The Voice of Poland 9: Za nami pierwsze „Bitwy”! Kto odpadł?

The Voice of Poland - bitwa - Mariusz Szaban, Sebastian Wojtczak
The Voice of Poland – bitwa – Mariusz Szaban, Sebastian Wojtczak

Za nami pierwsze „Bitwy” w 9. edycji „The Voice of Poland”, które były pełne zaskakujących wyborów i niespodziewanych kradzieży.

Emocjonalna burza i pierwsza kradzież

Runda pierwsza to mocne uderzenie w drużynie Grzegorza Hyżego. Na scenie stanęli Natalia Capelik-Muianga i Wojciech Stefanowski, zaśpiewali utwór Shawna Mendesa oraz Camili Cabello „I Know What You Did Last Summer”. Wojtek, który podczas „Przesłuchań w Ciemno” oczarował Grzegorza Hyżego i Michała Szpaka, w sobotnim pojedynku był równorzędnym przeciwnikiem dla pewnej siebie Natalii, która obróciła wszystkie fotele podczas „Blindów”. – Było świetnie, dlatego już teraz czuję stres związany z wyborem i to jest straszne. To była piosenka śpiewana przez prawdziwy duet, gdzie były emocje i było czuć, że między Wami też iskrzy – skomentował zachwycony Hyży. Mimo pochwał dla obojga, Grzegorz dał szansę Natalii, która przekonała go swoim doświadczeniem scenicznym. Przygoda Wojtka z programem jednak nie zakończyła się, ponieważ uczestnik został skradziony przez Michała Szpaka. – Ten still nie jest bez powodu, działałeś pod wpływem presji. Próby wyglądają inaczej niż studio pełne publiczności. Mimo zdenerwowania wyszedłeś z opresji – skomentował.

The Voice of Poland - bitwa - Natalia Capelik-Muianga, Wojciech Stefanowski
The Voice of Poland – bitwa – Natalia Capelik-Muianga, Wojciech Stefanowski

Bitwa w aksamitnych rękawicach

Drugą parą na ringu był romantyczny duet Mileny Mocek i Dawida Dubajki z drużyny Patrycji Markowskiej. Trenerka wybrała dla swoich podopiecznych kawałek „Skinny Love” z repertuaru Birdy. Wybór załamał Milenę, która w ogóle nie znała tego utworu i początkowo nie potrafiła poradzić sobie z piosenką. Pomogło jej jednak wielkie wparcie Dawida, który zapomniał, że Milena jest jego przeciwniczką. Między uczestnikami zaiskrzyło, czego efektem był fantastyczny wykon, a Dawid mimo choroby gardła nie poddał się i pokazał prawdziwe emocje. – Jestem zdecydowanym fanem takich songów, które zabierają nas do innego świata i tu też na tę chwilę byłem poza studiem. Było pięknie, subtelnie, delikatnie. Idealne połączenie i nie pomogę tutaj – zachwalał Hyży. Z kolei Michał Szpak przyznał, że od „Blindów” jest wielkim fanem Dawida i podziwia to, w jaki sposób poradził sobie z chorobą. – Jesteście dowodem na to, że mniej czasami znaczy więcej, że nie do końca popisy i pokazywanie wszystkiego co się ma tworzy artystę. To był piękny, szlachetny duet, natomiast chciałabym dać szansę Dawidowi – zdecydowała Patrycja. W mgnieniu oka Grzegorz Hyży podjął decyzję, by ukraść Milenę i dać jej szasnę na kontynuowanie przygody w programie.

he Voice of Poland - bitwa - Dawid Dubajka, Milena Mocek
he Voice of Poland – bitwa – Dawid Dubajka, Milena Mocek

Natalia Zastępa kontra Martyna Kasprzycka

Natalia Zastępa i Martyna Kasprzycka – to kolejny duet, który pojawił się na ringu „The Voice of Poland”. Uczestniczki wzięły na warsztat przebój Anny Jantar „Nic nie może przecież wiecznie trwać”, a w przygotowaniach do występu pomogła im siostra Michała Szpaka, Marlena. Po tym występie Trenerzy mieli mieszanie odczucia: Najpierw, przez ¾ piosenki byłem za Martyną, natomiast Natalia uratowałaś sobie skórę przy samym końcu. Skłaniam się za Natalią – zaczął Cugowski, z którym zgodził się Hyży. – Dla mnie to był naprawdę wspaniały duet. Wielkie brawa! Każda z Was pokazała swoje możliwości, była intrygująca. To trudny wybór, tu nie było lepszej czy gorszej, jesteście na jednym poziomie. Nie wiem – przeciągał podjęcie decyzji Szpak. – Spisałyście się na medal, ale bliżej mojemu sercu jest Natalia – zdecydował.

The Voice of Poland - bitwa - Martyna Kasprzycka, Natalia Zastępa
The Voice of Poland – bitwa – Martyna Kasprzycka, Natalia Zastępa

Muzyczne trio i porażka Wojtka Ezzata

Z sobotniego odcinka z pewnością zapamiętamy występ pierwszego w „The Voice of Poland” trio. W bitwie zmierzyli się Maciej Mazur, Kirill Mednikov i Wojciech Ezzat z drużyny Grzegorza Hyżego. Jak sami przyznali obawiali się siebie nawzajem, ponieważ wszyscy śpiewają zawodowo. W piosence „Huragan” Mroza pokazali swój warsztat wokalny i energię sceniczną. – Panowie to jest bitwa, ale wy chcieliście nas rozgrzać i daliście czadu, naprawdę! Czułam, że nie muszę dokonywać wyboru – zaczęła zadowolona Markowska. – To był huragan! Bardzo dobry występ, energetyczny – podsumował Cugowski. –To trio było prawdziwą bitwą mimo wszystko. Wydawałoby się, że Wojtek jest frontmanem, ale to w głosie Maćka czułem lekkość – zasugerował Szpak. – Było przyjemnie, ale będę szczery i powiem, że całe szczęście, że to była bitwa, w której połączyliście swoje siły, bo w innym przypadku, Kirillu zginąłbyś śmiercią tragiczną. Koledzy byli o krok z przodu. Nie ukrywam, że męczę się z decyzją pomiędzy Wojtkiem, a Maćkiem. Po chwili namysłu dodał – Wojtuś wiem, że obiecałem Ci, że zajdziemy daleko, ale muszę być fair. Dzisiaj tę piosenkę zaśpiewał lepiej Maciek – wybrał ostatecznie Hyży.

The Voice of Poland - bitwa - Kirill Mednikov, Wojciech Ezzat, Maciej Mazur
The Voice of Poland – bitwa – Kirill Mednikov, Wojciech Ezzat, Maciej Mazur

Kobiety pistolety z drużyny Cugowskiego

W kolejnej bitwie stanęły na scenie dwie charyzmatyczne dziewczyny z drużyny Piotra – Diana Ciecierska i Daria Adamczewska. Dziewczyny wykonały kultową piosenkę Allanah Myles „Black Velvet” i rozniosły scenę swoim występem. – Daria, to jaki Ty poczyniłaś postęp w tak krótkim czasie to jest dla mnie niepojęte. To jest szok! Fantastyczna bitwa! Ty Diana w tym rockowym brzmieniu jesteś wow! – skomentował Szpak. – Dwa nieziemskie głosy. Z jednej strony Daria, silnie osadzony, pięknie kierowany w dolnych rejestrach głos. Z drugiej strony Diana, która ma unikatowy głos. Jestem totalnie zauroczony i pod wrażeniem! – dodał Hyży. – Ja kocham ten utwór, uważam, że to taki blues, który pokazuje kobiecość. Ja w ogóle myślałam, że to jest utwór pod Ciebie Daria. Ale powiem Ci Diana, że Ty mnie tak zaskoczyłaś! – zachwycała się Markowska. – Przede wszystkim bardzo Wam dziękuję, jestem wzruszony i dumny z Was. Brawa dla Was! – zaczął Cugowski. Wybór lepszego wykonania był trudny, jednak Piotr postanowił, że w programie zostaje Diana. Jak się okazało przygoda Darii w programie nie zakończyła się. To właśnie ją, z małą pomocą Michała Szpaka, który wcisnął przycisk „Chcę Ciebie”, ukradła Patrycja!

The Voice of Poland - bitwa - Daria Adamczewska, Diana Ciecierska
The Voice of Poland – bitwa – Daria Adamczewska, Diana Ciecierska

Wściekły Szpak do uczestników: Założyłem okulary, żebyście nie widzieli mojej złości

Kolejna „Bitwa” to duet dwóch osób, które oczarowały Trenerów podczas “Przesłuchań w ciemno”. Na scenie pojawili się Klaudia Sułat i Karol Wasilewski we wzruszającym utworze „You Are The Reason”. Trenerzy nie kryli rozczarowania i nie szczędzili gorzkich snów. Michał, będący Trenerem tej drużyny, był wyraźnie załamany, a podczas występu założył okulary, by nie pokazać swojego wzburzenia. – Ja założyłem te okulary, bo nie chciałbym, abyście widzieli moją złość. Dlatego, że nie będę ukrywał, że na żadnej próbie nie było tak nieczysto jak dzisiaj. Nie ufaliście sobie w ogóle w tym numerze. Ten numer polegał na wspólnym zaufaniu. Nie wiem, co mam teraz zrobić. – mówił. Po długim namyśle dodał: – Jest mi ogromnie przykro, że ja jako trener nie mogę dać żadnego pozytywu. Moje serce podpowiada mi, że chciałbym zobaczyć rozwój Karola – wybrał Szpak odsyłając Klaudię do domu. 

The Voice of Poland - bitwa - Karol Wasilewsi, Klaudia Sułat
The Voice of Poland – bitwa – Karol Wasilewski, Klaudia Sułat

Cowboy girl

Wyjątkowych emocji w sobotnim odcinku dostarczył występ Albiny Mruchko i Sylwii Kwasiborskiej. Dziewczyny wystąpiły w wymagającym utworze Sheryl Crow „If It Makes You Happy” i porwały wszystkich Trenerów. – Podobało mi się bardzo! Z jednej strony Albina Twój głos taki żywiołowy i energia. A z drugiej strony spokój, opanowanie, kontrola. I teraz co, kto lubi. Nie wiem kogo bym wybrał – zaczął Hyży. – Ja powiem tak: Sylwia, Ty byłaś gwiazdą dzisiaj. Jesteś niezwykłą, seksowną kobietą na tej scenie! – dodał Michał. – Dziewczyny, jestem bardzo wdzięczna! Sylwia, za to, że pokazałaś kawał kobiecości i się otworzyłaś. Z kolei Albinie jestem naprawdę wdzięczna za to, że zrobiła taki krok od castingów do teraz. Chłoniesz każdą uwagę, rozwijasz się! – mówiła Patrycja. – Zdając sobie sprawę, że tę laskę po prawej na pewno ktoś podkradnie, wybieram Albinę – powiedziała Patrycja. I nie inaczej się stało! Oszołomiony Piotr Cugowski szybko nacisnął przycisk, a w ślad za nim poszedł Grzegorz Hyży. – Sylwia, ja od samego początku zapamiętałem Cię i czekałem na Twój występ. Będę zaszczycony, jeśli przyjdziesz do mnie. Tym razem musisz wybrać mnie! – przekonywał Grzegorz. – Sylwia! Sylwia, chodź do mnie! – krzyczał podekscytowany Piotr. I jak się okazało całkiem skutecznie, bo to właśnie jego drużynę wybrała Sylwia. Czy druga szansa zaowocuje nowymi sukcesami?

The Voice of Poland - bitwa - Albina Mruchko, Sylwia Kwasiborska
The Voice of Poland – bitwa – Albina Mruchko, Sylwia Kwasiborska

Bitwa bitew: Mariusz Szaban i Sebastian Wojtczak

Na tę bitwę czekali wszyscy. Do ostatniego pojedynku w sobotnim odcinku stanęli Mariusz Szaban i Sebastian Wojtczak. Ostatni uczestnicy z teamu Cugowskiego brawurowo wykonali „End Of The Road” z repertuaru Boyz II Men i pokazali prawdziwą skalę swoich umiejętności wokalnych. Zaraz po zakończeniu „Bitwy” publiczność wstała z miejsc, poruszona Patrycja postanowiła uściskać Cugowskiego za dobór takiego duetu i wybór repertuaru. – Przepiękny utwór, do waszych głosów ten utwór był genialnym wyborem. Ten program jest dla takich ludzi jak wy. Jeden nie ustępował drugiemu, ja miałam cały czas gęsią skórkę. Jesteście wspaniali! – zachwycała się. – Ogromnym zaskoczeniem dla mnie jest Sebastian. Nie spodziewałem się, że tak dobrze odnajdziesz się w soulowych klimatach. Natomiast to był świat Mariusza i moje serce poleciałoby w jego kierunku – dodał Hyży. – To, co usłyszeliśmy było absolutnie miażdżące. Temat został wyczerpany, ja nie zabiorę głosu, nie śmiałbym nawet – powiedział Szpak. – Jestem dumny z Was. Wykonaliście zadanie bardzo dobrze, nie perfekcyjnie, ale jestem dumny, że mam taką drużynę. Mariusz! – wybrał Cugowski. Trenerzy jednak nie tak łatwo pozwolili odejść z programu Sebastianowi i zdecydowali się na podwójną kradzież. Do walki o uczestnika stanęli Patrycja i Michał, ostatecznie jednak Sebastian zdecydował, że dalej będzie walczył w drużynie Szpaka i zajął miejsce Wojtka Stefanowskiego, który odpadł z programu.

The Voice of Poland - bitwa - Mariusz Szaban, Sebastian Wojtczak
The Voice of Poland – bitwa – Mariusz Szaban, Sebastian Wojtczak
Previous Article
"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" odcinek 6 (fot. M. Zawada)

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" szalona rywalizacja!

Next Article
W rytmie serca odcinek 34 (fot. Artrama)

W rytmie serca: Więzień atakuje Adama!

Related Posts
Total
0
Share