M jak miłość Teleplotki Polecamy

90. urodziny Witolda Pyrkosza [ZDJĘCIA]

Witold Pyrkosz świętuje! Popularny aktor skończył w tym roku 90 lat – i ekipa „M jak Miłość” wyprawiła mu huczne urodziny!

Kwiaty, żarty, życzenia od kolegów – ten dzień należał tylko do jubilata! Do Orzeszyna – gdzie mieści się produkcja serialu – pan Witold przyjechał jak na gwiazdę przystało: w białej limuzynie. Na planie dostał symboliczny prezent: kosz wypełniony smakołykami… w którym przyjaciele ukryli pudełko szachów i domową nalewkę – prawdziwy „znak rozpoznawczy” Lucjana Mostowiaka. A do tego cała produkcja gromkim głosem zaśpiewała „dwieście lat” – uznając, że sto to dla jubilata zbyt mało! Był tort, zabawa, chwile wzruszenia – i wspomnienia z ostatnich 17 lat, które aktor spędził na planie serialu…

Ciekawostką jest, że Witold Pyrkosz urodził się w Wigilię 1926 roku w Krasnymstawie, ale oficjalnie w dokumentach jako datę urodzin ma wpisany 1 stycznia 1927 roku – bo tak zdecydowała jego babcia Bronisława. Seniorka miała nadzieję, że dzięki temu wnuk o rok później pójdzie do wojska. A do tego zmieniła także miejsce jego urodzin na Lwów – gdzie sama mieszkała – bo chciała, by junior pochodził z miasta, a nie z prowincji. Przez to małe „oszustwo” Witold Pyrkosz poszedł o rok później na emeryturę. Rodzinną tajemnicę zdradził światu dopiero w książce „Podwójnie urodzony”…

Miliony fanów, liczne nagrody – w tym Telekamera, Super Wiktor oraz Złoty Medal “Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” – Witold Pyrkosz to jednym z najwybitniejszych artystów w kraju. Co oznacza dla niego bycie aktorem?

– Aktor nie może stać grzecznie w tłumie. Jak wnosi na scenę halabardę, to powinien się przez nią wywrócić i do tego złamać komuś rękę – wtedy dopiero widać, że to aktor! – rzuca z uśmiechem jubilat.

Powiązane artykuły

Dagmara i Big Boy w Usterce!

Magdalena Pełek

“Na dobre i na złe”: Dramat Oli [ZDJĘCIA]

Dawid Propolis

The Weeknd wystąpi podczas MTV EMA

Dawid Propolis