TVP 1 Sport w TV

Czas na wielkie piłkarskie emocje! Liga Mistrzów: Legia – Borussia w TVP1

Liga Mistrzów, Legia Warszawa,

W środę, 14 września po 20 latach przerwy mistrz Polski zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W 1. kolejce Legia podejmie w Warszawie Borussię Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem w składzie.

Polskie kluby dotąd tylko dwa razy zagrały w fazie grupowej Ligi Mistrzów: Legia Warszawa w sezonie 1995/96 awansowała do ¼ finału, a Widzew Łódź w kolejnych rozgrywkach nie wyszedł z grupy. Jak poradzi sobie teraz Legia? Na początek trafia na finalistę rozgrywek z sezonu 2012/13. Borussia Dortmund to wicemistrz Niemiec, który dysponuje bardzo mocnym składem: Mario Goetze, Andre Schuerrle, Pierre-Emerick Aubameyang czy Łukasz Piszczek.

Mecz pokaże telewizyjna Jedynka oraz strona sport.tvp.pl – początek o godz. 20:25, a studio po meczu potrwa aż 30 minut. Spotkanie skomentują: Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak. Studio zlokalizowane na stadionie poprowadzi Jacek Kurowski, a jego gośćmi będą: Dariusz Mioduski – współwłaściciel Legii Warszawa, Paweł Janas – trener Legii w sezonie 1995/96, gdy grała w Lidze Mistrzów oraz Marcin Żewłakow – były reprezentant Polski. Reporterami będą: Rafał Patyra i Szymon Borczuch.

We wtorek, 13 września o godz. 20:10 w TVP Sport, będzie można zobaczyć film dokumentalny pt. „Legia Mistrzów” o udziale klubu w rozgrywkach Champions League w sezonie 1995/96. W filmie znajdą się fragmenty meczów, wypowiedzi piłkarzy (Macieja Szczęsnego, Leszka Pisza, Cezarego Kucharskiego, Jerzego Podbrożnego, Grzegorza Lewandowskiego i Jacka Bednarza) i wiele innych ciekawych materiałów. Autorami filmu „Legia Mistrzów” są Jakub Zakrzewski i Piotr Michałowski z redakcji internetowej TVP Sport.

Plan transmisji:

  • 13 września (wtorek)
    Legia Mistrzów TVP Sport, sport.tvp.pl godz. 20:10
  • 14 września (środa)
    Legia – Borussia TVP1, sport.tvp.pl
    godz. 20:25 (na żywo)

Powiązane artykuły

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w TVP

Dawid Propolis

Sporty walki w nc+: Gala Bellator

Dawid Propolis

„Dziewczyny ze Lwowa 2”: Kim jest Katia?

Magdalena Pełek