Bądźmy w kontakcie!

TVP Sport

TVP Sport HD i TVP Rozrywka za darmo ze zwykłej anteny!

Telewizja Polska i Emitel zawarły umowę. Od 22 grudnia kanały TVP Sport HD i TVP Rozrywka są obecne na MUX-8.

Dawid Propolis

Opublikowano

.

Telewizja Polska i Emitel zawarły umowę. Od 22 grudnia kanały TVP Sport HD i TVP Rozrywka są obecne na MUX-8.

Po wielomiesięcznych negocjacjach, Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski i Prezes Emitel Andrzej Kozłowski w siedzibie TVP podpisali umowę o współpracy.

[penci_blockquote style=”style-2″ align=”none” author=”– powiedział Jacek Kurski, Prezes Zarządu TVP S.A. “]- Zawarcie umowy z Emitel to bardzo ważny dzień dla Telewizji Polskiej. Zwiększamy nasze możliwości rozwojowe i technologiczne, docieramy do jeszcze większej liczby Polaków, co ułatwia nam realizację misji, czyli głównego zadania jakie stoi przed nadawcą publicznym. Dostępność oferty Telewizji Polskiej ma ogromny wpływ na odbudowę siły i prestiżu TVP. Dostrzegam wyjątkową szansę w rozwoju naziemnej telewizji cyfrowej w połączeniu z dostępem do Internetu. [/penci_blockquote]

Naziemna telewizja cyfrowa jest najważniejszą platformą powszechnej dystrybucji programów nadawcy publicznego w Polsce. Telewizja Polska nadaje na multipleksach już osiem kanałów. 22 grudnia doda do swojego naziemnego portfolio kolejne: TVP SPORT HD i TVP Rozrywka.

– Obecność Telewizji Polskiej na multipleksie 8 wzmacnia zarówno pozycję samej TVP, jako największego nadawcy naziemnego, ale także samej platformy telewizji naziemnej. Uruchomienie nowych programów to oczywiście bardzo dobra wiadomość dla milionów widzów w Polsce, którzy zyskają kolejne ciekawe programy w swoich telewizorach. Cieszę się, że Emitel może wspierać telewizję publiczną w realizacji misji, a także dalszego rozwoju. – powiedział Andrzej Kozłowski, Prezes Emitel S.A.

Emitel we współpracy z TVP zobowiązał się także podjąć działania promocyjne mające na celu wyjaśnienie widzom jak odbierać kanały dostępne na MUX-8, a w szczególności zachęcające do modernizacji instalacji antenowej oraz przestrajania telewizorów i dekoderów w celu odbierania wszystkich kanałów z multipleksów naziemnych.

MUX-8 jest rozwiązaniem bardzo nowoczesnym. Wkrótce, oprócz tradycyjnych kanałów liniowych, po podłączeniu telewizora do internetu możliwe będzie oglądanie w tzw. kanałach wirtualnych dodatkowych treści związanych np. z aktualnymi wydarzeniami sportowymi. W ramach takich kanałów tematycznych TVP będzie publikować różnorodne treści rozszerzające ofertę głównych anten telewizyjnych.

Obecnie w Polsce działają 4 ogólnopolskie multipleksy, dzięki którym widzowie mogą wybierać najlepszą dla siebie ofertę 29 kanałów. Ponad 1/3 wszystkich gospodarstw w Polsce korzysta wyłącznie z oferty naziemnej telewizji cyfrowej. Blisko 6 milionów gospodarstw posiada w swoich domach naziemną telewizję cyfrową, a ponad 4,5 miliona stanowią gospodarstwa, w których jest dostępna wyłącznie oferta naziemnych programów. Multipleks 8 został uruchomiony przez Emitel w 2016 r.

TVP jest największym nadawcą, producentem i dystrybutorem w Europie Środkowo-Wschodniej. W portfolio Telewizji Polskiej znajduje się 14 kanałów: TVP1, TVP2, TV Polonia, TV Belsat, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport, TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP ABC, TVP HD i TVP Parlament oraz TVP3. Widzowie mają dostęp do największej biblioteki cyfrowej poprzez platformę TVP VOD – jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych na żądanie w Polsce.

Należący do amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Alinda Capital Partners Emitel to najważniejszy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Od ponad 50 lat dzięki Emitel sygnały telewizji mogą być odbierane we wszystkich polskich domach. Na początku analogowo, a od 2013 r. cyfrowo. Emitel pracuje nad cyfryzacją radia, projektuje i instaluje nowoczesne systemy łączności bezprzewodowej, uczestniczy w tworzeniu inteligentnych miast i włącza się w prace nad siecią 5G.

Informacje o tym jak odbierać programy emitowane na Multipleksie 8 można znaleźć na stronie www.emitel.pl

 

Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

TVP Sport

„Projekt: Lewy” – interaktywny reportaż na sport.tvp.pl

Już dziś pod adresem projektlewy.tvp.pl udostępniono interaktywną opowieść o Robercie Lewandowskim. Kibice będą mogli w niespotykanej formie na nowo poznać najlepszego polskiego piłkarza.

