Voice of Kids: Wyjątkowe talenty

The Voice Kids 2 Dawid Kwiatkowski, Cleo, Tomson i Baron (fot. TVP)

Rywalizacja o wyjątkowe talenty wśród jurorów “Voice of Kids” nabiera tempa! Co wydarzyło się w ostatnim odcinku?

Polska Janis Joplin?

Elena Ewangelopulu to dziewczynka skazana na życie w rytm muzyki. W końcu nie bez przyczyny nosi imię po Elenie Paparizou – zwyciężczyni Eurowizji z 2005 roku. Karierę piosenkarki od najmłodszych lat wróżyła jej babcia. Jak się okazuje przepowiednia wkrótce może się sprawdzić, bo w sobotnim odcinku utworem Justina Timberlake’a „Man of the Woods” Elena obróciła dwa fotele trenerskie. Cleo: mimo, że to jest piosenka Justina, ja słyszę Janis Joplin. Słyszę chrypę w głosie, charakter. Masz w swoim wokalu charyzmę i dużo wokalnych ozdobników, które Cię definiują i są tylko Twoje. W szranki z Cleo stanął Dawid, który nie dawał za wygraną i obiecał, że pomoże dziewczynce popracować nad falsetami i małymi niedociągnięciami. Choć decyzja była trudna, to ostatecznie argumenty Cleo bardziej przekonały Elenę.

The Voice Kids 2 - Elena Ewangelopulu
The Voice Kids 2 – Elena Ewangelopulu

Cleo do Tomsona i Barona: Zaczynam Was nie lubić. Nie dzielicie się wcale!

Powodem drobnej sprzeczki pomiędzy Celo a Tomsonem i Baronem był występ 15-letniej Nandi Lewandowskiej. Ta dziewczynka zaczarowała serca Cleo oraz Tomsona i Barona nie tylko za sprawą oryginalnego głosu i doskonałego wykonania utworu Margaret „Cool Me Down”, ale i egzotycznej urody, którą zawdzięcza afrykańskim korzeniom. O tę uczestniczkę walka była zacięta, a Trenerzy prześcigali się w prawieniu jej komplementów. Tomson od razu próbował zwerbować ją do drużyny. Jest bardzo dobrze, jesteś na dobrej drodze, aby konkurować z najlepszymi – powiedział. Natomiast Cleo ujęło to, że w głosie Nandi słychać muzykę duszy, która pasuje do Gospel. Ostatecznie dziewczynka zdecydowała się dołączyć do ekipy chłopaków, co widocznie zasmuciło Cleo. – To niesprawiedliwe, zaczynam was nie lubić. Bardzo chciałam mieć ją w drużynie – przyznała. – Oboje chcemy tego samego i trzeba się jakoś podzielić – odpowiedział jej Baron. – Ale Wy nie dzielicie się wcale – powiedziała zasmucona Cleo. Czy w kolejnych odcinkach chłopaki dadzą większe fory Trenerce?

The Voice Kids 2 - Nandi Lewandowska
The Voice Kids 2 – Nandi Lewandowska

Piotrek Nowak w piosence Dawida Kwiatkowskiego

W programie pojawił się również Piotrek Nowak – przyszły piłkarz i wokalista. Podczas sobotnich „Przesłuchań w Ciemno” zdecydował zaśpiewać piosenkę Dawida Kwiatkowskiego „Na zawsze”. Wyborem repertuaru porwał publiczność i trafił prosto w serce Kwiatkowskiego. – Ten repertuar, który wybrałeś daje mi taki promyk nadziei. Piosenka ma już swoje lata, ale fajnie ja odświeżyłeś i dobrze w niej brzmisz – powiedział Kwiatkowski, po czym zaprosił chłopca do duetu. O Piotrka walczyła jeszcze Cleo, która na wszelkie możliwe sposoby starała się go przekonać do dołączenia do swojej drużyny. – Powiem Wam, że Piotrek jest podobny do mojego brata bliźniaka, Piotra. Także wszystko się zgadza i to jest znak, żeby iść do mnie – zachęcała, po czym zaśpiewała mu piosenkę. Na nic zdały się triki i prośby Trenerki, bo Piotrek zdecydował dołączyć do teamu Dawida. – No i jak ja mam zdobyć tych chłopaków? Zero wrażenia. Idę, śpiewam, serce wykładam na dłoni, a tu nic – zastanawiała się na zakończenie Cleo. Czy w kolejnych odcinkach Trenerka postawi inne sztuczki?

