-5.1 C
Warsaw
23 stycznia 2019
edyta herbuś world of dance
edyta herbuś world of dance
Polsat Polecamy Telewizja World of dance

Edyta Herbuś gwiazdą jury “World of dance”!

Tancerka międzynarodowej mistrzowskiej klasy “S” w tańcach latynoamerykańskich. Finalistka Mistrzostw Polski, Europy i świata w tańcu nowoczesnym i trzykrotna Mistrzyni Polski Formacji Tanecznych. Poznajcie trzecią jurorkę nowego programu Telewizji Polsat „World of Dance” – Edytę Herbuś.

Kocha taniec i tańczy od zawsze. Jako dziewięcioletnia dziewczynka, wracając ze szkoły, sama weszła na zajęcia taneczne i już tam została.

Moja miłość do tańca narodziła się po obejrzeniu kultowego filmu „Dirty Dancing”. Oglądając go nieskończoną ilość razy,  zakochałam się w historii bohaterów, w tańcu i w muzyce. Pewnie dlatego, moją pierwszą wielką miłością był mój partner taneczny  – mówi Edyta Herbuś. Obiecałam sobie wtedy, że kiedyś zatańczę tę choreografię z finałowej sceny  i spełniłam to marzenie podczas Koncertów Muzyki Filmowej, gdzie tańczę właśnie do „Time of my life”.

Edyta Herbuś jest tancerką międzynarodowej mistrzowskiej klasy “S” w tańcach latynoamerykańskich. Jest  finalistką Mistrzostw Polski, Europy i świata w tańcu nowoczesnym, trzykrotną Mistrzynią Polski Formacji Tanecznych ze Step by step Kielce.  W 2005 wystąpiła w programie „Taniec z Gwiazdami”, dzięki któremu zdobyła popularność i ogromną sympatię widzów. Reprezentowała Polskę podczas konkursu Tańca Eurowizji w 2008 roku, gdzie wraz z Marcinem Mroczkiem wywalczyli pierwsze miejsce. Brała udział w warsztatach aktorskich w Łodzi, Rzymie i Londynie oraz Masterclass w Los Angeles w szkole Bernarda Hillera. Przełomowe dla jej kariery okazały się występy taneczne podczas największych spektakli operowych w Teatrze Wielkim:  „Traviata”, „Turandot” , „Latający Holender” , „Samson i Dalila”, „Salome”.

– Taniec w spektaklach Opery Narodowej jest dla mnie pięknym i mocnym doświadczeniem. Występy na największej scenie teatralnej w Europie to zaszczyt, ale też ogromna radość . To mnie bardzo rozwinęło, otworzyło na szukanie w spektaklachnowych form wyrazu na scenie, a potem dodało odwagi i narzędzi do własnych poszukiwań.

Jak Edyta Herbuś odnajdzie się w roli jurorki „World of Dance”?

– Będę jurorką wspierającą pasję uczestników. Tych, którzy przyszli do programu z miłości do tańca.  Będę zwracać uwagę na to, w którym momencie swojej drogi rozwoju znajduje się dziś dany tancerz i jakiej wskazówki potrzebuje, by postawić świadomie kolejny krok. Będę doceniać umiejętności techniczne, ale też przypominać, że pomimo ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń po drodze, nie można zapominać o istocie tańca, czyli  radości wyrażania siebie na scenie. Wiem dobrze jak wygląda droga do realizacji marzeń, przez ile wątpliwości trzeba przebrnąć, by pozostać wiernym sobie i swojemu sercu.

„World of Dance” to światowy hit amerykańskiej stacji NBC, którego jurorką i producentką jest znana wszystkim aktorka, piosenkarka i tancerka Jennifer Lopez. To nie jest kolejny talent show! To spektakularne widowisko, zarówno dla widzów, jak i uczestników, które przenosi taniec w zupełnie inny, nowy wymiar. Do rywalizacji w świecie tańca staną profesjonaliści, którzy stworzą zapierające dech w piersiach choreografie, jakich jeszcze nie było. Najlepsi tancerze z Polski i ze świata będą oceniani przez profesjonalne jury w trzech grupach wiekowych: juniorów, dorosłych i zespołów. Każdy z uczestników będzie miał szanse zdobyć maksymalną punktację w pięciu kategoriach: wykonanie, technika, choreografia, prezentacja i kreatywność.

Powiązane artykuły

Zobaczcie, jak się bawi setka jurorów na planie „Śpiewajmy Razem. All Together Now”!

Dawid Propolis

Zobacz scenę Sylwestrowej Mocy Przebojów 2017 w pełnym oświetleniu!

Magdalena Pełek

Zobacz najnowszy zwiastun „Wyspy przetrwania”

Dawid Propolis