M jak miłość: Przyjaciele i kochankowie…

M jak miłość, odc. 1433-1434 fot.MTL MaxFilm
M jak miłość, odc. 1433-1434 fot.MTL MaxFilm

We wtorek na Deszczową zajrzy Kamil Gryc (Marcin Bosak)! Przyjaciel zapuka do domu Zduńskich późnym wieczorem i… nieźle Kingę (Katarzyna Cichopek) przestraszy.

Bo dziewczyna go z początku nie rozpozna i – widząc „intruza” – spróbuje zatrzasnąć drzwi. Nieporozumienie jednak szybko się wyjaśni, a Zduńska wybuchnie w końcu radością.
– Kamil?… Nie wierzę… To naprawdę ty?!(…) Kiedy przyjechałeś? Na długo? Dlaczego tyle czasu się nie odzywałeś? Jak mogłeś, ty draniu…
– Za dużo pytań, kochanie! I nie wiem, na które mam odpowiedzieć najpierw… Ale może zacznę od tego, że nic się nie zmieniłaś… Chociaż nie, kłamię – jesteś jeszcze piękniejsza!
Chwilę później na Deszczowej pojawi się za to Magda (Anna Mucha) i… od razu padnie Kamilowi w ramiona. Nawet bez jednego słowa…

Z kolei do Grabiny powróci w nowym tygodniu Jakubczyk (Michał Breitenwald), biologiczny ojciec Uli. Bartek (Arkadiusz Smoleński) postanowi zrobić ukochanej niespodziankę i zaprosić seniora na ich ślub. A gdy przywiezie „teścia” do siedliska… Jakubczyk córkę okradnie! I zabierze kopertę z pieniędzmi, którą zostawi na stole Marzenka (Olga Szomańska).
W pościg za złodziejem ruszy od razu Janek (Tomas Kollarik). Wcześniej jednak ostro Bartka skrytykuje.
– Nie zastanowiłeś się, dlaczego Ula nie utrzymuje z tym gościem żadnych kontaktów? Nie przyszło ci do głowy, żeby najpierw zapytać ją o zdanie?!
Ula (Iga Krefft) po kolejnej „aferze” tuż przed ślubem będzie za to o krok od załamania.
– Ja już nie mogę, rozumiesz? Nie daję rady! Same problemy! Z kasą, teraz z ojcem…
– Chciałem dobrze…
– Dlaczego mnie nie zapytałeś? Mój ojciec to złodziej i alkoholik!
– Janek ma rację, jestem kretynem… Przepraszam!
Gdy w związku Mostowiakówny pojawi się kryzys… Janek – dla odmiany – odzyska w końcu uśmiech. Dzięki nocy, którą spędzi w ramionach Soni (Barbara Wypych).
– Mogę iść z tobą do łóżka… ale nie chcę, żebyśmy tam byli we troje. Ja, ty i Ulka…
– Uważasz, że jestem aż takim dupkiem?
– Nie… Wcale tak nie uważam. Po prostu bardzo się denerwuję…

Tymczasem Asia (Barbara Kurdej-Szatan) w premierowych odcinkach zostanie aresztowana! Chodakowska wda się w kłótnię z robotnikami na placu budowy – tak ostrą, że zatrzyma ją policja.
– Jeśli poszkodowany wniesie wniosek o ściganie sprawcy szkody, czeka panią rozprawa i… co najmniej grzywna lub nawet kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.
– Pan chyba żartuje?!
– Tak pani myśli?
Szczęśliwie, dziewczynie pomoże jednak… Leszek (Sławek Uniatowski). Biznesmen zapewni policję, że deweloper nie chce Asi o nic oskarżyć i poczeka na Chodakowską przed posterunkiem.
– Wolność to jednak cudowna sprawa, nie uważa pani?
– Jestem wdzięczna, że nie wnieśli panowie tego wniosku o ściganie i przykro mi z powodu tych zniszczeń, ale…
– „Ale”… Wiedziałem, że będzie jakieś „ale”! Może w takim razie mógłbym gdzieś panią podrzucić? Porozmawiamy po drodze…
Później Krajewski poprosi za to Asię, by… towarzyszyła mu na imprezie w ośrodku dla dzieci, z którym współpracuje firma jego ojca. I w efekcie oboje spędzą razem niemal cały dzień. A Joasia pozna Leszka od zupełnie nowej strony…

https://tvdzis.pl/ludzie-i-bogowie-nowy-serial-tvp/

Za to w finale: miłosne „zawirowania” u Olka (Maurycy Popiel)! W kolejnym tygodniu Aga (Ina Sobala) postanowi przedstawić w końcu Chodakowskiego matce (Joanna Sydor) – jako swojego „oficjalnego” chłopaka. Ich pierwsze spotkanie nie potoczy się jednak tak, jak to zaplanowała…
Bo gdy Aga zaprosi Teresę do mieszkania przy bistro… Olek będzie czekał na nią w stroju Adama. Tyle, że bez listka figowego w strategicznym miejscu.
– Mamo… to jest właśnie Olek…

 

Poprzedni artykuł

Ślad 2: Koroniewska, Sabat, Błaszczyk i Fijał. Kiedy start 2. sezonu?

Następny artykuł
All Together Now (fot. Polsat)

„All Together Now”: kolejna setka!

powiązane posty
Całkowity
0
Dzielić