-5.5 C
Warsaw
24 stycznia 2019
25 lat TVP Polonia
25 lat TVP Polonia
TVP Polonia Telewizja

25 lat TVP Polonia!

TVP Polonia pierwszy kanał dla Polaków mieszkających poza granicami kraju, 31 marca obchodzi 25. urodziny. Z okazji jubileuszu antena przygotowała liczne atrakcje dla widzów.

Świętowanie jubileuszu TVP Polonia zaczyna już w Wielki Piątek 30 marca magazynem „Halo Polonia” o godz. 22.45 z powt. o godz. 4.15. W studio wystąpią goście – twórcy Kanału, pierwsi Dyrektorzy, pierwsi prowadzący, autorzy programów oraz artyści związani ze Stacją. Powtórka programu w dniu jubileuszu, tj. 31 marca. o godz. 11.00.

W Wielką Sobotę Antena zaprasza widzów do „Studia Jubileuszowego 25 lat TVP Polonia”, którego sześciokrotne wydania w ciągu dnia zawierać będą wspomnienia z dawnych lat. Każde „wejście” studia jubileuszowego nawiązywać będzie w swej formie do wejść prezenterskich od lat 90-tych aż do współczesności. W Studiu Jubileuszowym, wspomnienia z początków TVP Polonia, przypomnienie najważniejszych oraz najciekawszych momentów z historii Kanału, zilustrowane materiałami archiwalnymi.
O początkach i misji TVP Polonia opowiedzą osoby pracujące dla niej na przestrzeni minionych 25 lat. Godziny wejść: 10.50, 12.20, 13.25, 14.40, 19.40 i 22.25.

31 marca, jak w każdą sobotę, TVP Polonia zaprasza widzów do oglądania programu „Kulturalni.pl”, – wydanie specjalne z okazji jubileuszu o godz. 15.55 (z powt. 1 kwietnia o godz. 7.20 i 22.50) – rozmowy ze znakomitościami życia kulturalnego i artystycznego o najlepszych filmach, serialach i koncertach emitowanych na przestrzeni lat w TVP Polonia. W studiu „Kulturalnych.pl” gościć będzie m.in.: zespół Golec uOrkiestra, który debiutował 20 lat temu w TVP Polonia, Michał Bajor, który opowie o swoim Jubileuszu oraz pozycjach antenowych w „TVP Polonia”, które ceni sobie najbardziej oraz Irena Santor, Laureatka nagrody TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”.

Akcentów jubileuszowych nie zabraknie również w znanym i lubianym magazynie językowym Słownik „Polsko@Polski” Jana Miodka. W jubileuszowym wydaniu fragmenty archiwalnego pierwszego programu, łączenia z rozmówcami, którzy od początku towarzyszyli „Słownikowi polsko@polskiemu”dziennikarzami Andreasem Hubschem i Agatą Lewandowski z Niemiec.  Emisja 31 marca o godz. 17.00 z powt. o godz. 1.15.

„25 lat to piękny wiek. Jesteśmy wciąż młodzi, a już dojrzali. Przez ten czas udało nam się wypełniać naszą misję: łączyć Polaków w kraju i za granicą, przybliżać Polskę rodakom rozsianym na świecie i opowiadać o ich działalności i sukcesach. Zmienialiśmy się dla naszych widzów, tak jak zmieniał się świat i emigracja Polaków. Zmieniamy się nadal, aby sprostać wyzwaniom nowoczesnej stacji telewizyjnej i oczekiwaniom coraz bardziej wymagającej widowni. Cieszymy się z licznych dowodów sympatii i uznania naszych widzów – to znak, że ciągle jesteśmy potrzebni.”Magdalena Tadeusiak-Mikołajczak Dyrektor TVP Polonia

 

Powiązane artykuły

Zobacz, jak gwiazdy zamierzają spędzić nadchodzące święta

Dawid Propolis

Zobacz, co wydarzy się w drugim odcinku Kocham Cię, Polsko!

Dawid Propolis

Zobacz, co wydarzy się w czwartym odcinku Kocham Cię, Polsko! [WIDEO]

Dawid Propolis