Pakt HBO (fot. Piotr Książek)
tvdzis.pl » Dwa sezony polskiej produkcji Pakt w amerykańskim HBO
Seriale HBO Polecamy Telewizja

Dwa sezony polskiej produkcji Pakt w amerykańskim HBO

Richard Plepler, prezes i dyrektor generalny HBO, w wywiadzie udzielonym na targach Mipcom w Cannes, ogłosił, że amerykański oddział HBO udostępni widzom wybrane produkcje HBO Europe, HBO Latin America i HBO Asia. Już w grudniu abonenci HBO NOW, HBO GO i HBO On Demand w Stanach Zjednoczonych będą mogli zobaczyć dwa seriale z każdego regionu. Wśród tych produkcji znalazł się polski serial HBO Pakt.

 

Międzynarodowe oddziały HBO współpracują ze zdolnymi lokalnymi scenarzystami, reżyserami i producentami, aby produkować doskonałe filmy i seriale, z których słynie marka HBO. Bardzo często te własne produkcje mają na lokalnych rynkach większą oglądalność niż kultowa ‘Gra o tron’.  Jestem bardzo dumny, że już niedługo pokażemy amerykańskim widzom wybór naszych najlepszych produkcji – podkreślił Plepler.

Wybrane seriale zostały wyprodukowane i wyemitowane przez międzynarodowe oddziały HBO w Europie, Ameryce Południowej i Azji w lokalnych wersjach językowych. Wszystkie z nich były prezentowane na prestiżowych, międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto i Karlowych Warach. Plepler, który przyjechał do Cannes, aby odebrać nagrodę Variety Vanguard, mówił podczas wystąpienia o roli marki na coraz bardziej konkurencyjnym globalnym rynku.

 

W serwisach HBO w Stanach Zjednoczonych zostaną pokazane następujące seriale:

– HBO Europe – dwa sezony polskiego serialu Pakt, czeski miniserial Pustkowie,

– HBO Asia – tajwański serial The Teenage Psychic, dwa sezony serialu indonezyjsko-tajskiego Półświaty,

– HBO Latin America – dwa sezony serialu Hipnotyzer, brazylijski serial obyczajowy Sekretne życie par. (Abonenci ze Stanów Zjednoczonych mogą oglądać już filmy i seriale emitowane na antenie HBO Latin America na multipleksie HBO Latino).

Pakt HBO (fot. Piotr Książek)
Pakt HBO (fot. Piotr Książek)

 

 

Powiązane artykuły

Zbigniew Zamachowski w serialu HBO “Pakt”

Kamil Szypuła

Wrzesień w HBO GO: nowe filmy i seriale

Dawid Propolis

Wataha: ponad milion widzów

Magdalena Pełek
%d bloggers like this: