Bądźmy w kontakcie!

Na dobre i na złe

Na dobre i na złe: Kłamstwa i wyzwania

Dawid Propolis

Opublikowano

.

fot. Artrama

Nowi bohaterowie i nowe zagrożenia… Co wydarzy się w 749 odcinku “Na dobre i na złe”?

Nowa bohaterka

Pod opiekę Barta (Piotr Głowacki) trafi Kazia Radlica (w tej roli Zuzanna Lit) – dziewczyna, która do niedawna sama pragnęła zostać lekarką i studiowała medycynę, ale porzuciła marzenia, gdy po wypadku straciła władzę w nogach. Profesor zrobi wszystko, by jej pomóc… A Kazia postanowi w końcu zostać w Leśnej Górze na dłużej – nie tylko jako pacjentka.

Wiktoria spotyka się z Anną

Z kolei Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) spotka się z Anną Wilson (Martyna Kowalik)… Doktor Consalida uświadomi modelce, że jej syn niemal całe życie spędził w domu dziecka – chory i nieszczęśliwy. A matka chłopca, gdy pozna w końcu prawdę, będzie w szoku.
– Jak to?… Powiedzieli mi, że Jędrek trafił do dobrej rodziny! Urzędnik przysięgał, że Jędrek jest szczęśliwy… Że ma wszystko, czego potrzebuje! Że go wyleczą!(…) Rodziny zastępcze? Bidul?… Na to go skazałam?!

Jędrek poznaje Adę

Tymczasem Jędrek (Iwo Wiciński) zacznie Annę śledzić! Junior szybko odkryje, że modelka przyleciała do Polski razem z córką – Adą (Maria Włodkowska).

Gdy mała zostanie na chwilę sama, podkradnie się do niej i namówi dziewczynkę, by poszła z nim na spacer – w tajemnicy przed dorosłymi.
– Musiałabym powiedzieć mamie, że idę…
– Nudziara. Zawsze jesteś taka grzeczna? Pewnie nawet nie oddychasz bez pozwolenia…
– Zawsze robię, co chcę!
– Udowodnij!
Gdzie Jędrek zabierze siostrę? I czy dziecięca zabawa zmieni się w końcu… w porwanie?

Hania ma kłopoty

Za to w finale: nowe kłopoty Hani (Marta Żmuda Trzebiatowska)! Prokurator Kwietniewski (Jacek Mikołajczak) weźmie lekarkę „na celownik” w związku ze sprawą Liny (Izabela Perez) – nielegalnej imigrantki, którą doktor Sikorka pomogła sprowadzić do szpitala.
– O co chodzi? Pomoc, jakiej udzieliłam, nie podlega karze!
– Ale udział w nielegalnym przekroczeniu granicy już tak.(…) Wie pani, czym jest przemyt ludzi?
Gdy Hania odkryje, że grozi jej aż osiem lat więzienia, będzie przerażona. I w końcu poprosi o pomoc Michała (Mateusz Janicki)…

Trudne decyzje

A konkretnie o to, by Wilczewski okłamał dla niej prokuratora i ukrył fakt, że w sprawę Liny zamieszany jest także jej przyjaciel: doktor Kos (Marcin Przybylski).
– Nie możesz powiedzieć im o Antku…
– Prosisz, żebym… składał fałszywe zeznania? Hanka, to jest dorosły facet! Jeśli nie ma niczego na sumieniu, wybroni się…
– A jeśli coś ma?
– Czy on jest zamieszany w przemyt?
– Nie! To znaczy… nie wiem…

Jaką decyzję podejmie Michał? I jak wpłynie ona na jego związek z Hanią?

Od niedawna w redakcji tvdzis.pl. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

Reklama
Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Na dobre i na złe

Na dobre i na złe: Andaluzja i miłość?

W najbliższym odcinku „Na dobre i na złe” – numer 752 – Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) pojedzie z Blanką (Pola Gonciarz) do Hiszpanii…

Dawid Propolis

Opublikowano

.

fot. Artrama

W najbliższym odcinku „Na dobre i na złe” – numer 752 – Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) pojedzie z Blanką (Pola Gonciarz) do Hiszpanii…

Czy w pełnej słońca, malowniczej Andaluzji doktor Consalida odnajdzie szczęście?

