Miski dla kota, które zachwycają. Wybierz najlepszą!

Artykuł sponsorowany

Kiedy wybór kocich gadżetów i akcesoriów jest tak duży, warto zacząć zakupy od rzeczy, które są naprawdę potrzebne – miski dla kotów to coś, bez czego nie da się zacząć wspólnego życia. Małe i duże, o różnych kształtach, rozmiarach – pomożemy Ci wybrać najlepsze miski na wodę i karmę.

Idealne miski dla kotów, czyli jakie?

Miska dla kota może być wykonana z różnych materiałów. Miski dla kota ceramiczne, plastikowe, czy metalowe mają różne właściwości – każdy produkt będzie miał swoje zalety i wady. Kociarze najczęściej wybierają naczynia ceramiczne, które nie zmieniają smaku wody i pokarmu, a przy tym są łatwe do utrzymania w czystości. Miski ceramiczne często mają także ciekawy wygląd, występują w wielu wzorach i kolorach. Polecamy do kompletu zamówić także podkładki pod miski, które sprawiają, że podłoga dookoła misek jest łatwiejsza do utrzymania w czystości. Metalowe miski, bardzo popularne wśród opiekunów psów, niekoniecznie sprawdzą się dla kota. Ten rodzaj miseczki może wpłynąć na smak jedzenia.

Dla Twojego pupila ważny jest także kształt misek. Koty mają specyficzną budowę pyszczka, która sprawia, że preferują miski niezbyt głębokie i szerokie. Miska o odpowiedniej pojemności i kształcie sprawi, że Twojemu kotu nie będą moczyć się wibrysy, wrażliwe kocie wąsy.

Dostępne w sklepach podwójne miski dla kota na podstawie niekoniecznie byłyby pierwszym wyborem samego kota. Kot jako zwierzę ceniące sobie czystość wybrałoby raczej dwa osobne produkty. Miski do wody i karmy stojące w pewnym oddaleniu od siebie są dla kota bezpieczniejszą opcją, zapobiegają zanieczyszczeniu wody karmą.

Optymalna pojemność to dla większości kotów 0,2-0,3 ml. Znaczenie ma jednak także rozmiar kota, dlatego, jeżeli nie jest on małych rozmiarów, lecz jest to przedstawiciel większej rasy, może okazać się, że lepsza będzie nieco większa miska.

Miska dla kota – czy to jedyny sposób na karmienie i pojenie kota?

Choć miska to najpopularniejsze naczynie do podawania kotom karmy i wody, coraz bardziej popularne stają się automatyczne akcesoria typu smart. Poidło na wodę i miska automatyczna to nadal nowinki, lecz dobrze wiedzieć, że oferta produktów stale się powiększa. Zwierzęta szczególnie cenią sobie poidło na wodę, które zapewnia krystalicznie czystą wodę o świetnej jakości i smaku – wszystko dzięki stałemu filtrowaniu. W ten sposób możesz też dbać o zdrowie swojego kota, ponieważ automat zachęca koty do częstszego picia wody, co jest ważne w profilaktyce chorób nerek. Producent poideł? Polecamy produkty catit i trixie.

Twój kot lubi mieć wybór, dlatego polecamy zestaw trzech naczyń – miski na karmę, wodę i poidła.

Podkładki pod miski – drobiazg, który robi różnicę

Niezależnie od tego, jaki rodzaj misek wybierzesz, zestaw warto uzupełnić o podkładkę pod miskę dla kotów. Silikonowa podkładka sprawia, że podłoga nie wymaga ciągłego czyszczenia, a antypoślizgowy materiał zapobiega przesuwaniu się misek po całej podłodze. Wybierz dużą podkładkę, która sprawi, że rozlana woda przestanie być problemem. Podkładki są stale dostępne w naszej ofercie, więc w każdej chwili możesz dokupić je podczas regularnych zakupów.

Napisane przez tvadmin

“MasterChef” to już 10. edycja w TVN!

Pierwsza miłość: Czy Magda wyjawi swój sekret Barbarze? (wideo)