The Voice Kids: Bitwy Tomsona i Barona

The Voice of Kids 2 (fot. TVP)P)ids 2 (fot. TVP)
The Voice of Kids 2 (fot. TVP)

Za nami pierwsze bitwy w “Voice Kids” w drużynie Tomsona i Barona. Komu dopisało szczęście i przeszedł do następnego etapu?

Baron: życzę każdemu tak zacząć Bitwy!

Pierwsze „Bitwy” 2. edycji „The Voice Kids” rozpoczęło dziewczęce trio w składzie Wiktoria Gabor, Marysia Nowak i Oliwia Tomczyk. Uczestniczki zmierzyły się w piosence „Problem” Ariany Grande i – jak zapowiedziały przed występem – rozwaliły scenę. – Ja się wachluję dziewczyny, to było tak gorące! Będziecie mieli bardzo duży problem – zwróciła się do chłopaków Cleo. Chłoapki z Afro byli byli zachwyceni perfekcyjnym wykonaniem, mocnymi głosami uczestniczek, a także doskonałym rozpoczęciem Bitew. – Wjechałyście z buta, a raczej z sześciu butów i to tak porządnie. Było wszystko, było sięgnięcie po wokalne szczyty. Było troszeczkę walki, ale walka na ringu musi być. Bardzo się cieszę, że mogłem z Wami pracować – skomentował Tomson. Choć decyzja była bardzo trudna, to chłopaki zdecydowali, że do etapu „Sing Off” zabierają Wiktorię Gabor. – Ale dałyście czadu. Zamknęłyście temat na wejściu – skomentował na zakończenie Tomson.

The Voice Kids 2 - Bitwa - Oliwia Tomczyk, Maria Nowak, Wiktoria Gabor
The Voice Kids 2 – Bitwa – Oliwia Tomczyk, Maria Nowak, Wiktoria Gabor
Trójka uczestników w utworze z musicalu „Metro”

Kto nie zna „Wieży Babel”? Atmosferę musicalu „Metro”, który wzrusza zarówno małych jak i dużych w sobotnim odcinku przywołało rozśpiewane trio z ekipy Tomsona i Barona. I choć Amelia Jaworowska, Gabrysia Grzyb i Mateusz Subocz na próbach mieli problem z rozluźnieniem się, to podczas „Bitew” pokazali na czym polega sceniczny luz i odkryli swoje liryczne dusze. – Ja wierzę, że będziecie gwiazdami i całe życie spędzicie na scenie, bo macie do tego predyspozycje. Uwierzyłem Wam, wkręciłem się i mogę słuchać Was godzinami. Kto najlepszy? Nie mam pojęcia – skomentował Dawid. Z kolei Cleo dodała: wasze występy mi smakowały i wszystko to, co chcieliście przekazać miało smak i było pyszne. – Był duży ładunek prawdy i szczerości. Jesteście prawdziwi na scenie. Piosenka była progresywna i cały czas szliśmy do przodu, a tak naprawdę do góry. I tego Wam życzę, do samych gwiazd! – chwalili chłopaki. Dla Tomsona i Barona to była jedna z najtrudniejszych decyzji, szczególnie, że żaden z Trenerów nie pomógł im w wyborze faworyta. Ostatecznie chłopaki z Afro zdecydowali się zabrać ze sobą dalej Amelię.

The Voice Kids 2 - Bitwa - Mateusz Subocz, Gabriela Grzyb, Amelia Jaworowska
The Voice Kids 2 – Bitwa – Mateusz Subocz, Gabriela Grzyb, Amelia Jaworowska 

https://tvdzis.pl/the-voice-kids-ostatnie-przesluchania-w-ciemno-2/

Co wcisnęło Cleo w fotel?

Runda trzecia w sobotnim odcinku „The Voice Kids” to „Bitwa” trzech muzycznych gigantek: Julii Kozik, Oli Pasek i Dominiki Stec. Uczestniczki wystąpiły w utworze „Unconditionally”, który w oryginale wykonuje Katy Perry i udowodniły, że nieprzypadkowo znalazły się w programie. Dawid przyznał, że dziewczyny są fenomenalne, a Cleo stwierdziła: Drogi Tomsonie, czy możesz pomoc mi odkleić się, bo wcisnęło mnie trochę w fotel. Przepięknie sobie poradziłyście!  Chłopaki nie kryli swojej radości. – Dla mnie największą satysfakcją i frajdą z bycia po raz kolejny Trenerem tego programu jest to, że kiedy ludzie wybiorą Cię parę tygodni wcześniej, później stają na scenie i reprezentują siebie w taki sposób, że jesteś z nich dumny. I to był taki występ – przyznał Baron. Ostatecznie to głos Julki skradł ich serca, bo to ją postanowili zabrać do etapu „Sing Off”.

The Voice Kids 2 - Bitwa - Ola Pasek, Julia Kozik, Dominika Stec
The Voice Kids 2 – Bitwa – Ola Pasek, Julia Kozik, Dominika Stec

 

Tomson i Baron stają się liryczni?

– Mówią o nas harpagany i szarpidruty, a teraz mamy szansę udowodnić, że została w nas iskra delikatności i wrażliwości – takimi słowami Tomson zapowiedział Bitwę Nandi Lewandowskiej, Poli Deptuły i Michała Szczurka. Ta trójka zaprezentowała się w spokojnym utworze Margaret „Byle jak” i chwyciła wszystkich za serce. – Chciałbym Wam podziękować za ten klimat, który wprowadziliście do studia. Byle jak nie było – komplementował Dawid. Z kolei Cleo zauważyła, że wszyscy uczestnicy doskonale panują nad swoim głosem i potrafią wchodzić na najwyższe rejestry. Pola, Nandi i Michał postawili na współpracę, co zostało zauważone przez Tomsona. – Była harmonia na scenie i w dźwiękach. To było bardzo przyjemne w odbiorze – przyznał. Choć decyzja była trudna, to chłopaki postanowili, że zwycięzcą tej Bitwy został Michał Szczurek.  

The Voice Kids 2 - Bitwa - Pola Deptuła, Michał Szczurek, Nandi Lewandowska
The Voice Kids 2 – Bitwa – Pola Deptuła, Michał Szczurek, Nandi Lewandowska

 

Z kim Dawid wybrałby się na randkę?

Przedostatni pojedynek tej edycji należał do Mateusza Golickiego, Sebastiana Radzimskiego i Łucji Kani, którzy wystąpili w przeboju „Iris” Goo Goo Dolls. Choć każdy z nich jest inny i reprezentuje inna stylistykę, to Tomson i Baron znaleźli klucz, który scalił te trzy wolne ptaki. Kluczem do sukcesu okazała się piosenka „Iris” Goo Goo Dolls. – Pokazaliście siebie, jesteście już indywidualnie do rozpoznania. Nawet z grupy trzech osób można Was wyróżnić kto jest od czego, czyj głos jest czyj i kto w tym momencie może mnie zaskoczyć.To już jest identyfikacja na scenie i zazdroszczę Wam tego w tym wieku – skomentował Tomson. Podpowiedzi Trenerów w tym przypadku były podzielone. Dawid stwierdził, że wybrałby się na randkę z Łucją, a Cleo przyznała, że najbardziej w oko wpadł jej Mateusz. Decyzją Trenerów do dalszego etapu przeszła Łucja Kania. – Łucja miała największy wygar w tym trio. Poza tym śpiewała piosenkę męską i jako jedyna nie musiała kombinować, żeby zrobić sobie łatwiej – podsumował Baron.

The Voice Kids 2 - Bitwa - Mateusz Golicki, Łucja Kania, Sebastian Radzimski
The Voice Kids 2 – Bitwa – Mateusz Golicki, Łucja Kania, Sebastian Radzimski
Najsłodsze trio edycji

Wisienką na muzycznym torcie sobotniego odcinka „The Voice Kids” okazał się występ najmłodszego i najsłodszego tria tej edycji. Na scenie pojawili się Lenka Marzec, Elenka Jakubiec i Staś Kukulski, którzy nawet zawiązali swój zespół o nazwie „Trio Czaders”. Ta trójka już na próbach udowodniła, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, dlatego  od początku było wiadomo, że ten tercet nie może się nie udać. Po wykonaniu piosenki „ABC” The Jackson 5 Cleo przyznała, że to był najsmaczniejszy deser jaki kiedykolwiek ktoś jej zaserwował, a Baron stwierdził, że nie będzie pił kawy, bo ten występ dał mu porządną dawkę energii. Trenerzy przez długi czas nie mogli podjąć decyzji. Ostatecznie to Lenka Marzec otrzymała szansę, by zaśpiewać w etapie „Sing Off”.

The Voice Kids 2 - Lenka Marzec, Elenka Jakubiec i Staś Kukulski
The Voice Kids 2 – Lenka Marzec, Elenka Jakubiec i Staś Kukulski
Sing Off – kto trafił do finału?

Sobotni odcinek „The Voice Kids” przyniósł mnóstwo emocji i trudnych decyzji. Podczas „Bitew” Tomson i Baron musieli pożegnać aż dwunastu swoich podopiecznych. Tylko sześć osób dostało się do kolejnego etapu, tzw. „Sing off”. Wśród uczestników walczących o miejsce w „Finale” znaleźli się: Lenka Marzec, Łucja Kania, Julka Kozik, Michał Szczurek, Wiktoria Gabor i Amelia Jaworowska. W tej części programu dzieciaki musiały zaśpiewać piosenki z „Przesłuchań w Ciemno”, które stały się dla nich paszportem do kolejnego etapu. Decyzją Trenerów do odcinka finałowego dostali się: Michał Szczurek, Lenka Marzec i Wiktoria Gabor. Jak będzie wyglądała ich dalsza podróż w programie?

Kolejny odcinek „The Voice Kids” już w sobotę 26 stycznia o godz. 20:05 w TVP 2

https://tvdzis.pl/the-voice-kids-carla-fernandes-z-mikrofonem-przez-zycie/

Poprzedni artykuł
Gimper w programie "Taniec z gwiazdami" fot. Polsat

Czy Gimper zostanie królem parkietu?

Następny artykuł
Bake off, ale ciacho! odcinek 7 (fot. TVP)

Krzysztof Respondek w "Bake Off - Ale Ciacho!"

powiązane posty
Całkowity
0
Dzielić