TV4 Oglądalność

2,36 mln widzów „Policjantek i Policjantów”

Rekordowym wynikiem – 2,361 mln widzów – zakończyła się emisja 5. sezonu serialu obyczajowego „Policjantki i Policjanci”. Finałowy odcinek tej serii hitu Czwórki, wyemitowany w środę 30 listopada, odnotował też najwyższe w historii serialu udziały w rynku: w grupie komercyjnej uzyskał aż 16,2%, dając stacji drugą lokatę w czasie jego emisji, a wśród wszystkich widzów – 15,2%.

Podczas emisji ostatniego odcinka Czwórka była najchętniej oglądaną telewizją spośród stacji odbieranych naziemnie w grupie 16-49 – finał serialu śledziła blisko jedna czwarta widzów z tej grupy (23,5% – SHR DVBt 16-49 ).

Warto dodać, że środowy wynik był czwartym rekordem, jaki padł w ciągu dwóch ostatnich tygodni emisji serialu, podczas których widownia „Policjantek i Policjantów” regularnie przekraczała dwa miliony.

Całą piątą serię przebojowej produkcji oglądało średnio 1,600 mln widzów – o 106 tys. osób więcej niż poprzednią, emitowaną w sezonie wiosennym. Rok do roku widownia serialu wzrosła o 155 tys., a w porównaniu z pierwszym sezonem serialu – bez mała dwukrotnie.

Średnie udziały w rynku piątej serii „Policjantek i Policjantów” wyniosły  11,1% (SHR All 4+) oraz 10,2% w grupie komercyjnej – zapewniając Czwórce w paśmie serialu, poniedziałek-czwartek g. 19-20 odpowiednio czwarte i trzecie miejsce na polskim rynku telewizyjnym.

Wśród widzów telewizji naziemnej w grupie 16-49 z wynikiem 14,3% Czwórka uplasowała się aż na drugim miejscu, ustępując jedynie Polsatowi.

Szósty sezon „Policjantek i Policjantów” – do którego zdjęcia rozpoczął właśnie producent serialu, ATM Grupa S.A. – Czwórka wyemituje na wiosnę.

Powiązane artykuły

Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny – jako film!

Magdalena Pełek

„Hit, Hit Hurra!” – udany debiut TVP1

Dawid Propolis

Krajowe Eliminacje do 62. Konkursu Eurowizji 2017 podbiły serca widzów

Dawid Propolis