• Główna
  • Seriale
  • „Artyści” – nowy serial od 2 września na antenie TVP2
Seriale TVP 2

„Artyści” – nowy serial od 2 września na antenie TVP2

Artyści

„Artyści” są opowieścią o losach fikcyjnego, publicznego Teatru Popularnego w Warszawie. To oryginalny projekt ośmioodcinkowego serialu telewizyjnego autorstwa wybitnych twórców teatralnych – Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, którzy tworzą oryginalny, wyrazisty, obsypany nagrodami duet twórców młodego pokolenia.

Akcja serialu rozpoczyna się w dniu, w którym zasłużony i wieloletni dyrektor teatru zostaje znaleziony martwy na scenie po tym, jak popełnił „spektakularne” samobójstwo. Na nowego dyrektora powołany zostaje młody reżyser z prowincji (Marcin Czarnik). Do pracy przystępuje z głową pełną ambitnych planów repertuarowych. Szybko jednak się okazuje, że ich realizacja nie będzie tak prosta, jak się mogło wydawać..

Na ekranie plejada wybitnych, polskich aktorów wszystkich pokoleń, zarówno teatralnych, jak i filmowych. Wystąpią m.in. Ewa Dałkowska, Jerzy Trela, Marek Frąckowiak, Ewa Skibińska, Dorota Segda, Edward Lubaszenko, Tomasz Karolak, Andrzej Seweryn, Marta Ojrzyńska oraz Marcin Czarnik w głównej roli – dyrektora teatru.

„Artyści” to oryginalna produkcja własna TVP, powstająca z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Projekt dofinansowany jest przez Narodowy Instytut Audiowizualny podległy Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

“Artyści”  w TVP 2 startują 2 września o godz. 22:20.

Powiązane artykuły

Patryk Pniewski obchodzi 27. urodziny. Zobacz jak się zmieniał!

Dawid Propolis

Przyjaciółki: Batalia o córkę, męska konfrontacja i radykalna decyzja (VIDEO)

Dawid Propolis

Barwy Szczęścia: Pokusy, kłótnie i groźby

Dawid Propolis