Bądźmy w kontakcie!

Seriale

Na dobre i na złe: Karma powraca?

W kolejną środę do szpitala w Leśnej Górze trafi Marcin (Filip Bobek) – nieprzytomny po pobiciu i w głębokiej hipotermii po nocy spędzonej na mrozie.

Robert Wróbel

Opublikowano

.

W kolejną środę do szpitala w Leśnej Górze trafi Marcin (Filip Bobek) – nieprzytomny po pobiciu i w głębokiej hipotermii po nocy spędzonej na mrozie.

Julka (Aleksandra Hamkało), choć zakończy już dyżur, od razu otoczy go opieką. I przekaże wszystkie informacje Van Graafowi (Redbad Klijnstra).
– Ktoś go znalazł w takim stanie… 3 promile alkoholu, parametry jak widać. Temperatura się nie podnosi. Do tego płyn w okolicy śledziony w TK… To może być krwawienie… Trzeba operować!

Gdy lekarze wezwą na konsultację Falkowicza (Michał Żebrowski), ten zdecyduje jednak, że zabieg nie jest wcale konieczny – choć doktor Burska się z tym nie zgodzi.
– Krwiaki ze śledziony tak się nie lokalizują i postępują gwałtownie… Ciśnienie nie spada, hemoglobiny nie ubywa, więc czekamy.
– Na kryzys? Otwórzmy go i będziemy mieć pewność!

Chwilę później Julkę czeka za to kłótnia z Bartem (Piotr Głowacki). Bo gdy jego narzeczona nie wróci po pracy do domu, profesor szybko straci cierpliwość.
– Walczymy o niego od trzech godzin, Artur… Jest źle.
– Z Molendą? No, to chyba ktoś inny może…
– Nie może! Są braki, mówiłam ci…
– Musisz się wreszcie na coś zdecydować, do cholery!

Tymczasem stan Marcina gwałtownie się pogorszy. Falkowicz ruszy w końcu do akcji, ale w trakcie operacji pojawią się komplikacje.
– Ssak, bo nic tu nie widać… Ciągle krew w polu!
– Saturacja spada…
– Jakaś powódź, po prostu… Śledziona pękła!
A po chwili serce doktora Molendy przestanie bić…
– Zatrzymanie z migotaniem komór… Proszę odsłonić klatkę pacjenta!… Odsłaniajcie! Zrywajcie te cholerne serwety!
Czy profesor – wspólnie z Julką i całym zespołem – zdoła Marcina uratować?

Trudne chwile czekają też Wasiakową (Ewa Serwa) – matkę Jakuba i Borysa. Seniorka odwiedzi doktora Grabskiego (Maciej Zacharzewski) udając pacjentkę. Po to, by w końcu z synem szczerze porozmawiać.
– Chciałam cię tylko zobaczyć, Kuba… A nie miałam odwagi zadzwonić. Jak u ciebie? Widujesz się z Borysem? Głupie pytanie, na pewno, pracujecie przecież tu razem… Mam nadzieję, że nie jesteś bardzo na mnie zły? Za to, że tu jestem…?
– Jest tyle do nadrobienia… No i kiedyś… kiedyś jakoś ci to wytłumaczę, dlaczego tak… się stało. Ale jeszcze nie teraz… Jeszcze nie umiem, nie mogę… I jeśli masz do mnie żal…
– Następnym razem niech pani do mnie po prostu zadzwoni, dobrze? A ja obiecuję, że jakoś… niedługo…
– A możesz do mnie mówić… po imieniu? Basia?
Tymczasem Jakub w trakcie wizyty zauważy nagle, że jego matkę boli brzuch.
– Co się dzieje?
– A, człowieka ciągle coś boli w tym wieku… Ale to dobrze – bo to znak, że jeszcze żyje!
Wasiakowa sprawę zbagatelizuje, ale doktor Grabski od razu zleci jej cały zestaw badań. A gdy dowie się o tym Borys (Marcin Zacharzewski)…
…między braćmi wybuchnie ostra kłótnia!
– Dlaczego ja nic o tym nie wiem, że za moimi plecami zlecasz badania mojej matce? I to takie, które sam, osobiście mogę wykonać, co?! A w ogóle, to na jakiej podstawie?!
– „Twojej” matce? Myślałem, że…
– Mama jest od lat moją pacjentką!
– Tylko z jakiegoś powodu ostatnio zaniedbaną…

Za to w finale: ciąg dalszy problemów Falkowicza. Van Graaf odda w końcu szpital w jego ręce, ale profesor wcale nie odetchnie z ulgą. Bo odkryje, że ogłoszono nowy konkurs na stanowisko dyrektora – i uzna, że Holender nadal mu zagraża.
– Właśnie dostałem maila!(…) Jest już jedna kandydatura… Twoja!
– Moja?
– A czyja?! Przecież ja się dopiero dowiedziałem o tym konkursie!

