BBC First
BBC First
tvdzis.pl » BBC First – nowa serialowa stacja debiutuje w Polsce
Polecamy Telewizja BBC First

BBC First – nowa serialowa stacja debiutuje w Polsce

BBC Studios już 26 października 2018 roku uruchomi  BBC First – stację, która zastąpi dotychczas znany polskim widzom kanał BBC HD. Co ważne wszystkie audycje będą nadawane w języku angielskim i polskim oraz opatrzone napisami z tłumaczeniem.

BBC First, który do tej pory był udostępniony w Australii, RPA, Beneluksie i na Bliskim Wschodzie, jest adresowany do publiczności, poszukującej oryginalnych, innowacyjnych brytyjskich seriali najwyższej jakości.

Broken sezon 1 (fot. BBC)
Broken sezon 1 (fot. BBC)

Kanał zadebiutuje serią uznanych tytułów, w tym po raz pierwszy dostępnym w Polsce nagrodzonym nagrodą BAFTA serialem „Broken” z udziałem Seana Beana („Gra o tron”), który wcieli się w rolę katolickiego księdza prześladowanego przez własną przeszłość. Jest to dramatyczna opowieść o odkupieniu, współczuciu i wybaczeniu.

Wśród pozostałych pozycji znajduje się nominowany do nagrody BAFTA serial kryminalny „Unforgotten”, w którym Nicola Walker („River”, „Collateral”), jako detektyw policji odkrywa szokujące i głęboko skrywane tajemnice oraz walczy o sprawiedliwość dla ofiary dawno zamkniętej – choć nierozwikłanej – sprawy.

Kolejna premierowa propozycja to wciągający i poruszający do żywego thriller psychologiczny Paula o niestabilnej emocjonalnie nauczycielce, której świat wymyka się spod kontroli po jednej nieprzemyślanej nocy.

W ramówce znajdzie się także oparta na prawdziwej historii miniseria „In Plain Sight”, opowiadająca o próbie schwytania seryjnego mordercy i gwałciciela, który terroryzował Wielką Brytanię w latach 50-tych oraz osadzony w Tanzanii serial „The Kettering Incident” – mroczna i tajemnicza opowieść z elementami science fiction z Elizabeth Dębicki w roli głównej („Nocny recepcjonista”).

Doctor Who sezon 11 (fot. BBC First)
Doctor Who sezon 11 (fot. BBC First)

Na BBC First zagości też po raz pierwszy w Polsce najnowszy sezon „Doktora Who” z Jodie Whittaker w roli głównej.

„Seriale zdominowały dzisiejszą popkulturę budząc częstokroć więcej dyskusji i emocji niż kino. Te brytyjskie zawsze wyróżniały się na tle innych produkcji, a dziś dzięki utalentowanym twórcom i aktorom są jednymi z najlepszych i najbardziej nagradzanych na świecie. Stopniowe zwiększanie ich liczby w ofercie BBC HD wpłynęło na znaczny wzrost zainteresowania widzów kanałem, po rebrandingu na BBC First będziemy w stanie jeszcze bardziej wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Tym bardziej, że do wszystkich propozycji udostępnimy zarówno polskie jak i angielskie napisy, które widzowie bardzo doceniają ” – mówi Jacek Koskowski, GM & VP BBC Studios w Polsce.

BBC First zaoferuje widzom premiery najbardziej oczekiwanych nowych produkcji, ale także nowe sezony tych znanych i docenianych przez publiczność, jak „Ojciec Brown” czy „Śmierć pod palmami”. W ofercie nie zabraknie też miejsca dla pozycji dedykowanych dla całej rodziny jak „The Durrells”, „Nasze Zoo” czy „Sinbad”.

Uwaga. Stacja BBC First pojawi się na dotychczasowym miejscu BBC HD w telewizji kablowej oraz satelitarnej.

BBC First logo
BBC First logo

 

%d bloggers like this: