The Voice of Poland 9: Zakłopotany Szpak, wzruszona Markowska i dobra passa Cugowskiego!

The Voice of Poland - Karol Wasilewski
The Voice of Poland – Karol Wasilewski

Za nami kolejne dwa odcinki „Przesłuchań w Ciemno”. W tym tygodniu do walki o tytuł „Najlepszego Głosu w Polsce” stanęli wokaliści ze Świętokrzyskiego i Dolnego Śląska. Komu udało się przejść do kolejnego etapu, a kto już na tym etapie musiał pożegnać się z programem?

Cugowski stawia na polskie piosenki

Siódmy odcinek rozpoczął się od występu 18-letniej Uli Laudańskiej, wiernej fanki „The Voice of Poland”. Jak wyznała w kulisach, od zawsze marzyła, by zaśpiewać w programie i to było jej największą motywacją. Podczas „Blindów” zdecydowała się na trudny utwór Anny Marii Jopek „Ale Jestem” i zdobyła fotel Piotra Cugowskiego. – Odwróciłem się, bo to była po polsku piosenka. Niebanalna, bardzo trudna i zrobiłaś to w naprawdę bardzo dobry sposób – pogratulował uczestniczce Trener. Czy z połączenia spontaniczności Uli i rokowej duszy Piotra powstanie mieszanka wybuchowa?

The Voice of Poland - Ula Laudańska
The Voice of Poland – Ula Laudańska

 

Uczestnik do Michała: Szpaku mój rumaku, wybieram Ciebie!

Nie mniej interesujące było wykonanie piosenki Rihanny i Mikky Ekko „Stay” przez 17-letniego Karola Wasilewskiego. Tym występem uczestnik obrócił cztery fotele. –Karol, pięknie Ci brzmią te dolne rejestry. Z lekkim matem, ale bardzo pewnie. Bardzo dobrze to brzmiało, światowo – komplementowała Patrycja. – Fantastyczne było to, że to pokazałeś nam swoją interpretację tego numeru, a to nie jest takie proste. Pokazałeś kawałek swojej osobowości – dodał Szpak. – Mnie się bardzo podobało, że Ty płynąłeś. Nie było presji, zbędnego ciśnienia. To było piękne, subtelne, delikatne. Przez chwilę myślałem, że to śpiewa kobieta. Dzięki temu Twój głos jest unikatowy – nie dawał za wygraną Hyży. Ostatecznie jednak młody uczestnik żartobliwie stwierdził: Szpaku mój rumaku, wybieram Ciebie!  

The Voice of Poland - Karol Wasilewski
The Voice of Poland – Karol Wasilewski

Konkurentka Edyty Górniak?

Kolejna wystąpiła Kamila Kamocka, aktorka teatru „Trzcina”, która wystąpiła w utworze Miley Cyrus „Wrecking Ball”. Swoim śpiewem i wdziękiem zachwyciła Michała Szpaka i Grzegorza Hyżego. W trakcie wykonywania piosenki, Trenerzy chętnie komentowali jej wykonanie i porównywali sposób jej śpiewania m.in. do Edyty Górniak. – Jak śpiewasz, to słychać, że inspirujesz się wielkimi głosami kobiecymi – skomentował Szpak. – Myślę, że takie postacie w tym programie są bardzo potrzebne, ja troszeczkę szukam innych, ale super, że się chłopcy odwrócili – wtrąciła Markowska. Z kolei Grzegorz pochwalił akustyczne wykonanie – Cieszę się, że zdecydowałaś się wykonać tę piosenkę tylko przy akompaniamencie pianina, bo uwydatniło to Twoje walory wokalne. Ukazało też Twoje podejście do tej piosenki. Ten argument najwidoczniej trafił do Kamili, ponieważ postanowiła dołączyć do drużyny Hyżego.

The Voice of Poland - Kamila Kamocka
The Voice of Poland – Kamila Kamocka

 

Polski Bocelli na scenie „The Voice of Poland”

Kolejnym uczestnikiem był 31-letni Michał Steciak. Choć na co dzień prowadzi scholę parafialną, zajęcia z dogoterapii i jest typowym społecznikiem, to nikt nie przypuszczałby, że jeszcze kilkanaście lat temu był wokalistą rockowej grupy i nosił długie włosy. Już pierwszymi wyśpiewanymi wersami piosenki „Time To Say Goodbye” wokalista zachwycił Piotra Cugowskiego, który w rekordowo krótkim czasie obrócił swój fotel. Przykład z Cugowskiego wziął również Michał Szpak, który również nacisnął przycisk „Chcę Ciebie”. – To są wyjątkowe momenty, dla których warto tutaj siedzieć. To ogromna przyjemność, duży głos, duża świadomość intonacji i prowadzenia barwy szczególnie w tych wyższych partiach. – komentował Piotr. Niesamowitą kulturę muzyczną i skalę głosu Steciaka docenił również Michał Szpak: To było naprawdę fantastyczne móc usłyszeć coś takiego tym studiu. Wyszedłeś z czymś, co jest bardzo bliskie mojemu sercu, ponieważ moja siostra jest śpiewaczką operowa. Ja z tą muzyką obcuję na co dzień – przekonywał. Wybór uczestnika mógł być tylko jeden, ponieważ z pełnym przekonaniem wybrał drużynę Piotra.

The Voice of Poland - Michał Steciak
The Voice of Poland – Michał Steciak

Artystyczna dusza z Białorusi

W tym odcinku mieliśmy również okazję poznać pochodzącą z Białorusi Aleksandrę Smerechańską, która obróciła cztery fotele. Choć ma dopiero 17 lat, to zadziwia niezwykle dojrzałym i pewnym głosem, co udowodniła w piosence Jessie Ware” Alone”. Głos Oli zachwycił Trenerów do tego stopnia, że Ci oklaskiwali ją na stojąco. – Nieprawdopodobne jest to, jak poprowadziłaś tę piosenkę. Bardzo dojrzałe. Nie jest proste utrzymać interpretację do samego końca. Miałaś plan na ten utwór i wykonałaś go w 100 procentach – pogratulował Cugowski. – To było tak, jakby wpadła do studia asteroida i zrobiła wielki wybuch w najbardziej subtelny sposób i zaatakowała nasze serca. Tyle emocji!  – zachwycał się Michał. Rację Michałowi przyznała Patrycja, która doceniła bardzo kobiecy i delikatny sposób wykonania utworu. – Jesteś wspaniała, myślę sobie, że kiedyś sama będziesz na tym fotelu siedzieć – dodała na zakończenie. – Dla mnie to było niesamowite i do teraz nie mogę się pozbierać – skomentował Hyży. Jako że wszyscy Trenerzy obrócili swoje fotele, Ola mogła przebierać w ofertach, ostatecznie jednak zdecydowała się śpiewać dalej w drużynie Patrycji Markowskiej.

The Voice of Poland - Aleksandra Smerechańska
The Voice of Poland – Aleksandra Smerechańska

 

Kto wprawił w zakłopotanie Michała Szpaka?

W sobotnich „Przesłuchaniach w Ciemno” wziął udział Sebastian Wojtczak, były uczestnik 7. edycji „The Voice of Poland”. W programie wykonał utwór „Everybody Needs Somebody”, który w połączeniu z jego temperamentem i charakterem stał się prawdziwą mieszanką wybuchową. Swoją energiczną interpretacją przekonał Piotra Cugowskiego, który jako jedyny nacisnął przycisk „Chcę Ciebie”. Zaraz po odwróceniu pozostałych foteli uwadze Trenerów nie uszła jego cekinowa marynarka. – Wow, ale błyszczysz! – skomentował Hyży. – Co nie dośpiewam to dowyglądam – odparł Sebastian, po czym zwrócił się do Szpaka: ja się dziwię, że Ty nie błyszczysz. Powinieneś! Tym stwierdzeniem zawstydził Trenera, co zauważyła Patrycja Markowska: Pierwszy raz widzę Michała zakłopotanego! W rozmowie z Trenerami okazało się, że Sebastian jest wielkim fanem Szpaka i uwielbia jego piosenki. – Myślę, że poszedł trochę załamany, że się nie odwróciłeś – zażartował na zakończenie Piotr. Ale czy Michał Szpak zdecyduje się ukraść tego uczestnika na etapie Bitew?

