Dynasty 2017 - fot cw
Dynasty 2017 - fot cw
Główna » Czy Nicollette Sheridan uratuje “Dynastię”?
Seriale Polecamy Netflix

Czy Nicollette Sheridan uratuje “Dynastię”?

Historia zatacza koło. Nicollette Sheridan (ex. Edie Britt z “Gotowych na wszystko”) ma przed sobą trudne zadanie. Jej obecność musi uratować nową wersję “Dynastii”. Podobne zadanie spotkało ponad 40 lat temu [!] legendarną Joan Collins.

Uwspółcześniona wersja “Dynastii” nie miała łatwego startu. Chociaż od premiery oryginalnej wersji minęło mnóstwo czasu, to oryginał pozostał w pamięci widzów do dzisiaj. Po przedstawieniu planów remake na twórców spłynęła lawina krytyki. Fanom nie podobało się, że historia nie jest kontynuacją poprzedniej wersji, a postanowiono wykorzystać wyłącznie zalążek historii, wybrane postacie i umieścić ją we współczesności.

Nathalie Kelley - Dynastia (fot. CW)
W nowej wersji serialu Cristal nie jest nawiną i delikatną blondynką. Odważnie walczy o swoje. Nathalie Kelley – Dynastia (fot. CW)

Trudno mieć pretensje do twórców, że nie chcieli ponownie kompletować poprzedniej obsady. Część osób już nie żyje, niektórzy aktorzy od lat nie pojawili się na scenie. Co miałoby też być wątkiem napędowym akcji? Konflikt Carrington-Colby? Pomysł ten został wyczerpany przez 9 oryginalnych sezonów i ostatecznie zakończony w filmie telewizyjnym, gdzie wygaszono wszystkie wątki.

Crystal jako szatynka, bez poduszek na ramionach? No way!
Krystle jako szatynka, bez poduszek na ramionach? No way!

Filmowcy postanowili więc uruchomić historię na nowo. Co dziwne widzowie nawet bez emisji premierowego odcinka mocno skrytykowali obsadę. W “Dynastii 2.0” Krystle (Linda Evans) to Cristal Flores Carrington (Nathalie Kelley) – ciemnowłosa wenezuelka. Histeryczne reakcje z powodu braku białej blondynki  okazały się zupełnie bezsensowne. Pochodzenie Cristal jest motorem intryg i dramatów, bez których “Dynastia” nie może się obejść. Reszta obsady jest różnorodna, tak jak wielobarwne jest dziś USA. Rodzina Colby jest ciemnoskóra, Sammy Jo (Heather Locklear) to homoseksualny mężczyzna Sam Jo (Rafael de la Fuente). Owy homoseksualizm Sama jak i Stevena Carringtona (w nowej wersji gra go australijski aktor James Mackay) nie jest żadnym tematem dyskusji dla bohaterów. Losy Stevena w nowej wersji skupiają się na walce z demonami przeszłości i… próbie rozpoczęcia kariery politycznej.

Fallon na imprezie rodzinnej
Fallon na imprezie rodzinnej

Zdecydowanie numerem jeden w nowej obsadzie jest fantastyczna Fallon grana przez Elizabeth Gillies (poprzednio Pamela Sue Martin/Emma Sams). Ta urodzona w 1993 roku aktorka kradnie całe show. Nowa Fallon to współczesny mix celebrytki pokroju Kardashianki i bezwzględnej bizneswoman. Gillies cudownie bawi się swoją postacią, potrafiąc każdą bufonadę rozpieszczonej dziedziczki przedstawić w taki sposób, że trudno nie polubić młodej Carrington.

Blake Carrington - Grant Show (fot. The CW)
Blake Carrington – Grant Show (fot. The CW)

Najsłabszym bohaterem nowej serii jest Blake Carrington – Grant Show (w oryginale John Forsythe). Rozterki Blake dotyczą spraw biznesowych i skomplikowanego związku z Crystal. Carrington 2018 jest jednak dobrym ojcem wspierającym swoje dzieci na drodze do sukcesu i walce z problemami. Sam jest przytłoczony  swoim ojcem, który nieustannie krytykuje jego działania w firmie. Blake wydaje się być bezwzględnym biznesmenem. Wydaje… Nigdy nie miał szansy jeszcze uderzyć ręką o stół i pokazać, że to on rozdaje karty. Być może wszystko ulegnie zmianie za kilka odcinków, kiedy będzie musiał stoczyć wojnę ze swoim wrogiem Colby i byłą żoną… Alexis.

Alexis - Nicollette Sheridan (fot. CW)
Alexis – Nicollette Sheridan (fot. CW)

Obsadzenie Nicollette Sheridan w roli Alexis bylo bardzo długo tajemnicą. Aktorka nie ma łatwego zadania. Ponowne zagranie największej intrygantki w dziejach historii telewizji, to zadanie z kategorii hardcore. Kreacja Joan Collins do dziś stawiana jest za wzór serialowego czarnego charakteru. Ironiczne jest jednak to, że nową wersję “Dynastii” spotyka dokładnie to samo, co jej pierwowzór. Na zakończenie pierwszego sezonu “Dynastii” oglądalność była naprawdę słaba. Producenci zaangażowali więc Collins do rozpalenia intrygi. Jak wiemy z udanym skutkiem. “Dynastia 2.0” pomimo całkiem dobrego scenariusza, niesamowitych twistów i pozytywnych recenzji ogląda się w Stanach Zjednoczonych na tyle źle, że jej emisja została przesunięta z środy na piątek. Zazwyczaj umieszczenie serialu w piątkowej ramówce oznacza wyrok śmierci. Jak będzie tym razem? Czy była “desperatka” będzie w stanie uratować serial i historia z Alexis się powtórzy?

Nową wersję “Dynastii” można oglądać w serwisie “Netflix” dzień po premierze w USA:

Dynastia w serwisie Netflix. Kliknij link i zobacz wszystkie odcinki

Powiązane artykuły

Znamy nowego “Wiedźmina”. To Henry Cavill

Dawid Propolis

Znamy datę premiery Marvel: The Punisher 2

Dawid Propolis

Witajcie w czarującym świecie Sabriny Spellman!

Dawid Propolis