“Na dobre i na złe” wraca 4 września 2019!

Na dobre i na złe odc. 746 (fot. Artrama)

Zabójczy wirus i epidemia w Leśnej Górze… Przed nami 21 sezon „Na dobre i na złe” i potężna dawka adrenaliny! Co wydarzy się w serialu w odcinku numer 746 – pierwszym po wakacyjnej przerwie?

Atak Esmeraldy!

Doktora Konicę (Robert Koszucki) – jako dyrektora szpitala – czeka spore wyzwanie, bo w kilku krajach wybuchnie epidemia wyjątkowo niebezpiecznej grypy Esmeralda, którą po raz pierwszy rozpoznano na Kubie. Nowy szef od razu poinformuje kolegów o zagrożeniu:
– To już nie jest problem Kuby… To jest problem globalny. Grypa Esmeralda dotarła do Paryża, jest już zatem w Europie. Co będzie, jeżeli dotrze do Leśnej Góry?

Kilka godzin później na OIOM trafi pierwszy „podejrzany” pacjent – ambasador Gwatemali (Dariusz Niebudek), który ostatnie miesiące spędził właśnie na Kubie. Mimo wysiłków lekarzy, chory w końcu umrze. A Konica i Falkowicz (Michał Żebrowski) szybko zrozumieją, że problem jest naprawdę poważny.
– To pacjent, który być może jest pierwszą ofiarą Esmeraldy w Polsce…
– Trzeba zabezpieczyć zwłoki i zdezynfekować stanowisko!

[new_royalslider id=”6″]

Atak paniki

Kasia (Jowita Stępniak) – pacjentka szpitala, która wcześniej również miała objawy grypy, ale łagodne – wyzna po chwili lekarzom, że poznała ambasadora w samolocie z Londynu.
– Siedzieliśmy obok siebie… Był taki zadowolony, że przeprowadza się do Polski… Bał się tej grypy, o której wszędzie teraz mówią. Dał mi w prezencie kubańskie cygaro!

Kolejną ofiarą Esmeraldy zostanie Karol (Mateusz Nędza), chłopak Kasi… Gdy stan chorego się pogorszy, Konica – zdenerwowany – rzuci do Julki (Aleksandra Hamkało):
– Proszę znaleźć wszystko, co do tej pory napisano o Esmeraldzie… po angielsku, hiszpańsku, w suahili! Na co jest odporna, na co nie, obrazy kliniczne, wszystko!

Dramatyczna epidemia

Tymczasem Karol, zaraz na początku choroby, zarazi niechcący kolejną osobę… Maję (Joanna Balasz) – dziewczynę w zaawansowanej ciąży, która trafi pod opiekę doktora Radwana (Mateusz Damięcki). Oboje spotkają się w szpitalnej windzie. A gdy chłopak źle się poczuje, Maja – nieświadoma zagrożenia – spróbuje mu pomóc…

Gdy chorych zacznie przybywać, dyrektor Konica – nie czekając na wyniki badań – ruszy do akcji. Wypowie wirusowi wojnę i wprowadzi w szpitalu nowe procedury.
– Wszyscy obowiązkowo muszą chodzić w maskach ochronnych i rękawiczkach!(…) Niektórzy z nas mogą być już chorzy i zarażać…
– Pamiętajcie, objawy pojawiają się do 4 dni po ekspozycji. Jeżeli wystąpią, robicie testy immunologiczne i nie rozpoczynacie pracy. Jeżeli pojawią się w czasie dyżuru, zgłaszacie to ordynatorowi, ordynator zgłasza mi! Pytania?
Doktor Grabski (Maciej Zacharzewski) od razu zblednie – i naprawdę się zaniepokoi.
– Mamy jakieś szczepionki?
– Te, które mamy, nie zadziałają, a produkcja nowej może potrwać do sześciu miesięcy…

Śmiercionośna zasadzka!!!

Tymczasem Julka i Falkowicz nagle źle się poczują… Czy testy potwierdzą, że oboje zarazili się grypą Esmeralda? A jeśli tak, czy w ich przypadku leki zadziałają?


Emisja odcinka numer 746 – i premiera 21 sezonu „Na dobre i na złe” – już od 4 września!

Zobacz serial na www.vod.tvp.pl

Previous Article

"Barwy szczęścia" już od 2 września 2019!

Next Article

Królowe życia z nową bohaterką!

Related Posts
The Voice Kids 2 druga edycja sezon drugi final wystep specjalny HRVY Harvey Leigh Cantwell
Czytaj więcej

HRVY wystąpi w Finale „The Voice Kids 2”!

Kiedyś był spokojnym nastolatkiem, wrzucał covery do sieci, ale odkąd wylansował przebój „Personal”, to niemal codziennie śpi w innym kraju, bo podróżuje po świecie bawiąc swoich fanów. I nic w tym dziwnego – chłopak doskonale śpiewa, tańczy, a przy tym jest nieziemsko przystojny. Już w najbliższą sobotę HRVY wystąpi w Finale 2. edycji „The Voice Kids”.
Total
0
Share