The Voice of Poland 9 - Sebastian Wojtczak
The Voice of Poland 9 – Sebastian Wojtczak

 

Z tajlandzkich barów do Polski

Wyjechał do z Filipin do Tajlandii, by spełniać swoje marzenia o śpiewaniu. Jednak to miłość sprowadziła go do Polski. Jay Allen nie porzucił jednak muzycznych marzeń, a kolejna edycja „The Voice of Poland” tylko zmobilizowała go do powrotu do swojej pasji. Swoim wykonaniem „Love Runs Out” z repertuaru One Republic zdobył fotele Patrycji Markowskiej i Grzegorza Cugowskiego. – Jesteś wspaniały, zaśpiewałeś jak profesjonalista. Bardzo chcę mieć Cię w swojej drużynie, bo szukam śpiewających mężczyzn i myślę, że mógłbyś być jak promyk słońca. – skomentowała Patrycja. Grzegorz Hyży pochwalił wyjątkową barwę jego głosu: Jestem bardzo podekscytowany, że jesteś z nami, bo świetnie zaśpiewałeś. Do tego kocham One Republic, to moje klimaty, uwielbiam taki pop więc myślę, że jestem najlepszym wyborem w tej sytuacji. W tym starciu pojedynek zwyciężyła Patrycja Markowska, ponieważ Jay postanowił kontynuować przygodę w programie w jej drużynie.

The Voice of Poland - Jay Allen
The Voice of Poland – Jay Allen

 

Cugowski do uczestniczki: Potrzebuję Cię, jak kania dżdżu!

Na „Przesłuchaniach w Ciemno” pojawiła się również Justyna Bardo – szalona matka dwójki dzieci, która w wolnych chwilach komponuje, śpiewa i piecze ciasta. Uczestniczka wystąpiła w piosence „Girl On Fire” Alicii Keys i rozpaliła rokowe serce Patrycji Markowskiej i Piotra Cugowskiego. – Justyna, bardzo dobry pomysł, żebyś śpiewała o ogniu, bo sama nim jesteś! Ja na przykład dolewałabym tylko oliwy do tego ognia, żebyś naprawdę wysadziła ten świat – skomentowała Patrycja. – Znakomity występ, brawo! Masz kawał głosu, umiesz docisnąć i dobrze! Potrzebuję Cię! Potrzebuję Cię jak kania dżdżu – zapraszał Justynę Cugowski. – On nigdy tak nie mówił do nikogo. Nie widziałam jeszcze Piotrka takiego – wtrąciła żartem Markowska. Argument Cugowskiego okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ Justyna zdecydowała się dołączyć do jego drużyny.

The Voice of Poland - Justyna Bardo
The Voice of Poland – Justyna Bardo

 

Grzegorz Hyży uczestnikiem?