Dawid Propolis

Opublikowano

.

Już dziś pod adresem projektlewy.tvp.pl udostępniono interaktywną opowieść o Robercie Lewandowskim. Kibice będą mogli w niespotykanej formie na nowo poznać najlepszego polskiego piłkarza.

„Projekt: Lewy” to specjalna, multimedialna platforma, dzięki której użytkownik będzie mógł sam wybrać, w jaki sposób chce śledzić jego życie i karierę.

Na przygotowanie projektu TVP Sport poświęcił prawie rok. Przeprowadzono blisko 30 wywiadów, w tym z samym Robertem Lewandowskim. Reporterzy, w Polsce i w Niemczech, rozmawiali z kolegami z drużyn, szkoleniowcami z drużyn młodzieżowych i reprezentacyjnych. W „Projekcie: Lewy” wzięli udział m.in. trenerzy Waldemar Fornalik, Franciszek Smuga, Rafał Ulatowski, Leszek Ojrzyński, Ivan Djurdjević, a także Włodzimierz Lubański, Sebastian Mila czy Michał Żewłakow.

Zebrano wyjątkowe, również prywatne, archiwalne zdjęcia z najmłodszych lat kapitana reprezentacji Polski oraz nieznane materiały filmowe Telewizji Polskiej. Warto podkreślić, że to nie będzie „zwykły” reportaż. Czegoś takiego w polskiej sieci jeszcze nie było.

 

 

Projekt:Lewy” – projektlewy.tvp.pl

 

Czytaj dalej. Kliknij!

TVP1

Walka o finał Ligi Mistrzów: AS Roma – Liverpool FC w TVP1! VIDEO

Liverpool FC po 11 latach przerwy znów chce wystąpić w finale Ligi Mistrzów, który 26 maja zostanie rozegrany na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. AS Roma jednak nie daje za wygraną. Transmisja z półfinału LM już dziś w TVP 1

Dawid Propolis

Opublikowano

.

Uefa Champions League

Liverpool FC po 11 latach przerwy znów chce wystąpić w finale Ligi Mistrzów, który 26 maja zostanie rozegrany na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. AS Roma jednak nie daje za wygraną. Transmisja z półfinału LM już dziś w TVP 1

Liverpool z rewelacyjnym w ostatnim czasie Egipcjaninem Mohamedem Salahem pewnie wygrał u siebie aż 5:2. Czy to oznacza, że rewanż będzie tylko formalnością? Nic bardziej mylnego! W ¼ finału AS Roma w pierwszym meczu uległa Barcelonie 1:4 i tylko nieliczni dawali jej szanse w spotkaniu rewanżowym. Tymczasem Rzymianie dokonali wydawałoby się niemożliwego – wygrali 3:0 i odesłali z kwitkiem klub z Katalonii! Czy i tym razem są w stanie odwrócić losy dwumeczu?

Ten wyjątkowo zapowiadający się mecz będą komentować z Rzymu: Jacek Laskowski oraz były reprezentant Polski Marcin Żewłakow. Studio poprowadzi Rafał Patyra, a jego gośćmi będą: Tomasz Kłos i Adam Matysek.

Tuż po meczu w TVP1 specjalny, godzinny program (początek o godz. 22:45), w którym będzie można obejrzeć obszerny skrót z wtorkowego spotkania 1/2 finału LM, Real Madryt – Bayern Monachium. Poprowadzi go Maciej Iwański, a jego gościem będzie dziennikarz TVP Sport, Szymon Borczuch. Najważniejsze fragmenty meczów Ligi Mistrzów oraz wszystkie gole można zobaczyć także w sportowych serwisach informacyjnych Telewizji Polskiej.

Transmisję ze spotkania można obejrzeć również na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

AS Roma – Liverpool FC
2 maja (środa) 1/2 finału: AS Roma – Liverpool FC TVP1 godz. 20:35 na żywo Skróty z 1/2 finału LM TVP1 godz. 22:45

Czytaj dalej. Kliknij!

TVP

100 dni do mundialu w Rosji!

TVP rozpoczyna odliczanie do piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji! Do mundialu pozostało 100 dni. Z tej okazji telewizja przygotowała specjalny film!

Dawid Propolis

Opublikowano

.

Mundial 2018 w TVP

TVP rozpoczyna odliczanie do piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji! Do mundialu pozostało 100 dni. Z tej okazji telewizja przygotowała specjalny film!

Reprezentacja Polski powraca do elity po 12 latach przerwy. Telewizja Polska posiada wyłączne prawa do transmitowania światowego czempionatu. Wszystkie 64 mecze zostaną pokazane na antenach otwartych (TVP 1 i TVP 2). W TVP Sport będą m.in. transmisje ze wszystkich meczów, powtórki, poszerzone studia, meldunki z polskiego obozu i innych reprezentacji, konferencje prasowe z udziałem naszej kadry.

Czytaj dalej. Kliknij!

Subskrybuj powiadomienia!

Bądź na bieżąco!
Reklama

Facebook

Reklama

Popularne