Reklama
Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polsat

Zawsze warto: Dorota w potrzasku!

Już dziś wieczorem w “Zawsze warto” mąż Doroty (Katarzyna Zielińska) przekroczy wszelkie granice!

Daniel Pietrzykowski

Opublikowano

.

fot. Polsat

Już dziś wieczorem w “Zawsze warto” mąż Doroty (Katarzyna Zielińska) przekroczy wszelkie granice!

Jesteś dziwką!

Szef Doroty (Hubert Kułacz) bardzo docenia ją jako pracownika i uważa, że mogłaby się realizować w dziale informatycznym, dlatego wychodzi z inicjatywą i umawia ją na spotkanie w centrali. Dorota (Katarzyna Zielińska) nie ma tam jak dotrzeć, więc Daniel proponuje, że sam ją tam podwiezie. Niestety spotka ich Łukasz (Paweł Ławrynowicz). Będzie wściekły, wpadnie w szał i karze żonie wsiadać do samochodu i wracać do domu! Gdy ta się sprzeciwi i powie stanowczo „nie”, zacznie ją wyzywać i poniżać!

– Niby robota, a tak naprawdę wychodzi z Ciebie zwykła dziwka, która daje na prawo i lewo! – wykrzyczy w pewnym momencie do Doroty.

Daniel nie wytrzyma i uderzy Łukasza pięścią w twarz! Jaki skończy się ta sytuacja?

Zawsze warto w każdą środę o 21:05 w Polsacie i na www.ipla.tv

Czytaj dalej. Kliknij!

Na dobre i na złe

Na dobre i na złe: Andaluzja i miłość?

W najbliższym odcinku „Na dobre i na złe” – numer 752 – Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) pojedzie z Blanką (Pola Gonciarz) do Hiszpanii…

Dawid Propolis

Opublikowano

.

fot. Artrama

W najbliższym odcinku „Na dobre i na złe” – numer 752 – Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) pojedzie z Blanką (Pola Gonciarz) do Hiszpanii…

Czy w pełnej słońca, malowniczej Andaluzji doktor Consalida odnajdzie szczęście?

W kolejnym tygodniu lekarka postanowi sprzedać willę, którą odziedziczyła po babci. W drodze do domu czeka ją jednak sporo przygód… Za granicą Wiki spotka między innymi polską „wróżkę” (w tej roli Jowita Budnik), która przepowie jej, że wkrótce… urodzi bliźniaki.

Po przyjeździe do rodzinnego domu odkryje, że na miejscu czeka na nią José (Marcin Krajewski)! Doktor Perez wyremontuje całą willę – tak, by przyjaciółka mogła od razu w niej zamieszkać
I zacznie namawiać dziewczynę, by została w Andaluzji na stałe.
– Wróć do domu, Wiki.(…) I ty, i Jędrek musicie zacząć nowe życie…

José i Wiki?

Po cichu lekarza cały czas będzie wspierać Blanka… Bo to właśnie ona uprzedzi José o przyjeździe Wiktorii – gotowa na wszystko, by jej matka odzyskała w końcu uśmiech.
– Nie śpisz po nocach, słyszę, jak płaczesz… Chciałam, żebyś się wyrwała, mogła wszystko przemyśleć…

W finale doktor Perez obieca Wiki, że pomoże jej znaleźć na miejscu pracę – dużo lepszą niż w Polsce. A do tego sprawi, że dziewczyna powróci myślami do dzieciństwa, które oboje spędzili w Andaluzji… szczęśliwi i zakochani.

Czy w Hiszpanii doktor Consalida odnajdzie radość życia? A jeśli tak… czy porzuci Leśną Górę i zostanie za granicą?

Czytaj dalej. Kliknij!

TVN

Na Wspólnej: Narkoman Bruno chce się zabić!

Dawid Propolis

Opublikowano

.

fot. TVN

Dramatyczne chwile czekają Bruna w “Na Wspólnej”. Będąc na narkotycznym głodzie postanawia się zabić!

Bruno jest coraz bardziej rozdrażniony – to objaw odstawienia narkotyków. Norbert prosi Malwinę, żeby dała Krawczykowi jakąkolwiek nadzieję – ta zdecydowanie odmawia. Tymczasem Bruno przetrząsa mieszkanie w poszukiwaniu narkotyków. Kiedy niczego nie znajduje, sięga po żyletkę!

Na Wspólnej” od poniedziałku do czwartku o 20.05 w TVN lub na player.pl

Czytaj dalej. Kliknij!

Subskrybuj powiadomienia!

Bądź na bieżąco!
Reklama

Facebook

Reklama

Popularne