Bądźmy w kontakcie!

Canal+

CANAL+ z Oscarami! Walka „Zimnej wojny” o statuetkę tylko w CANAL+

CANAL+ jako jedyna telewizja w Polsce pozyskała prawa do relacji na żywo z najważniejszego wydarzenia w świecie kina – gali wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej®. Ceremonia odbędzie się w nocy z 24 na 25 lutego. Dzięki temu widzowie będą mogli zobaczyć, czy koprodukowana przez CANAL+ „Zimna wojna” zdobędzie Oscara®.

Dawid Propolis

Opublikowano

.

CANAL+ z Oscarami®!

CANAL+ jako jedyna telewizja w Polsce pozyskała prawa do relacji na żywo z najważniejszego wydarzenia w świecie kina – gali wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej®. Ceremonia odbędzie się w nocy z 24 na 25 lutego. Dzięki temu widzowie będą mogli zobaczyć, czy koprodukowana przez CANAL+ „Zimna wojna” zdobędzie Oscara®.

Już od ponad 10 lat CANAL+ jest jedyną w Polsce telewizją prezentującą to prestiżowe wydarzenie. Tegoroczną ceremonię wręczenia statuetek widzowie zobaczą w nocy z 24 na 25 lutego. Ta noc będzie szczególnie istotna dla fanów kina nad Wisłą. „Zimna wojna”, koprodukcja CANAL+, została wyróżniona nominacjami aż w trzech kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia i najlepsza reżyseria.

Noc Oscarowa® to najważniejsze wydarzenie dla miłośników dobrego kina na całym świecie. A do takiego grona bez wątpienia należą nasi widzowie. Od ponad 10 lat ceremonię w Los Angeles można obejrzeć wyłącznie na naszej antenie. W tym roku nie będzie inaczej. Z drugiej strony tegoroczna gala będzie szczególnie emocjonująca dla Polaków. „Zimna wojna”, której jesteśmy koproducentem, stoi przed olbrzymią szansą powtórzenia sukcesu „Idy”, naszej innej koprodukcji nagrodzonej Oscarem. Głęboko wierzymy, że twórcy filmu wrócą do Polski z trzema statuetkami.
Edyta Sadowska, wiceprezes zarządu ds. programowych nc+.

Możliwość oglądania na żywo momentu wręczenia Oscara® dla „Zimnej wojny” – tylko w CANAL+ 24 lutego.

Od niedawna w redakcji tvdzis.pl. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

Reklama
Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Seriale

Paweł Domagała stworzył piosenkę do serialu “Żmijowisko”

Aktor i piosenkarz Paweł Domagała, gwiazda nowego serialu Canal+ prezentuje najnowszą piosenkę do produkcji “Żmijowisko”.

Dawid Propolis

Opublikowano

.

fot. Canal+

Aktor i piosenkarz Paweł Domagała, gwiazda nowego serialu Canal+ prezentuje najnowszą piosenkę do produkcji “Żmijowisko”.

Piosenka stworzona w… rodzinnym gronie

Jeśli aktor jest równocześnie muzykiem, praca nad rolą wcześniej czy później przyniesie efekt w postaci piosenki. Tak stało się przy okazji serialowej ekranizacji bestsellera Wojciecha Chmielarza „Żmijowisko” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, gdzie główną rolę męską zagrał Paweł Domagała. Po zakończeniu zdjęć powstała inspirowana serialem piosenka „Żmijowisko” z tekstem Zuzanny Grabowskiej. W teledysku reżyserowanym przez Pawła Domagałę pojawiają się fragmenty serialu.

Paweł Domagała o powieści

Powieść Wojciecha Chmielarza połknąłem w jedną noc i do ostatnich stron nie domyślałem się zakończenia. Nie tylko Skandynawowie mają ostatnio szczęście do świetnych kryminałów. Poza zajmującą fabułą są tu ciekawe relacje między bohaterami i celne komentarze do rzeczywistości (również świata show biznesu). Propozycja zagrania Arka była dla mnie interesującym wyzwaniem, bo zazwyczaj w filmie i teatrze pozwalałem sobie na sporo improwizacji, a tym razem musiałem być jak matematyk, chirurg czy architekt. Być precyzyjnym i konsekwentnym, by mylić tropy i trzymać widza w niepewności. Akcja rozgrywa się na trzech płaszczyznach czasowych, co zwiększa poziom trudności – mówi Paweł.

