Seriale HBO Polecamy Telewizja

Dwa sezony polskiej produkcji Pakt w amerykańskim HBO

Richard Plepler, prezes i dyrektor generalny HBO, w wywiadzie udzielonym na targach Mipcom w Cannes, ogłosił, że amerykański oddział HBO udostępni widzom wybrane produkcje HBO Europe, HBO Latin America i HBO Asia. Już w grudniu abonenci HBO NOW, HBO GO i HBO On Demand w Stanach Zjednoczonych będą mogli zobaczyć dwa seriale z każdego regionu. Wśród tych produkcji znalazł się polski serial HBO Pakt.

 

Międzynarodowe oddziały HBO współpracują ze zdolnymi lokalnymi scenarzystami, reżyserami i producentami, aby produkować doskonałe filmy i seriale, z których słynie marka HBO. Bardzo często te własne produkcje mają na lokalnych rynkach większą oglądalność niż kultowa ‘Gra o tron’.  Jestem bardzo dumny, że już niedługo pokażemy amerykańskim widzom wybór naszych najlepszych produkcji – podkreślił Plepler.

Wybrane seriale zostały wyprodukowane i wyemitowane przez międzynarodowe oddziały HBO w Europie, Ameryce Południowej i Azji w lokalnych wersjach językowych. Wszystkie z nich były prezentowane na prestiżowych, międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto i Karlowych Warach. Plepler, który przyjechał do Cannes, aby odebrać nagrodę Variety Vanguard, mówił podczas wystąpienia o roli marki na coraz bardziej konkurencyjnym globalnym rynku.

 

W serwisach HBO w Stanach Zjednoczonych zostaną pokazane następujące seriale:

– HBO Europe – dwa sezony polskiego serialu Pakt, czeski miniserial Pustkowie,

– HBO Asia – tajwański serial The Teenage Psychic, dwa sezony serialu indonezyjsko-tajskiego Półświaty,

– HBO Latin America – dwa sezony serialu Hipnotyzer, brazylijski serial obyczajowy Sekretne życie par. (Abonenci ze Stanów Zjednoczonych mogą oglądać już filmy i seriale emitowane na antenie HBO Latin America na multipleksie HBO Latino).

Pakt HBO (fot. Piotr Książek)
Pakt HBO (fot. Piotr Książek)

 

 

Powiązane artykuły

“Dziewczyna ze Lwowa” Niespodzianki chodzą po ludziach

Magdalena Pełek

20 filmów dokumentalnych na 20-lecie Planete+

Dawid Propolis

Dzień, w którym pojawiła się forsa…

Dawid Propolis