Connect with us

Na dobre i na złe

Na dobre i na złe: W cieniu nienawiści

Beger wciąż walczy z Bartem, Marcin o swoją wolność, a Falkowicz o rodzinę… Co tym razem wydarzy się w “Na dobre i na złe”?

Reklamy
Na dobre i na zle; Tomasz Ciachorowski (Maks) (fot. Artrama)

Beger wciąż walczy z Bartem, Marcin o swoją wolność, a Falkowicz o rodzinę… Co tym razem wydarzy się w “Na dobre i na złe”?

Przełomowy zabieg

Bart (Piotr Głowacki) zacznie przygotowania do ostatniej operacji Kosy (Krzysztof Chudzicki) – świadomy, że to zabieg, który przejdzie do historii medycyny. Beger (Tomasz Ciachorowski) zrobi jednak wszystko, by jego plany pokrzyżować.

Najpierw spróbuje Kosę zbuntować – sugerując, że profesor operuje go dla sławy, a nie, by choremu naprawdę pomóc.
– Jest pan przygotowany do eksperymentu. Rozumie pan? Eksperymentu, który nie gwarantuje panu żadnych korzyści… Sądzi pan, że pan wstanie?
– A co pan może wiedzieć…
– No tak, niewiele. Mój brat powiedziałby panu znacznie więcej… gdyby żył.

Później lekarz odwiedzi za to samego Barta… Licząc na to, że uda mu się wyprowadzić kolegę z równowagi i że profesor popełni w końcu błąd.
– Chciałem się tylko przyjrzeć, jak idą przygotowania…
– Nie może pan pogodzić się z myślą, że nie udało się panu zablokować operacji?
– Której operacji? Tej czy mojego brata?
– Gdybym wtedy popełnił jakikolwiek błąd medyczny, sam bym sobie tego nie darował.
– Czyli, jak rozumiem, już dawno się pan rozgrzeszył?(…) Za dużo pan obiecał mojemu bratu…

Bart na skraju!

Słysząc kolejne oskarżenia, Bart będzie o krok od wybuchu.
– A gdzie pan wtedy był, co? Nie przypominam sobie, żeby wtedy pan zgłaszał swoje wątpliwości… Nie przypominam sobie, żebyśmy się spotkali. Był pan przy bracie? Był pan!?
A Maks zacznie mu w finale grozić.
– Zniszczę cię za najmniejszy błąd!

Godzinę później do Begera uśmiechnie się za to szczęście, bo do Leśnej Góry znów trafi Martyna (Karina Węgiełek) – była ukochana Kosy. Dziewczyna będzie miała problemy z sercem, więc jej lekarzem zostanie właśnie Maks. I gdy odkryje jej tożsamość, od razu to wykorzysta… Kardiolog nie tylko doniesie Kosickiemu o jej chorobie, ale też zagrozi, że ich dziecko trafi do pogotowia opiekuńczego.
– Pana żona jest w szpitalu…
– Martyna? Jest w szpitalu? To nie jest moja żona, to matka mojego dziecka, ale…
– Jest na kardiologii. W skrócie: kardiomiopatia, zapalenie mięśnia sercowego… Do tego angina, wynik osłabienia… Wyleczymy anginę i zobaczymy, jak będzie. Po zawale, który przeszła, trudno przewidzieć, jak długo będzie w szpitalu…
– A dziecko?
– Pani Martyna wskazała pana jako opiekuna dziecka.
– Mnie? To znaczy?
– Że to pan zajmie się dzieckiem. Szpital to nie pogotowie opiekuńcze. Zrobię, co będę mógł, ale…

Operacja zagrożona

A w finale doktor Beger dopnie swego, bo Kosa – przerażony – cofnie zgodę na eksperymentalny zabieg, wbrew radom Barta i pozostałych lekarzy.
– Muszę zająć się moim dzieckiem… Chcę przełożyć operację!
– Jeśli nie zrobimy tego dzisiaj, nie zrobimy nigdy! Jutro komórki gleju, które pobraliśmy i namnażamy, nie będą się nadawały do niczego! Kolejnych nie pobierzemy, bo nie będzie na to zgody komisji – i słusznie, bo to zupełnie pozbawiłoby pana węchu… Drugiej szansy nie będzie!
– Nie pozwolę, żeby moje dziecko trafiło do pogotowia opiekuńczego… Muszę się nim zająć!(…) Zostałem wskazany jako opiekun! Kiedy ja będę leżał jak kłoda, moje dziecko…
– Kosa, zrobimy wszystko, żeby…
– Wszystko, to może być za mało!
Czy profesor – wspierany przez Kazię (Zuzanna Lit) oraz Tadka (Marcin Urbanke) – przekona jednak chorego, by zmienił zdanie?

A co czeka w środę pozostałych bohaterów serialu? Jorge (Adrian Zaremba) wprowadzi się w końcu do hotelu rezydentów, a koledzy nie tylko pomogą mu umeblować pokój, ale też urządzą powitalną imprezę.
– Jak to się mówi w Polsce? Prawdziwych przyjaciół poznaje się…
– …w hotelu rezydentów!
– Herbaciany toast!
– Witaj, sąsiedzie!

Mocne oskarżenia

Tymczasem Marcin (Filip Bobek) znów spotka się z Kąkolem (Marcin Stec)… i nagle oskarży prokuratora o współpracę z mafią. A konkretnie: z żoną Zubrzyckiego. Jego przeciwnik od razu zblednie – i na nowo zacznie mu grozić. Doktor Molenda tym razem zachowa jednak zimną krew…
– Do czego zmierzasz? Po co ta prowokacja? Komu to powiesz? Wiesz, jakie mogą być konsekwencje twoich oskarżeń? Wiesz, że mogę z tobą zrobić wszystko?!
– Wiem, że mam dość.
Czy strategia lekarza zadziała i Marcin odzyska wolność?

Za to w finale: pełen emocji wieczór Falkowicza (Michał Żebrowski)! W premierowym odcinku Kasia zrobi kontrolne badania, bo nagle zacznie się źle czuć. A profesor, widząc jej objawy… wybuchnie radością i zaprosi ukochaną na romantyczną kolację – pewien, że spodziewa się dziecka. Czy tej nocy naprawdę usłyszy od żony dobrą nowinę?

Reklamy
Avatar

współpracownik tvdzis.pl Interesuje się fotografią, filmami oraz telewizją. Jestem fanem House of Cards, Strangers Things, ER, Boston Legal i Modern Family.

Subskrybuj powiadomienia!

Bądź na bieżąco!

Facebook

Popularne

Zawsze warto, sezon 1, fot. Polsat Zawsze warto, sezon 1, fot. Polsat

Zawsze Warto – ostatni odcinek!

Polsat

M jak miłość: ostatni odcinek

M jak miłość

Telewizja Polska z nową oprawą prognozy pogody

TVP1

Szansa na sukces: Tomasz Jarosz zwyciężył program!

Szansa na sukces

Advertisement https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js
Connect