W ósmym odcinku „The Voice of Poland” mogliśmy usłyszeć Roksanę Czerniec, która zaśpiewała „Happier” z repertuaru Eda Sheerana. Po tym występie do swoich drużyn zaprosili ją Patrycja, Michał i Grzegorz. – Wiem, że to na pewno nie był Twój najlepszy występ, ale to jest takie poczucie, że wiesz, że wchodzi ktoś wyjątkowy, wrażliwy z piękną barwą, pięknie czujący muzykę i że się denerwuje – zauważyła Markowska. – Muszę Ci powiedzieć jedno, że pod tym stresem ja widzę wielkie serce do muzyki. Jesteś aniołem na tej scenie – dodał Szpak. – Jestem Tobą zauroczony, z resztą pewnie widziałaś, że odwróciłem się pierwszy. Mam nadzieję, że to widziałaś. To był piękny występ, bo czułem Twoją lekkość, wrażliwość, kruchość. Pod osłoną tej kruchej istotki kryje się ogromny talent – zachwycał się Hyży. Trenerzy tak zaciekle walczyli o głos Roksany, że Michał Szpak pozwolił jej nawet wcielić się w rolę Trenera i posadził ją na swoim fotelu. Z kolei Grzegorz Hyży, nie dając za wygraną, postanowił przekonać uczestniczkę innym sposobem. Wcielił się w rolę uczestnika i zaśpiewał utwór „The Scientist” zespółu Coldplay. Występ Hyżego chętnie komentowali pozostali Trenerzy. – Grzegorz, piękne masz te falsety – powiedziała Markowska.  – Nad tymi nieczystościami popracujemy – żartobliwie dodał Cugowski. Ostatecznie Roksana wybrała drużynę Michała Szpaka.

The Voice of Poland - Roksana Czerwiec
The Voice of Poland – Roksana Czerwiec

 

Raper śpiewający rocka

Z sobotnich blindów na pewno zapamiętamy występ rapera, Daniela Warkomskiego. Szukający powrotu do żywej muzyki uczestnik, zaśpiewał rockowy numer „Here I Go Again” Whitesnake i przekonał do siebie Piotra Cugowskiego. Jego niesamowitą barwę doceniła również Markowska. – Spełniłeś oczekiwania Patrycji i Piotra, oni czekali na taki głos i w końcu wydarzył się cud! – powiedział Michał Szpak. – Rzeczywiście tak jest, że muzyka idzie w takim kierunku, że tych śpiewających testosteronowych bomb jest mniej i mieliśmy totalny niedosyt w naszych drużynach. Bardzo się cieszę, że jesteś w tym programie! – zachwycała się Markowska. – Miło mi bardzo Daniel! To jest taki utwór, że jak ktoś wchodzi to ja już wiem, żaden szaleniec na ten utwór się nie porwie. Naprawdę dałeś radę, tak jak trzeba – dodał Cugowski. By przekonać Daniela do siebie, Piotr zaoferował, że pomoże mu w pracy nad najwyższymi dźwiękami. Deklaracja okazała się kluczowa, ponieważ to właśnie jego team wybrał Daniel.

The Voice of Poland - Daniel Warakomski
The Voice of Poland – Daniel Warakomski

 

Markowska po raz pierwszy płacze w programie. Dlaczego?

Ogromnych wzruszeń w sobotnim odcinku „The Voice of Poland” dostarczył występ Dominiki Kurędy. Uczestniczka postanowiła zaśpiewać ponadczasowy utwór „Krakowski Spleen” z repertuaru Kory. Emocjonalna i dojrzała interpretacja wzruszyła nie tylko widzów, ale także Trenerów. Łez nie ukrywała Patrycja Markowska, która powiedziała: aż ciężko mówić. Odeszła od nas wielka artystka. Zaśpiewałaś to po swojemu. Jak się odwróciłam to się ucieszyłam, że wyglądasz jak wyglądasz, bo to też jest spójne. Widać, że jesteś artystką, nie kimś, kto się ściga. Cieszę się, że moja intuicja mnie znowu nie myli. Z kolei Grzegorz Hyży dodał: zasłuchałem się i wzruszyłem delikatnie. Zapraszam Cię do siebie. Uczestniczka zdecydowała, że dołączy do teamu Grzegorza Hyżego.

The Voice of Poland - Dominika Kuręda
The Voice of Poland – Dominika Kuręda

 

Poprzedni artykuł
W rytmie serca - odcinek 32 (fot. Polsat)

W rytmie serca: Nowa gwiazda Monika Krzywkowska w obsadzie! [video]

Następny artykuł
Twoja Twarz Brzmi Znajomo 10 odcinek 4 (fot. M. Zawada)

Twoja Twarz Brzmi Znajomo: czarujące metamorfozy w 4. odcinku!

powiązane posty
Całkowity
0
Dzielić