Twórcze zadania

Czasem jestem pytany, czy wolę być aktorem, czy muzykiem. Zawsze wtedy odpowiadam, że mam to szczęście, że mogę spełniać się w dwóch zawodach, o których marzyłem od dziecka. Czasem, bardzo rzadko, zdarza się, że muzyka i aktorstwo przenikają się i takim przypadkiem jest „Żmijowisko”. Jako aktor odgrywam jedną z ról. Rownocześnie z Łukaszem Borowieckim, współautorem obu płyt (”Opowiem Ci o mnie” i „1984”), nagraliśmy piosenkę inspirowaną książką i serialem. Zanim jednak powstał ten utwór, była niezwykle ciekawa i (nie ukrywam) wyczerpująca fizycznie praca na planie. Codziennie dzwoniłem do mojej żony Zuzanny Grabowskiej i dzieliłem się z nią wrażeniami na temat książki, pomysłami na rolę Arka. Fizycznym zmęczeniem, poczuciem samotności z dala od niej i córek. Zuza pod wpływem lektury książki Wojciecha Chmielarza i naszych rozmów napisała tekst piosenki. Nigdy nie śpiewam cudzych tekstów, myślałem też, że nie potrafię, ale tekst Zuzy od razu zaadoptowałem. Odnajduję w nim znajome uczucia, atmosferę „Żmijowiska” i intrygującą grę z jego fabułą – dodaje.

Czytaj dalej. Kliknij!

Seriale

Reżyser Łukasz Palkowski o pracy na planie Żmijowiska – rozmowa

Dawid Propolis

Opublikowano

.

fot. Canal+

Reżyser Łukasz Palkowski opowiada o kulisach powstania nowego serialu Canal+ – “Żmijowsko”.

Wcześniej realizowałeś serial Belfer, a teraz Żmijowisko. Czy można powiedzieć, że kryminał masz we krwi?

Zdecydowanie nie można mówić, że kryminał mam we krwi. Jest to dla mnie nowość. Belfer był pierwszym kryminałem, który realizowałem. Wtedy miałem wrażenie, że kryminał umarł w polskiej telewizji. Był to trochę martwy gatunek. Dzięki Belfrowi ten gatunek odżył.

Czy widzowie mogą spodziewać się podobnego klimatu do Belfra, czy będzie to coś zupełnie innego?

Żmijowisko będzie miało zupełnie inny klimat. Oczywiście towarzyszy nam pewna zagadka, ale będzie to nowa karta na polu polskiego kryminału.

Zobacz video z teaserem serialu “Żmijowisko”

W jakiej konwencji będzie to opowiedziane?

Każde dzieło ma trzy etapy powstawania. W przypadku Żmijowiska są cztery, bo mamy pierwowzór literacki, potem na jego podstawie powstaje scenariusz, następnie realizacja, a potem montaż, który jest kolejnym etapem pisania tej historii. Dopiero wtedy przekonamy się jakie to będzie. Celujemy w thriller psychologiczny.

Jak zrobić dobrą ekranizację książki? Co jest najważniejsze w przenoszeniu jej na ekran?

Mam za sobą kilka ekranizacji i za każdym razem inaczej do tego podchodzę. Nie ma jednej reguły, która temu towarzyszy. W przypadku Żmijowiska bardzo mocno kombinowaliśmy jak odejść od pierwowzoru literackiego i za każdym razem wracaliśmy do oryginalnych pomysłów. Ta intryga jest tak inteligentnie napisana, że każde nasze odstępstwo osłabiały tę historię. To był mój pierwszy przypadek kiedy pierwowzór literacki dawał nam podstawę do realizacji znakomitej historii.

“Miałem wrażenie, że kryminał umarł w polskiej telewizji. Był to trochę martwy gatunek. Dzięki Belfrowi ten gatunek odżył”

Czy Wojciech Chmielarz mocno z Wami współpracował, czy dał Wam wolną rękę?

Wojciech Chmielarz nie dał nam wolnej ręki, bo przede wszystkim jest współautorem scenariusza (śmiech). Tym samym miał bezpośredni wpływ na to jak historia będzie przebiegać. Sam chciałem takiej sytuacji. Nikt nie zna lepiej historii niż jej autor. Mogły być w niej ważne rzeczy, których my byśmy nie zauważyli. Dodatkowo wyglądało to tak, że musieliśmy nauczyć Wojtka pisania scenariuszy, bo jest on fenomenalnym pisarzem posługującym się prozą, a tę historię musieliśmy ubrać tez w język filmowy, który jest czymś zupełnie innym.

Jesteś zadowolony z obsady? Jak pracuje się z aktorami na planie?

Z aktorami przy Żmijowisku pracuje się fenomenalnie. Z większością znam się osobiście, bo udało nam się kiedyś pracować. Mam wrażenie, że udało nam się stworzyć świetny zespół, który razem wspólnie żyje, pracuje i się rozumie.

Czy przy pracy z aktorami dajesz im dużą wolność?

Zawsze daje aktorom wolność, bo wychodzę z założenia, że reżyser dla aktora jest w zasadzie drogowskazem. Ponieważ aktor dla mnie jest artystą i sztuka którą tworzy polega na stworzeniu postaci. Ja pomagam w tym tworzeniu, ale w pewnym momencie aktor wie lepiej jak dana postać się zachowa, co zrobi, jak zareaguje. Podczas zdjęć nie było między nami konfliktów. Nie zdarzyła się sytuacja kiedy nie zrozumieliśmy się. Wszystko bardzo ładnie nam się złożyło.

Czytaj dalej. Kliknij!

Seriale

Pierwszy teaser serialu Canal+ Żmijowisko

Dawid Propolis

Opublikowano

.

Davina Reeves-Ciara - fot. Canal+

Żmijowisko to serialowa ekranizacja prozy Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule. Serial na małym ekranie zadebiutuje tej jesieni, a CANAL+ przedstawia pierwszy teaser produkcji.

Z książki na ekran

„Żmijowisko” to oryginalna produkcja CANAL+ na podstawie popularnej książki Wojciecha Chmielarza pod tym samym tytułem. Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska „Żmijowisko”. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada (Hania Koczewska), córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska). Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania.

Dramatyczne śledztwo

W trakcie prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

Paweł Domagała – Żmijowisko (fot. Canal+)

Doborowa obsada

W głównej roli – Arka – będzie można zobaczyć Pawła Domagałę. W serialu wystąpią także m.in.: Davina Reeves-Ciara, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża, Davina Reeves-Ciara, Szymon Piotr Warszawski, Tamara Arciuch, Małgorzata Klara, Magdalena Różańska, Dominik Bąk, Mirosław Haniszewski, Grzegorz Warchoł czy Lidia Sadowa. W obsadzie znaleźli się też niezwykle utalentowani aktorzy młodego pokolenia: Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska oraz Hanna Koczewska.

Świetni twórcy

Reżyserem nowego serialu kryminalnego CANAL+ jest Łukasz Palkowski, odpowiedzialny za sukces pierwszego sezonu „Belfra”. Scenariusz napisali wspólnie Dana Łukasińska oraz autor powieści, Wojciech Chmielarz. Za zdjęcia odpowiada Michał Sobociński, zaś scenografem jest Radosław Zielonka. Kostiumy są dziełem Agnieszki Werner, zaś charakteryzacja – Iwony Kajszczak. Za montaż odpowiedzialni będą Jarosław Barzan i Piotr Kmiecik, z kolei autorem muzyki będzie Bartosz Chajdecki.

Czytaj dalej. Kliknij!

Subskrybuj powiadomienia!

Bądź na bieżąco!
Reklama

Facebook

Reklama

Popularne