W kolejnym tygodniu lekarka postanowi sprzedać willę, którą odziedziczyła po babci. W drodze do domu czeka ją jednak sporo przygód… Za granicą Wiki spotka między innymi polską „wróżkę” (w tej roli Jowita Budnik), która przepowie jej, że wkrótce… urodzi bliźniaki.

Po przyjeździe do rodzinnego domu odkryje, że na miejscu czeka na nią José (Marcin Krajewski)! Doktor Perez wyremontuje całą willę – tak, by przyjaciółka mogła od razu w niej zamieszkać
I zacznie namawiać dziewczynę, by została w Andaluzji na stałe.
– Wróć do domu, Wiki.(…) I ty, i Jędrek musicie zacząć nowe życie…

José i Wiki?

Po cichu lekarza cały czas będzie wspierać Blanka… Bo to właśnie ona uprzedzi José o przyjeździe Wiktorii – gotowa na wszystko, by jej matka odzyskała w końcu uśmiech.
– Nie śpisz po nocach, słyszę, jak płaczesz… Chciałam, żebyś się wyrwała, mogła wszystko przemyśleć…

W finale doktor Perez obieca Wiki, że pomoże jej znaleźć na miejscu pracę – dużo lepszą niż w Polsce. A do tego sprawi, że dziewczyna powróci myślami do dzieciństwa, które oboje spędzili w Andaluzji… szczęśliwi i zakochani.

Czy w Hiszpanii doktor Consalida odnajdzie radość życia? A jeśli tak… czy porzuci Leśną Górę i zostanie za granicą?

Czytaj dalej. Kliknij!

Na dobre i na złe

Na dobre i na złe: Nowy start?

Przed nami kolejny odcinek „Na dobre i na złe” – numer 750. Kto tym razem będzie miał w Leśnej Górze powód do radości, a kto do łez?

Dawid Propolis

Opublikowano

.

fot. Artrama

Przed nami kolejny odcinek „Na dobre i na złe” – numer 750. Kto tym razem będzie miał w Leśnej Górze powód do radości, a kto do łez?

Oliwia i Zdzisiek… w Leśnej Górze

Szeroki uśmiech zagości na twarzy Oliwii (Marta Bryła), bo dziewczyna zacznie w końcu pracę jako technik elektroradiolog – cały czas wspierana przez Pawła (Marcin Sianko).

A poza tym w szpitalu pojawi się nowy salowy: Zdzisiek (w tej roli Jakub Gąsowski, syn Piotra Gąsowskiego i Hanny Śleszyńskiej). Przebojowy, rozrywkowy i wygadany za dwóch – chłopak będzie robił wszystko, by poprawić pacjentom humor… i szybko zyska spore grono wielbicielek!

Walka Wiki

Tymczasem Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) znów spotka się z Anną (Martyna Kowalik). Matka Jędrka, zdesperowana, zacznie błagać lekarkę o pomoc – i o to, by zgodziła się na jej rozmowę z chłopcem.
– Nie wyjadę z Polski, póki się z nim nie spotkam!
Nastolatek (Iwo Wiciński) nadal jednak będzie się buntować… I gdy w końcu stanie z matką twarzą w twarz, zrobi wszystko, by ją zranić.
 – Wiem, że masz prawo mnie nienawidzić… Ale chciałam cię prosić o…
– Nie!(…) Nigdy nie byłaś i nie będziesz moją matką! Bo moja matka by mnie tak nie zostawiła… jak psa!
– Jędrek… Nie mów tak… Ja ci wszystko…
– Jak psa!(…) Po co przyjechałaś?!
– Bo mnie wezwałeś, synku… Jak tylko usłyszałam, że mnie szukasz, mało serce nie wyskoczyło mi z piersi…

Doping Barta

Za to w finale: pełen nadziei uśmiech Kazi (Zuzanna Lit)… W kolejną środę Bart (Piotr Głowacki) namówi dziewczynę, by – jako absolwentka medycyny – zgłosiła się do Leśnej Góry na staż. A Kazia wyzwanie podejmie, ale postawi warunek:
– W niczym mi pan nie pomaga!
– Profesor miałby pracować za stażystę? Niech pani zapomni! Stażyści są dla profesorów powietrzem…
– Żadnego współczucia.
– Współczuję tylko sobie!
– I niech tak zostanie! Żadnej taryfy ulgowej. Gdybym w czymkolwiek nawalała…
– …z prawdziwą przyjemnością wywalę panią ze stażu na zbity pysk!
– To mi się podoba.
– Więc umowa stoi?
– Stoi…

Czytaj dalej. Kliknij!

Na dobre i na złe

Na dobre i na złe: odc. 748 – Na krawędzi

Walcząc o życie chorych, lekarze z “Na dobre i na złe” są gotowi na każde ryzyko. Jak daleko posuną się w kolejnym tygodniu?

Dawid Propolis

Opublikowano

.

fot. Artrama

Walcząc o życie chorych, lekarze z “Na dobre i na złe” są gotowi na każde ryzyko. Jak daleko posuną się w kolejnym tygodniu?

Nietypowa pacjentka

W najbliższą środę nową pacjentką Wiktorii (Katarzyna Dąbrowska) i Falkowicza (Michał Żebrowski) zostanie Iza (w tej roli: Katarzyna Ptasińska) – z lekka szalona i… pozbawiona zahamowań. Profesor Falkowicz zauważy przypadkiem dziewczynę na ulicy – kompletnie nagą – i od razu zabierze chorą do szpitala. A Iza wyzna podczas badań, że cierpi na chroniczny ból nieznanego pochodzenia. Czy lekarze zdołają jej pomóc?

Gość z Jemenu

Z kolei doktor Sikorka (Marta Żmuda Trzebiatowska) sprowadzi do szpitala Linę (Izabela Perez) – nielegalną imigrantkę z Jemenu.
Ciężko chorą dziewczynę wyśle do Polski doktor Antoni Kos (Marcin Przybylski) – przyjaciel Hani, który aktualnie pracuje w obozie dla uchodźców. I od razu uprzedzi koleżankę, że pomagając Linie oboje łamią prawo.
– Musisz uważać… Zrób ile badań zdołasz, dopiero potem wpuść ją w system. Nie wcześniej, słyszysz? Jakby coś, spadajcie stamtąd…

Hania ma kłopoty

Lekarka uda w końcu, że jej pacjentka cierpi na amnezję i jest „N.N.”. Oszustwo Hani od razu zauważy jednak Szczepan (Kamil Kula) – i zgłosi weto.
– To nielegalna imigrantka! Trzeba powiadomić dyrektora, odpowiednie służby…
– Nie pozwolę jej deportować po tym, co przeszła, żeby się tu dostać! Nie przed badaniami…
– Pani łamie procedury!(…) Nie boi się pani sprawy karnej?
– Nie wiedziałam, że zostanie do mnie przemycona!
– Jeśli jej pani nie zgłosi, nikt nie uwierzy… To współudział!

Sekret

W finale pielęgniarz zgodzi się koleżance pomóc, ale sprawą zainteresuje się nagle doktor Konica (Robert Koszucki). I oznajmi przerażonej lekarce, że zawiadomił już odpowiednie służby.
– Wezwałem policję, już jadą! Pomogą nam ustalić jej tożsamość… Może rodzina jej już szuka?
 A wtedy Szczepan z doktor Sikorką „wykradną” Linę ze szpitala i… ukryją w hotelu rezydentów!
Czy Hania zdoła naprawdę chorej pomóc? I nie tylko uratuje Linę przed deportacją, ale też przed śmiercią? I co wydarzy się, gdy tajemniczej „N.N.” zacznie szukać policja?

Czytaj dalej. Kliknij!

Subskrybuj powiadomienia!

Bądź na bieżąco!
Reklama

Facebook

Reklama

Popularne