TVP 1 TVP Sport Sport w TV

Copa America w Telewizji Polskiej

Copa America

TVP zakupiła prawa medialne do jubileuszowego turnieju piłkarskiego Copa America, po raz pierwszy w historii rozgrywanego w Stanach Zjednoczonych. Transmisje w TVP1, TVP Sport i na stronie sport.tvp.pl od 3 czerwca.

Copa America to mistrzostwa Ameryki Południowej w piłce nożnej. Turniej zazwyczaj rozgrywany co cztery lata, tym razem odbędzie się zaledwie po rocznej przerwie. Powód jest wyjątkowy – impreza będzie miała miejsce w dniach 3–26 czerwca 2016 roku Stanach Zjednoczonych w stulecie tych rozgrywek, stąd oficjalna nazwa Copa America Centenario.

W rywalizacji weźmie udział 16 czołowych narodowych reprezentacji z obu Ameryk: Brazylia, Argentyna, Chile, Urugwaj, USA, Meksyk, Paragwaj, Ekwador, Wenezuela, Boliwia, Peru, Kostaryka, Kolumbia, Panama, Jamajka i Haiti. W Copa America wystąpią największe gwiazdy współczesnej piłki nożnej, m.in.: Argentyńczyk Lionel Messi, Urugwajczyk Luis Suarez czy Chilijczyk Arturo Vidal.

Wszystkie mecze będzie można zobaczyć w TVP Sport i na stronie sport.tvp.pl. TVP1 pokaże 16 spotkań: najciekawsze mecze fazy grupowej i siedem, z ośmiu, spotkań fazy pucharowej, w tym oczywiście finał.

To kolejne prawa, które udało się pozyskać Telewizji Polskiej w ostatnim czasie. TVP nabyła sublicencję do pokazania 11 meczów EURO 2016, zakupiła wyłączne prawa medialne do najbardziej prestiżowych wydarzeń piłkarskich w latach 2018–2022: mecze piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy 2020 roku, w eliminacjach mistrzostw świata 2022 oraz dwóch cyklach nowo utworzonych rozgrywek UEFA – Ligi Narodów 2019 i 2022 oraz EURO 2020. Telewizja Polska nabyła także prawa do imprez mistrzowskich w kolarstwie (szosa, tor, MTB, przełaje i BMX) na lata 2017-2024.

Powiązane artykuły

Sportowy weekend w nc+

Dawid Propolis

„The Wall. Wygraj marzenia” od września w TVP 1

Dawid Propolis

Czas na wielkie piłkarskie emocje! Liga Mistrzów: Legia – Borussia w TVP1

Dawid Propolis