he Voice Kids 2 - Piotr Nowak
he Voice Kids 2 – Piotr Nowak

Dawid do Cleo: Uważaj, żebym Ciebie nie zaczarował

W sobotnim odcinku „The Voice Kids” Dawid i Cleo bardzo często rywalizowali o tych samych uczestników. Bilans pokazał, że to Dawid okazał się chętniej wybieranym Trenerem, co niejednokrotnie smuciło Cleo. Nie inaczej było podczas występu 15-letniej Zuzi Grodzkiej, która zaśpiewała „Addicted To You” i pokazała, że od jej głosu łatwo się uzależnić. – Uzależniłem się od Ciebie, więc bardzo Cię proszę, ścieżką po lewej – powiedział Kwiatkowski. Zuzi nie trzeba było długo przekonywać, bo pewnym krokiem poszła do ekipy Dawida. Tuż po wyborze uczestniczki wywiązał się zabawny dialog pomiędzy Dawidem a Cleo.  – Zabieram Cię, bo jeszcze ukradnie mi Cię Cleo – zażartował Kwiatkowski. – Już nie jedną mi ukradłeś. No co zrobić, że jesteś taki czarujący – nie pozostała dłużna. – Uważaj, żebym Ciebie nie zaczarował – zaśmiał się Trener.  – Mój drogi, niejeden próbował – ucięła rozmowę Cleo.

Kto rozniósł scenę w pył?

Sobotni wieczór z pewnością należał do Sebastiana Radzimskiego, wokalisty rockowego zespołu „Thunderbolts” wykonującego muzykę z lat 80-tych.  Podczas „Przesłuchań w Ciemno” zaśpiewał „Highway To Hell” AC/DC i rozbił bank. Po tym występie Dawid Kwiatkowski stwierdził, że Sebastian jest stworzony na scenę, a Cleo wyznała mu miłość i oddała swój fotel. – Nie masz totalnie żadnych zahamowań na scenie i to się liczy – dodała. – Zasypałeś nas chłopaku tak, że lawina spadła. Musisz nas teraz odkopać – powiedział Tomson. – Od kilku odcinków czekam na takie objawienie i cieszy mnie, że to młodsze pokolenie cały czas się tym jara. Nie chcę brzmieć trywialnie, ale chyba nie ma w tym rzędzie większych ekspertów od rock’n’rolla niż my – dodał Baron. Ta decyzja nie mogła być inna – Sebastian zdecydował, że do kolejnego etapu pójdzie z chłopakami.

The Voice Kids 2 - Sebastian Radzimski
The Voice Kids 2 – Sebastian Radzimski

Kim jest Dominik Ciach?

W sobotnim odcinku widzowie poznali 13-letniego Dominika Ciacha – zapalonego piłkarza, który wraz z drużyną zdobywa puchary i statuetki. Choć do tej pory marzył by zostać piłkarzem, to zdecydował zamienić boisko na muzyczną scenę „The Voice Kids”. Mimo, że uczy się śpiewać dopiero rok, to swoim wykonaniem „Kołysanki dla nieznajomej” udało mu się odwrócić aż dwa fotele i porwać publiczność, co nie umknęło uwadze Cleo. – Dominiku ja myślę, że nie bez powodu Twoja największa grupa wsparcia jest po mojej stronie. Czy to jest przypadek? Nie sądzę – powiedziała. Wykonanie utworu docenił również Tomson: jak publiczność śpiewa Perfect to aż mi się serce śmieje. Ty jesteś czyściutki, jak kropla najczystszej wody, spływająca z najczystszej góry. Tędy droga młody, zdolny człowieku. Dominik zdecydował jednak, że dołączy do teamu Cleo.

The Voice Kids 2 - Dominik Ciach
The Voice Kids 2 – Dominik Ciach

Co zrobi Cleo, by zgarnąć najlepsze głosy?

Jak się okazuje prośby Cleo, by dzielić się uczestnikami zostały w końcu wysłuchane przez Barona. Dowodem na to jest występ 14-letniej Julii Bińczyk, która zaśpiewała „Say You Love Me” z repertuaru Jessie Ware i trafiła do drużyny Trenerki. – Dzisiaj łapią mnie za serce wokale, które są z jednej strony delikatne, ale też pełne emocji. Mały sekret Cleo wydał się chwilę później, gdy okazało się, że zabroniła Baronowi nacisnąć przycisk. – Broniła Cię jak lwica, a z kobietami się nie walczy. Ja poproszę o replay, żeby było widać, że naprawdę chciałem wcisnąć przycisk – dodał Baron. – Ja dzisiaj kolekcjonuję emocje i nie przeszkadzajcie mi w tym – zażartowała na zakończenie.

