Bądźmy w kontakcie!

Na dobre i na złe

“Na dobre i na złe” wraca 4 września 2019!

Dawid Propolis

Opublikowano

.

fot. Artrama

Zabójczy wirus i epidemia w Leśnej Górze… Przed nami 21 sezon „Na dobre i na złe” i potężna dawka adrenaliny! Co wydarzy się w serialu w odcinku numer 746 – pierwszym po wakacyjnej przerwie?

Atak Esmeraldy!

Doktora Konicę (Robert Koszucki) – jako dyrektora szpitala – czeka spore wyzwanie, bo w kilku krajach wybuchnie epidemia wyjątkowo niebezpiecznej grypy Esmeralda, którą po raz pierwszy rozpoznano na Kubie. Nowy szef od razu poinformuje kolegów o zagrożeniu:
– To już nie jest problem Kuby… To jest problem globalny. Grypa Esmeralda dotarła do Paryża, jest już zatem w Europie. Co będzie, jeżeli dotrze do Leśnej Góry?

Kilka godzin później na OIOM trafi pierwszy „podejrzany” pacjent – ambasador Gwatemali (Dariusz Niebudek), który ostatnie miesiące spędził właśnie na Kubie. Mimo wysiłków lekarzy, chory w końcu umrze. A Konica i Falkowicz (Michał Żebrowski) szybko zrozumieją, że problem jest naprawdę poważny.
– To pacjent, który być może jest pierwszą ofiarą Esmeraldy w Polsce…
– Trzeba zabezpieczyć zwłoki i zdezynfekować stanowisko!

Atak paniki

Kasia (Jowita Stępniak) – pacjentka szpitala, która wcześniej również miała objawy grypy, ale łagodne – wyzna po chwili lekarzom, że poznała ambasadora w samolocie z Londynu.
– Siedzieliśmy obok siebie… Był taki zadowolony, że przeprowadza się do Polski… Bał się tej grypy, o której wszędzie teraz mówią. Dał mi w prezencie kubańskie cygaro!

Kolejną ofiarą Esmeraldy zostanie Karol (Mateusz Nędza), chłopak Kasi… Gdy stan chorego się pogorszy, Konica – zdenerwowany – rzuci do Julki (Aleksandra Hamkało):
– Proszę znaleźć wszystko, co do tej pory napisano o Esmeraldzie… po angielsku, hiszpańsku, w suahili! Na co jest odporna, na co nie, obrazy kliniczne, wszystko!

Dramatyczna epidemia

Tymczasem Karol, zaraz na początku choroby, zarazi niechcący kolejną osobę… Maję (Joanna Balasz) – dziewczynę w zaawansowanej ciąży, która trafi pod opiekę doktora Radwana (Mateusz Damięcki). Oboje spotkają się w szpitalnej windzie. A gdy chłopak źle się poczuje, Maja – nieświadoma zagrożenia – spróbuje mu pomóc…

Gdy chorych zacznie przybywać, dyrektor Konica – nie czekając na wyniki badań – ruszy do akcji. Wypowie wirusowi wojnę i wprowadzi w szpitalu nowe procedury.
– Wszyscy obowiązkowo muszą chodzić w maskach ochronnych i rękawiczkach!(…) Niektórzy z nas mogą być już chorzy i zarażać…
– Pamiętajcie, objawy pojawiają się do 4 dni po ekspozycji. Jeżeli wystąpią, robicie testy immunologiczne i nie rozpoczynacie pracy. Jeżeli pojawią się w czasie dyżuru, zgłaszacie to ordynatorowi, ordynator zgłasza mi! Pytania?
Doktor Grabski (Maciej Zacharzewski) od razu zblednie – i naprawdę się zaniepokoi.
– Mamy jakieś szczepionki?
– Te, które mamy, nie zadziałają, a produkcja nowej może potrwać do sześciu miesięcy…

Śmiercionośna zasadzka!!!

Tymczasem Julka i Falkowicz nagle źle się poczują… Czy testy potwierdzą, że oboje zarazili się grypą Esmeralda? A jeśli tak, czy w ich przypadku leki zadziałają?


Emisja odcinka numer 746 – i premiera 21 sezonu „Na dobre i na złe” – już od 4 września!

Zobacz serial na www.vod.tvp.pl

Od niedawna w redakcji tvdzis.pl. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

Reklama
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Pingback: Na dobre i na złe: Nowy start? - TVdzis.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Na dobre i na złe

Na dobre i na złe: Koniec marzeń?

W „Na dobre i na złe” pojawi się nowy bohater…

Dawid Propolis

Opublikowano

.

fot. Artrama

W „Na dobre i na złe” pojawi się nowy bohater…

Nowy “lekarz”?

Stażysta Tadeusz Borucki (w tej roli: Marcin Urbanke) – świetnie zapowiadający się, młody lekarz i dawny przyjaciel Kazi (Zuzanna Lit)… przez którego dziewczyna o mało nie zginęła! Jak Tadek poradzi sobie pierwszego dnia w szpitalu?

Chłopak wybierze placówkę w Leśnej Górze ze względu na profesora Barta (Piotr Głowacki) – marząc o tym, specjalizować się w neurochirurgii. Ale gdy zjawi się na stażu, czeka go rozczarowanie.
Jego pierwsza rozmowa z doktor Wilczewską (Agnieszka Pilaszewska) nie potoczy się miło.
– Spóźnił się pan dziesięć minut.
– Przepraszam, zgubiłem się w szpitalu…
– Biedaczek… Wie pan, kim jest stażysta w szpitalu klinicznym? Błąkającą się bez celu przeszkadzajką! Nigdzie nie może trafić, nic nie umie, nie ma żadnego doświadczenia…
– Mógł się pan wykazać przynajmniej w jednej rzeczy… Nie spóźnić się. Taki drobiażdżek!
Gdy Tadeusz wspomni, że chce zacząć staż na chirurgii, Barbara jego zapał szybko ostudzi.
– A ja zamierzam być królową angielską… I co? Na chirurgii już nie ma miejsc. Rozpocznie pan od interny!

Trudne początki

Na oddziale Borucki przejdzie prawdziwy chrzest bojowy – pod czujnym okiem Michała (Mateusz Janicki). Gdy do szpitala trafią ofiary pożaru, Wilczewski szybko „zmobilizuje” kolegę do działania:
– Ruszysz wreszcie dupsko i zaczniesz pomagać?!
A godzinę później Tadek zaliczy bolesną „wpadkę”…
Młody lekarz wyzna Michałowi, że sam też pragnie zostać chirurgiem i zacznie żalić się na Barbarę – nieświadomy, że to matka jego szefa.
– Ta stara mnie dała od razu na internę… Złośliwa baba!
A Wilczewski w odpowiedzi pośle mu szeroki uśmiech… i oddeleguje „gwiazdę skalpela” do sprzątania.
– Jakbyś jeszcze na koniec opierniczył mopem podłogę, byłbym wdzięczny… Znaczy, salowa będzie wdzięczna!

Najtrudniejsze będzie jednak dla Tadeusza spotkanie z Kazią… Na widok chłopaka, przez którego trafiła na wózek inwalidzki, lekarka od razu straci humor.
– Kazia, nie miałem pojęcia, że jesteś tu na stażu…
– Jakoś trudno mi uwierzyć!(…) Czego ty ode mnie chcesz? Przeprosić? Przepraszałeś, przyjęłam. Trzymajmy się od siebie możliwie z daleka!
Kilka godzin później Borucki wyzna dziewczynie, że chce zostać neurochirurgiem, by jej pomóc. Ale jego koleżanka wcale się z tego nie ucieszy.
– Badania nad uszkodzonym rdzeniem trwają… Jest dla ciebie szansa. Medycyna się rozwija, od roku czytam tylko o tym!
– Ja też wszystko przeczytałam o swoim urazie… To mrzonki!

Przeszłość…

A w finale Lulek (Michał Kościuk) – przyjaciel Kazi – o mało nie rzuci się na lekarza z pięściami!
– Człowieku, ty jej życie zniszczyłeś, przez ciebie nie chodzi! Masz czelność pokazywać się jej na oczy?!(…) Ty lepiej trzymaj się od niej z daleka! A najlepiej zmień szpital!

Czy Tadeusz w końcu złamie się i zacznie szukać nowego miejsca na staż? Emisja „Na dobre i na złe” jak zawsze w środę o godz. 20:55, tylko na antenie TVP2 .

Czytaj dalej. Kliknij!

Na dobre i na złe

Na dobre i na złe: Wiktoria Consalida odchodzi…

W kolejnym odcinku „Na dobre i na złe” – numer 753 – doktor Consalida (Katarzyna Dąbrowska) odejdzie w końcu ze szpitala w Leśnej Górze… po to, by w Hiszpanii zacząć nowe życie u boku José (Marcin Krajewski).

Dawid Propolis

Opublikowano

.

fot. Artrama

W kolejnym odcinku „Na dobre i na złe” – numer 753 – doktor Consalida (Katarzyna Dąbrowska) odejdzie w końcu ze szpitala w Leśnej Górze… po to, by w Hiszpanii zacząć nowe życie u boku José (Marcin Krajewski).

Ostatni dzień Wiktorii w pracy?

O poranku lekarka pojedzie na lotnisko, by spotkać się z Jędrkiem (Iwo Wiciński) – który odleci z matką i siostrą do Londynu. W oczach obojga zalśnią łzy… ale tym razem będą oznaczać radość i nadzieję – na to, że znaleźli w końcu szczęście. A Jędrek na pożegnanie rzuci cicho:
– Tylko pamiętaj, że zawsze możesz na mnie liczyć… Dwie godziny i jestem przy tobie! Ten José wydaje się w porządku, sprawdziłem go… ale na facetów zawsze lepiej uważać!

Po przyjeździe do szpitala Wiktoria wpadnie za to na Konicę (Robert Koszucki)… Dyrektor spróbuje zatrzymać przyjaciółkę w Leśnej Górze – i to za wszelką cenę.
– Kupię nowy sprzęt! Taki sam, jak mają w tym hiszpańskim szpitalu!(…) Będziesz mogła organizować międzynarodowe warsztaty dla młodych lekarzy… Zostaniesz ordynatorem!
– Już byłam ordynatorem… Nie, dziękuję.
– To… wyjdź za mnie!
– Co?!
– Trudno, poświęcę się dla dobra szpitala! Wiki, no błagam cię… Gdzie ja znajdę takiego chirurga?!
– Już kupiłam bilet na samolot…
– Serca nie masz!
Gdy rozmowę kolegów podsłucha Falkowicz (Michał Żebrowski)… będzie w szoku!
– Odchodzisz?! Myślałem, że żartujesz! Że przejdzie ci po kilku dniach jak opuchlizna po użądleniu… Ja się nie zgadzam!

Nowa pacjentka na SOR

Tymczasem na SOR trafi nowa pacjentka – Aniela (Anna Maria Sieklucka) – ofiara wypadku samochodowego. Badania wykażą, że ranna ma poważne złamania, krwawienie wewnętrzne i jest w ciąży. A Falkowicz tym razem okaże się bezradny.
– Możemy jedynie zatamować krwawiące naczynia chustami i poczekać…
– Mamy ją tak zostawić?!
– To jest najprawdopodobniej krwawienie z poszarpanych splotów żylnych… Nie zszyjesz tego.
Doktor Consalida ruszy jednak do akcji – gotowa na wszystko, by dziewczynę ratować.
– Mam drobniejsze dłonie niż ty… Mogę je wsadzić do środka. Nie muszę operować długimi narzędziami.
– Tego nie da się zrobić, Wiki!
– Proszę przygotować salę operacyjną!
Jako chirurg Wiktoria kolejny raz dokona cudu – ratując nie tylko życie rannej, ale też dziecka. A podczas zabiegu postanowi w końcu szczerze porozmawiać z profesorem…
– Masz do mnie żal, że wyjeżdżam?
– Nie mam prawa ci tego zabraniać… Chociaż tracisz życiową szansę! Leśna Góra będzie najlepszym szpitalem naczyniowym w Europie. Mogłabyś być jak Skalski, Religa… jak Andrzej Falkowicz! Ale ty właśnie teraz postanowiłaś wyjechać!
– Chcę być jak Consalida… A tam znowu poczułam się sobą.

