25 lat TVP Polonia
25 lat TVP Polonia
tvdzis.pl » 25 lat TVP Polonia!
TVP Polonia Telewizja

25 lat TVP Polonia!

TVP Polonia pierwszy kanał dla Polaków mieszkających poza granicami kraju, 31 marca obchodzi 25. urodziny. Z okazji jubileuszu antena przygotowała liczne atrakcje dla widzów.

Świętowanie jubileuszu TVP Polonia zaczyna już w Wielki Piątek 30 marca magazynem „Halo Polonia” o godz. 22.45 z powt. o godz. 4.15. W studio wystąpią goście – twórcy Kanału, pierwsi Dyrektorzy, pierwsi prowadzący, autorzy programów oraz artyści związani ze Stacją. Powtórka programu w dniu jubileuszu, tj. 31 marca. o godz. 11.00.

W Wielką Sobotę Antena zaprasza widzów do „Studia Jubileuszowego 25 lat TVP Polonia”, którego sześciokrotne wydania w ciągu dnia zawierać będą wspomnienia z dawnych lat. Każde „wejście” studia jubileuszowego nawiązywać będzie w swej formie do wejść prezenterskich od lat 90-tych aż do współczesności. W Studiu Jubileuszowym, wspomnienia z początków TVP Polonia, przypomnienie najważniejszych oraz najciekawszych momentów z historii Kanału, zilustrowane materiałami archiwalnymi.
O początkach i misji TVP Polonia opowiedzą osoby pracujące dla niej na przestrzeni minionych 25 lat. Godziny wejść: 10.50, 12.20, 13.25, 14.40, 19.40 i 22.25.

31 marca, jak w każdą sobotę, TVP Polonia zaprasza widzów do oglądania programu „Kulturalni.pl”, – wydanie specjalne z okazji jubileuszu o godz. 15.55 (z powt. 1 kwietnia o godz. 7.20 i 22.50) – rozmowy ze znakomitościami życia kulturalnego i artystycznego o najlepszych filmach, serialach i koncertach emitowanych na przestrzeni lat w TVP Polonia. W studiu „Kulturalnych.pl” gościć będzie m.in.: zespół Golec uOrkiestra, który debiutował 20 lat temu w TVP Polonia, Michał Bajor, który opowie o swoim Jubileuszu oraz pozycjach antenowych w „TVP Polonia”, które ceni sobie najbardziej oraz Irena Santor, Laureatka nagrody TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”.

Akcentów jubileuszowych nie zabraknie również w znanym i lubianym magazynie językowym Słownik „Polsko@Polski” Jana Miodka. W jubileuszowym wydaniu fragmenty archiwalnego pierwszego programu, łączenia z rozmówcami, którzy od początku towarzyszyli „Słownikowi polsko@polskiemu”dziennikarzami Andreasem Hubschem i Agatą Lewandowski z Niemiec.  Emisja 31 marca o godz. 17.00 z powt. o godz. 1.15.

„25 lat to piękny wiek. Jesteśmy wciąż młodzi, a już dojrzali. Przez ten czas udało nam się wypełniać naszą misję: łączyć Polaków w kraju i za granicą, przybliżać Polskę rodakom rozsianym na świecie i opowiadać o ich działalności i sukcesach. Zmienialiśmy się dla naszych widzów, tak jak zmieniał się świat i emigracja Polaków. Zmieniamy się nadal, aby sprostać wyzwaniom nowoczesnej stacji telewizyjnej i oczekiwaniom coraz bardziej wymagającej widowni. Cieszymy się z licznych dowodów sympatii i uznania naszych widzów – to znak, że ciągle jesteśmy potrzebni.”Magdalena Tadeusiak-Mikołajczak Dyrektor TVP Polonia

 

Powiązane artykuły

Zobacz, jak gwiazdy zamierzają spędzić nadchodzące święta

Dawid Propolis

Zobacz, co wydarzy się w drugim odcinku Kocham Cię, Polsko!

Dawid Propolis

Zobacz, co wydarzy się w czwartym odcinku Kocham Cię, Polsko! [WIDEO]

Dawid Propolis
%d bloggers like this: