Netflix prezentuje serial Kierunek: Noc (Into The Night)

Into the Night (Kierunek: Noc) fot. Netflix

Netflix zaprezentował zwiastun serialu – Kierunek: Noc, podstawie książki Jacka Dukaja.

Jest to historia inspirowana książką Starość aksolotla autorstwa Jacka Dukaja, który wraz z Tomkiem Bagińskim jest także producentem wykonawczym serialu. W Kierunek: Noc zobaczymy między innymi Ksawerego Szlenkiera, który wcieli się w postać Jakuba.

Ratując życie

Historię rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedno: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę. 

Na podstawie książki Jacka Dukaja

Za reżyserię serialu odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye (Over Water). Za produkcję odpowiada belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop. Twórcą i scenarzystą tej sześcioodcinkowej serii jest Jason George (The Protector, Narcos), który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi są Tomek Bagiński (Wiedźmin, Katedra) oraz Jacek Dukaj.

Międzynarodowa obsada

W serialu wystąpi międzynarodowa obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. W skład obsady wchodzą m.in.: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

Gdzie i kiedy obejrzeć serial Kierunek:Noc?

Serial możesz obejrzeć na platformie Netflix od 1 maja pod tym linkiem: kliknij.

Poprzedni artykuł

Barwy Szczęścia: Gra o wysoką stawkę [video]

Następny artykuł

M jak miłość: Ratując Olka...

powiązane posty
Całkowity
2
Dzielić