“Nasza niepodległa” – koncert już dziś wieczorem

Już dziś TVP 1 zaprasza na wyjątkowy koncert „Nasza Niepodległa 1918-2018”. Projekt muzyczny powstał z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Już dziś TVP 1 zaprasza na wyjątkowy koncert „Nasza Niepodległa 1918-2018”. Projekt muzyczny powstał z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Na scenie wystąpią: Katarzyna Cerekwicka, Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Kayah, Andrzej Krzywy, Halina Mlynkova, Katarzyna Moś, Maryla Rodowicz, Tomasz Szczepanik, Kæyra Caroline Baran, Anna Wyszkoni, Łukasz Zagrobelny, Piotr Zubek, Opole Gospel Choir, Chór Studium Musicalowego Capitol, Polska Orkiestra Radiowa, a także znakomici instrumentaliści. Artyści wykonają polskie utwory muzyczne z różnych okresów historii naszego kraju, które są artystycznym odzwierciedleniem ostatniego stulecia Polski.

Znajdą się wśród nich polskie historyczne pieśni patriotyczno-religijne, dawne utwory żołnierskie i legionowe, piosenki powstałe w okresie międzywojennym w kulturze polskich Żydów, pieśni frontowe, partyzanckie i okupacyjne, utwory o kraju rodzinnym, a także te z czasów powojennej Polski, piosenki opozycyjne oraz inne spopularyzowane po roku 1989. Na scenie zabrzmią: „Nadzieja” Jana Pietrzaka, „Czerwone słoneczko”, „Polskie kwiaty”, „Psalm stojących w kolejce”, „Czerwone maki”, „Pieśń konfederatów barskich”, „Ballada o Janku Wiśniewskim”, „My, pierwsza brygada”, „Serce w plecaku”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Ostatni mazur”, „Nim wstanie dzień”, „Nie pytaj o Polskę”, „Przeżyj to sam”. Dyrygentem, autorem aranżacji i szefem muzycznym projektu był Piotr Dziubek, a reżyserem koncertu Konrad Smuga. Galę poprowadziła Agata Konarska.

Koncert Nasza Niepodległa (fot. TVP info)

Koncert jest zapisem uroczystej Gali inaugurującej V Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy. Wydarzenie to miało miejsce 20 września 2018 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie.

 

„Nasza Niepodległa 1918-2018”, niedziela 23 września, TVP1, godz. 22:15

„Nasza Niepodległa 1918-2018”, wtorek 25 września, TVP Polonia, godz. 23:12

Related Posts
The Voice of Poland - Mariusz Szaban
Czytaj więcej

The Voice of Poland: Mariusz Szaban – artysta, którego zdradziła muzyka [video]

Historia Mariusza Szabana, wokalisty, kompozytora i producenta muzycznego, jest doskonałym przykładem na to, że z marzeń nie można rezygnować. Ten artysta popularność zyskał w 1997 roku singlem „Jak Natchnieni”, a kilka lat później śpiewał już na deskach amfiteatru w Opolu. Jak to się stało, że świetnie rokujący wokalista zniknął na kilka lat z polskiej sceny muzycznej?
Sebastian Stankiewicz Taniec z gwiazdami (fot. Polsat)
Czytaj więcej

Sebastian Stankiewicz wystąpi w “Tańcu z gwiazdami”

Już gdy był dzieckiem odkrył, że ma talent do rozśmieszania ludzi i … tańca! „Zrób Szekina” – prosili go przyjaciele, a on z powodzeniem udawał ruchy słynnego w latach 80.tych Shakin’a Stevensa. Teraz Sebastian Stankiewicz ma szansę powtórzyć swój taneczny sukces sprzed lat. Aktor wystąpi w 9. edycji „Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami”!
Dominika Gwit-Dunaszewska gościem Krzysztofa Ibisza w programie „Demakijaż”
Czytaj więcej

Dominika Gwit gościem Krzysztofa Ibisza w programie „Demakijaż”

Już po raz kolejny Krzysztof Ibisz zaprasza do programu znanych gości – siódmy sezon "Demakijażu" od dziś na antenie Polsat Cafe! A w nim rozmowy o życiu, radościach i chwilach zwątpienia z tymi, którzy nas fascynują i intrygują. Z ludźmi świata show-biznesu, internetu, sportu i sztuki. Z magnetycznymi kobietami i - po raz pierwszy w historii programu - z mężczyznami!
Total
0
Share