The Voice Kids 2 - Julia Bińczyk
The Voice Kids 2 – Julia Bińczyk

Amelia Jaworowska i bajkowe wykonanie Małej Syrenki

Z sobotnich „Przesłuchań w Ciemno” na pewno zapamiętamy występ Amelii Jaworowskiej. Ta dziewczynka potrafi godzinami opowiadać o swoich planach życiowych, które ma bardzo dobrze sprecyzowane. Chce nie tylko być piosenkarką, ale i chirurgiem plastycznym, żeby prasować zmarszczki. Nad życie kocha żyrafy, z dwiema nawet wystąpiła na scenie „The Voice Kids”.  Amelka zaśpiewała piosenkę „Naprawdę Chcę” z filmu Mała Syrenka. Swoim bajkowym wykonaniem i czystym głosem zachwyciła Trenerów i wzbudziła podejrzenia, że użyty został autotune. – Urzekłaś mnie tym, że potrafisz tak wspaniale interpretować to co śpiewasz, wręcz aktorsko! To jest niesamowicie dojrzałe – powiedziała Cleo.  – Czy Ty myślałaś kiedyś o teatrze muzycznym? Oni będą się o ciebie bić, jak to zobaczą, a od jutra rozdzwonią się telefony – zauważył Tomson. Ostatecznie Amelka dołączyła do drużyny Tomsona i Barona.

The Voice Kids 2 - Amelia Jaworowska
The Voice Kids 2 – Amelia Jaworowska

Wnuczka autorki tekstu „Zuzia lalka nieduża” w „The Voice Kids”!

Sonia Jarema to przyszła pianistka i piosenkarka, którą pociągają duże sceny. Ta uczestniczka ma najlepsze wsparcie z możliwych, nie dość, że rodzinne to jeszcze profesjonalne. Pochodzi z muzykalnej rodziny, rodzice śpiewają, komponują i grają na instrumentach, a jej babcia jest autorką piosenki „Zuzia lalka nieduża”. W sobotnim odcinku uczestniczka wystąpiła w przepięknej balladzie Foreigner „I Want To Know What Love Is”. – Wiesz, że nie wszystko było idealnie. Na początku trochę się pogubiłaś, potem, już było coraz lepiej i czułem ogromny potencjał w Twoim głosie. Mamy troszeczkę czasu i obiecuję, że zrobię wszystko, żebyś do etapu Bitew była bardzo dobrze przygotowana – obiecał Dawid Kwiatkowski, który jako jedyny odwrócił swój fotel. Jak potoczą się dalsze losy Sonii w programie?

The Voice Kids 2 - Sonia Jarema
The Voice Kids 2 – Sonia Jarema

Baron do Cleo: Zazdroszczę Ci

Trzy fotele w sobotnim odcinku odwróciła także Julia Chmielarska, która zmierzyła się z utworem „Take A Look At Me Now”. Pierwsza typowe dla Trenerów targowanie rozpoczęła Cleo: jesteś niesamowicie uzdolniona. Masz tak potężny wokal, ja widzę, że uwielbiasz te same klimaty co ja wiec zapraszam. Z kolei chłopaki z Afromental uciekli się do podstępu i doświadczeń z poprzedniej edycji. – Żadna z uczestniczek z takimi głosami nie narzekała na to, jakie dawaliśmy im piosenki. Były wręcz szczęśliwe jak bardzo rozumiemy wymagania soulowego głosu i podwyższonej poprzeczki. Jesteś genialna – stwierdzili. Chwilę później Dawid odbił piłeczkę – jeśli wybierzesz mnie to możemy z tym głosem pouśmiechać się do finału. Ostatecznie ku zaskoczeniu wszystkich Julka wybrała drużynę Cleo. – Zazdroszczę Ci – powiedział na zakończenie Baron.

The Voice Kids 2 - Julia Chmielarska
The Voice Kids 2 – Julia Chmielarska

Nikola Smutek podbija „The Voice Kids”

Ostatni występ sobotnich „Przesłuchań w Ciemno” należał do 9-letniej Nikoli Smutek. Uczestniczka zaśpiewała „Znowu pada deszcz” z repertuaru Lady Pank i sprawiła, że wszyscy Trenerzy nacisnęli przycisk „Chcę Ciebie”. Po tym jak okazało się, że dziewczynka oprócz śpiewania uwielbia tańczyć, Cleo bardzo szybko wykorzystała sytuację i postanowiła, że nauczy uczestniczkę choreografii do piosenki „Łowcy gwiazd”. Pomysł spodobał się Dawidowi, który dołączył do dziewczyn i zaczął im śpiewać. – Stałaś na scenie z Dawidem, tańczyłaś z Cleo, jedyne co Ci zostaje, to spędzić trochę czasu z nami na zajęciach – skomentował Baron.  Po chwili zastanowienia Nikola zdecydowała się kontynuować przygodę z Dawidem.

The Voice Kids 2 - Nikola Smutek
The Voice Kids 2 – Nikola Smutek

Kolejne odcinki „The Voice Kids” w każdą sobotę o 20:05 w TVP 2.

Poprzedni artykuł
Nicola Smutek - Voice of Kids

The Voice Kids: Nikola Smutek – rudowłosa psotnica

Następny artykuł
M jak miłość  odc. 1411 (fot. MTL MaxFilm)

"M jak miłość" Dwie miłości i... dwa pocałunki!

powiązane posty
Całkowity
0
Dzielić