Pożegnanie z Wiki

Kilka godzin później – po ostatnim, wspólnym dyżurze – Wiktoria pożegna się za to z przyjaciółmi i ruszy na lotnisko…
– To już?
– Za godzinę mam samolot.
– Pamiętaj, że zawsze możesz wrócić…
Dagmara zrobi od razu pamiątkowe selfie:
– Zaraz pani wyślę… żeby pani doktor o nas nie zapomniała!
Falkowicz z Konicą, tym razem wyjątkowo zgodnie, zepsują jednak zdjęcie ponurymi minami.
 Blanka – widząc, jak jej matka odchodzi – rzuci za to cicho:
– Niech będzie szczęśliwa… Nawet, jeśli to będzie dwa tysiące kilometrów stąd…
A już kilka godzin później uśmiech Wiki powróci – dzięki José!
Bajkowa miłość, hiszpańskie słońce – czy doktor Consalida zatęskni jednak za Leśną Górą i powróci kiedyś do szpitala? Czas pokaże…

Czytaj dalej. Kliknij!

Na dobre i na złe

Na dobre i na złe: Andaluzja i miłość?

W najbliższym odcinku „Na dobre i na złe” – numer 752 – Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) pojedzie z Blanką (Pola Gonciarz) do Hiszpanii…

Dawid Propolis

Opublikowano

.

fot. Artrama

W najbliższym odcinku „Na dobre i na złe” – numer 752 – Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) pojedzie z Blanką (Pola Gonciarz) do Hiszpanii…

Czy w pełnej słońca, malowniczej Andaluzji doktor Consalida odnajdzie szczęście?

W kolejnym tygodniu lekarka postanowi sprzedać willę, którą odziedziczyła po babci. W drodze do domu czeka ją jednak sporo przygód… Za granicą Wiki spotka między innymi polską „wróżkę” (w tej roli Jowita Budnik), która przepowie jej, że wkrótce… urodzi bliźniaki.

Po przyjeździe do rodzinnego domu odkryje, że na miejscu czeka na nią José (Marcin Krajewski)! Doktor Perez wyremontuje całą willę – tak, by przyjaciółka mogła od razu w niej zamieszkać
I zacznie namawiać dziewczynę, by została w Andaluzji na stałe.
– Wróć do domu, Wiki.(…) I ty, i Jędrek musicie zacząć nowe życie…

José i Wiki?

Po cichu lekarza cały czas będzie wspierać Blanka… Bo to właśnie ona uprzedzi José o przyjeździe Wiktorii – gotowa na wszystko, by jej matka odzyskała w końcu uśmiech.
– Nie śpisz po nocach, słyszę, jak płaczesz… Chciałam, żebyś się wyrwała, mogła wszystko przemyśleć…

W finale doktor Perez obieca Wiki, że pomoże jej znaleźć na miejscu pracę – dużo lepszą niż w Polsce. A do tego sprawi, że dziewczyna powróci myślami do dzieciństwa, które oboje spędzili w Andaluzji… szczęśliwi i zakochani.

Czy w Hiszpanii doktor Consalida odnajdzie radość życia? A jeśli tak… czy porzuci Leśną Górę i zostanie za granicą?

Czytaj dalej. Kliknij!

Subskrybuj powiadomienia!

Bądź na bieżąco!
Reklama

Facebook

Reklama

Popularne