Piotr Kraśko poprowadzi Fakty TVN

Piotr Kraśko w studio TVN BIS fot. TVN

Znany dziennikarz Piotr Kraśko pojawi się już wkrótce jako gospodarz programu Fakty TVN.

W lipcu do zespołu Faktów TVN i TVN24 dołącza Piotr Kraśko. Do tej pory dziennikarz był gospodarzem „Faktów o świecie” w TVN24 BIS i współprowadził weekendowe wydania „Dzień Dobry TVN”. Jeszcze w lipcu poprowadzi główne wydania Faktów TVN i Fakty po Faktach w TVN24. Zastąpi w nim Justynę Pochanke, która odeszła z programu.

„Świetnie nam się współpracowało z Piotrem przez ostatnie 4 lata. Cenię jego profesjonalizm, indywidualny styl i szeroką wiedzę niezbędną w newsach.” „Jestem pewien, że jego pasja i doświadczenie dziennikarskie będą dodatkowym wzmocnieniem zespołu tworzącego najlepszy program informacyjny w Polsce.”

Michał Samul, szef Pionu Informacji TVN, redaktor naczelny Faktów TVN i TVN24.

„To wielki zaszczyt dołączyć do tak fantastycznej ekipy, którą od lat szczerze podziwiam.” – dodaje Piotr Kraśko. „Wierzę, że to początek niezwykłej zawodowej przygody i najwspanialszego dziennikarskiego wyzwania.”

Piotr Kraśko – kariera

Piotr Kraśko w swojej karierze relacjonował najważniejsze światowe wydarzenia i konflikty, m.in. wojnę w Iraku i Libanie, tsunami w Tajlandii i Japonii, konklawe w Watykanie, Euromajdan w Kijowie czy huragan Katrina. Przeprowadzał wywiady z wybitnymi postaciami takimi jak m.in. Benedykt XVI, Dalajlama, Madeleine Albright czy Bill Gates. W TVN24 i TVN24 BIS prowadził autorskie programy oraz wieczór wyborczy podczas amerykańskich wyborów prezydenckich w 2016 roku.

W 2018 roku w programie TVN „Wracajcie skąd przyszliście”, przemierzył razem z jego uczestnikami jeden z najpopularniejszych szlaków migracyjnych w Europie.

Wcześniej, jako korespondent TVP pracował w w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Od 2008 prowadził główne wydanie „Wiadomości” a w latach 2012 – 2016 był ich redaktorem naczelnym. Jest autorem książek reporterskich i dwukrotnym laureatem nagrody Wiktora.

Zobacz online

Program FAKTY TVN możesz zobaczyć na platformie player

Poprzedni artykuł

Justyna Pochanke odchodzi z Faktów TVN i TVN24

Następny artykuł
Kogel Mogel 4 fot. Karina Szymczuk/MTL Maxfilm

Kogel Mogel 4 - ruszyły zdjęcia. Kiedy premiera filmu?

powiązane posty
Masterchef Junior 4 odcinek 1 (fot. MICHAŁ STAWOWIAK / TVN)
Czytaj więcej

Rusza 4. edycja „MasterChef Junior”! [GALERIA]

Najlepiej gotujące dzieci w Polsce już po raz czwarty staną przed szansą zdobycia tytułu MasterChefa Juniora! 40 utalentowanych młodych kucharzy stawi czoła wyzwaniom przygotowanym przez Annę Starmach, Mateusza Gesslera i Michela Morana. Choć mają nie więcej niż 13 lat, swoimi umiejętnościami potrafią zaskoczyć niejednego dorosłego. Kto zostanie kolejnym MasterChefem Juniorem?
Całkowity
2
Dzielić