Za nami premiera „World of Dance – Polska”. Zobacz galerię uczestników!

World of Dance Jury
World of Dance Jury

7 grup tanecznych, 4 pary i 3 występy solowe oglądaliśmy w premierowym odcinku „World of Dance – Polska”, nowym tanecznym show Telewizji Polsat. W nowoczesnym, futurystycznym studiu, w którym każdy ruch obserwuje kilkanaście kamer, nic nie mogło ujść uwadze jurorów programu.

Zawodowych tancerzy oceniali zawodowcy: Edyta Herbuś, Michał Malitowski i Rafał „Roofi” Kamiński, punktując od 0 do 20 punktów w pięciu kategoriach: wykonania, techniki, choreografii, prezentacji i kreatywności. Aby przejść do kolejnego etapu, każdy z uczestników musiał otrzymać średnio co najmniej 80 punktów.

To co zaskoczyło, to różnorodność tanecznych styli, które oglądaliśmy w show. Obok często reprezentowanego hip- hopu, można było podziwiać bollywood, popping, jazz, disco dance, walking, taniec współczesny, taniec towarzyski czy nawet balet.

Wśród najlepszych i najwyżej ocenianych uczestników znaleźli się: hip – hopowa formacja z Białegostoku Szał (91 pkt), dziecięca para, która zachwyciła walcem wiedeńskim Sara i Mateusz (90,7 pkt) (Mistrzowie Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich z 2017 roku i Mistrzowie Polski w 10 Tańcach z 2018 roku) czy Kaczorex (97,7 pkt). Młody tancerz, którego specjalnością jest popping to już gwiazda. Z powodzeniem startował w wielu programach rozrywkowych, a w 4 edycji „Got to dance. Tylko taniec” w 2013 roku sięgnął po zwycięstwo.  W „World of Dance – Polska” ponownie pokazał, że wciąż należy do najlepszych. „Powiem szczerze, że po nim nie chciałbym wychodzić tańczyć” – celnie podsumował jego występ Michał Malitowski, a Edyta Herbuś jako pierwszemu uczestnikowi show dała za występ 100 punktów.

Świetnie wypadły również pary. Niesamowity pokaz klasycznego tańca baletowego z nowoczesną choreografią i muzyką dała międzynarodowa para Monika i Ruaidhri, która otrzymała od jurorów 85,7 pkt. Taką samą notę dostała hip – hopowa para z Rosji Lyuba i Nikita, która szczególnie spodobała się Roofiemu.

W programie mogliśmy podziwiać również walca wiedeńskiego w wykonaniu zwycięzców „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” Hanny Żudziewicz i Jacka Jeschke. Para, która od 8 lat występuje z powodzeniem na turniejach tańca w Polsce i za granicą bardzo podobała się jurorom otrzymując aż 93,3 pkt. „Dla mnie jesteście dzisiaj dziełem sztuki” – mówiła po ich występie Edyta Herbuś. Na jurorce show wielkie wrażenie zrobił również Cezary Borowik. Zaledwie 22-letni tancerz zachwycił swoim tańcem współczesnym. „Jesteś niezwykły, zaczarowałeś mnie, twój taniec jest hipnotyzujący. Nie mogłam od ciebie oderwać oczu. Taka emocjonalna podróż, którą pokazałeś, to jest właśnie to czego ja szukam w tym programie” – powiedziała wyraźnie poruszona jurorka show. Młody tancerz, który rozpoczął treningi w wieku 17 lat, otrzymał od jury aż 92 punkty.

Zobaczcie galerię wszystkich uczestników pierwszego odcinka „World of Dance – Polska”.

Poprzedni artykuł
ANNA STARMACH MICHEL MORAN MAGDA GESSLER UCZESTNICY - finałowa 14. Masterchef (fot.TVN)

MasterChef poznaj finałową 14!

Następny artykuł
Następny proszę! TV PULS. Elżbieta Romanowska

Elżbieta Romanowska w show "Następny proszę!" w TV PULS.

powiązane posty
Całkowity
0
Dzielić