KRÓL: muzyka Atanasa Valkova już dostępna!

KRÓL – Arkadiusz Jakubik (Jan Kum Kaplica)

Muzyka z nowej superprodukcji CANAL+ „KRÓL” dostępna jest już w najpopularniejszych muzycznych serwisach streamingowych. To połączenie melodii żydowskich i brzmień polskiej muzyki lat 30.

Dźwięki to historia

Muzyka filmowa to ostatni szlif na gotowej produkcji. Ilustruje i podnosi emocje, w scenach serialu staje się osobną i niezbędną postacią. W „KRÓLU” z odcinka na odcinek muzyka nabiera nie tylko nowego brzmienia czy rytmu, ale przede wszystkim znaczenia. Kompozytor, Atanas Valkov, w niebanalny sposób operuje melodią, tworząc tematy przewodnie wokół brzmień muzyki żydowskiej.

Król – Michał Żurawski (Jakub Szapiro)

Z nutą sentymentu

Główne tematy muzyczne serialu oparte są na charakterystycznym trytonie (znanym także pod znaczącym określeniem diabolus in musica), nadającym przekazowi głębszego charakteru emocjonalnego oraz podkreślającym wrażenie rozpadającego się świata bohaterów serialu. Ścieżka dźwiękowa do serialu „KRÓL” to synergia żydowskich oraz słowiańskich brzmień w połączeniu z elementami sonorystycznymi muzyki współczesnej i minimalizmem muzyki ilustracyjnej.

Borys Szyc – Janusz Radziwiłek

Miks z nowoczesnością

Oprócz klasycznych instrumentów Atanas Valkov sięga do nowoczesnej elektroniki, brzmień ambientowych oraz technik manipulowania dźwięku tzw. sound designu. Większość klasycznych i etnicznych instrumentów, takich jak fortepian, cytra, etniczne flety, duduk, cymbały oraz instrumenty perkusyjne i klawiszowe zostały nagrane osobiście przez kompozytora, który często wykorzystuje eksperymentalne techniki wydobycia dźwięku oraz nowego stroju instrumentów.

Posłuchaj

Soundtrack od 6 listopada jest dostępny w większości serwisów streamingowych, m.in. w wiodących – Amazon Music, Apple Music, Deezer, Spotify czy Tidal. Dostęp pod linkiem: http://www.soundline.biz/AtanasValkovKrol/

Atanas Valkov

Atanas Valkov to polski kompozytor pochodzenia bułgarskiego, multiinstrumentalista i producent muzyczny. Zdobywca głównej nagrody 7. edycji Berlinale Score Competition, nominowany do European Talent Award w Kolonii. Skomponował m.in. muzykę do filmów w reżyserii Tomasza Bagińskiego („Legendy Polskie”, „Ambition’’), Andrzeja Wajdy („Zwięzła kronika czasu”) i Jana P. Matuszyńskiego („Deep Love”, „Ostatnia rodzina”, „Niebo”). We współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) stworzył album „Ambition”, upamiętniający historyczną misję Rosetta oraz lądowanie na komecie 67P/Churyumov-Gerasimenko. Twórca projektu „Transoriental” oraz producent i kompozytor platynowego albumu Kayah „Transoriental Orchestra”. Valkov w oryginalny sposób czerpie z różnych źródeł: folkloru, muzyki elektronicznej, wspólczesnej oraz jazzu. Odważnie łączy nowe technologie kreowania dźwięku, swobodnie poruszając się w wielu gatunkach muzycznych z zachowaniem własnej inwencji i wypowiedzi twórczej. Jego muzyka to zderzenie muzycznych światów na miarę XXI w. która doceniona została w Polsce, oraz na świecie.

Poprzedni artykuł

"Pierwsza miłość": Janek wyjeżdża na niebezpieczną misję!

Następny artykuł

Justyna Steczkowska wraca do „The Voice of Poland”

powiązane posty
Czytaj więcej

Canal+ debiut serialu “Król”

Już dziś superpremiera. Serial “Król” o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz w telewizji przez internet na canalplus.com.…
Czytaj więcej

CANAL+ prezentuje zapowiedź serialu “Król”

Król w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego to ośmioodcinkowa ekranizacja powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule. Serial zadebiutuje już jesienią na kanale CANAL+ PREMIUM oraz w usłudze CANAL+ „Telewizja przez internet”.
Czytaj więcej

Majowe premiery w Domo+

Telewizja Domo+ przygotowała niespodziankę. Już w maju zaprosi do oglądania premierowych odcinków „Liftingu wnętrz z Marią Semczyszyn” oraz „Meblokreacji”.