Startuje 12. edycja programu “Nasz nowy dom”!

Nasz Nowy Dom trwa już nieprzerwanie od ponad pięciu lat. Ekipa programu dociera w najdalsze zakątki Polski –…
Nasz nowy dom. POLSAT

Nasz Nowy Dom trwa już nieprzerwanie od ponad pięciu lat. Ekipa programu dociera w najdalsze zakątki Polski – wszędzie, gdzie mieszkają ludzie, którym potrzebna jest pomoc.  Już w czwartek 28 lutego staruje 12. edycja programu.

Pomoc od lat

„Nasz nowy dom” tworząc odnowione, bezpieczne domy i mieszkania pomaga rodzinom odmienić ich życie, a w wyremontowanych lokalach mieszka już ponad 500 osób. 
Wiosną ekipa „Naszego nowego domu” odwiedzi między innymi: północne Podlasie, Pomorze, Śląsk. Prace budowlane będą wielkim wyzwaniem ze względu na zimową aurę. Bohaterowie „Naszego nowego domu” to ludzie wyjątkowi i dzielni, starający się jakoś radzić sobie z przeciwnościami losu, chorobami i nieszczęściami, które ich dotknęły. W pierwszym odcinku wiosennej edycji ekipa zawita do Opactwa, niewielkiej wsi położonej nad Wisłą, na granicy Mazowsza i Lubelszczyzny. W jednym pokoju i kuchni ogrzewanym przez starą kuchnię kaflową, bez łazienki mieszka pani Jadwiga. Po śmierci męża samotnie wychowuje dwoje dzieci: czternastoletniego Kubę i dziesięcioletnią Oliwię. Bez wsparcia jest im bardzo ciężko… W programie grupa specjalistów od remontów pomoże również pani Ewie i jej córce, piętnastoletniej Ewelinie ze wsi Czerwony Dwór. Pani Ewa jest wdową. Dwa lata temu zdiagnozowano u niej nowotwór piersi. Po operacji chemioterapii praca zarobkowa jak dawniej nie jest już możliwa. Dom, w którym mieszkała z córką był coraz starszy, niesprawny piec zagrażał życiu.

Czas na zmiany!

Jak zaaranżują go architekci? Ekipa odwiedzi też panią Anetę, która wychowuje dwie jedenastoletnie dziewczynki: Oliwkę i Nikolę. Mama Oliwki, nie była w stanie wychować córki z powodu choroby alkoholowej. Pani Aneta, choć była samotną matką, błyskawicznie podjęła decyzję o stworzeniu rodziny zastępczej dla siostrzenicy. Udało jej się w końcu kupić mieszkanie w bloku we wsi, w której teraz mieszkają. Niestety nie ma już pieniędzy na remont, a lokal jest w tragicznym stanie… 

Wyjątkowi goście

W 12. sezonie programu zobaczymy gości specjalnych, którzy spotkają się z bohaterami programu. Tym razem będą to m.in.: Bartosz Kurek i Rafał Maserak. 
Prowadząca Katarzynę Dowbor i architektów programu Martynę Kupczyk i Macieja Pertkiewicza czekają kolejne trudne wyzwania w trakcie projektowania odnawianych domów i mieszkań. Na ekipę remontową, której przewodzą znani już kierownicy robót Artur Witkowski i Wiesław Nowobilski, będą czekać pułapki, które utrudnią im prace i walkę z czasem. 

Pierwszy odcinek 12. edycji programu już w czwartek 28 lutego o godzinie 20:05.

Nasz nowy dom. POLSAT

Nasz nowy dom. POLSAT

Nasz nowy dom. POLSAT

Nasz nowy dom. POLSAT

Related Posts
Total
0
Share