-5.5 C
Warsaw
24 stycznia 2019
Jacek Kurski
Jacek Kurski
TVP TVP 1 TVP Sport Sport w TV

EURO 2016 w Telewizji Polskiej

Telewizja Polska zakupiła prawa do najbliższych mistrzostw Europy w piłce nożnej! W TVP1 będzie można zobaczyć 11 meczów EURO 2016.

Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że Telewizja Polska godzinę temu uzyskała zgodę UEFA na zakup od TV Polsat sublicencji na najważniejsze mecze EURO 2016 – ogłosił prezes Jacek Kurski na środowej konferencji prasowej w siedzibie TVP. Do tej sensacyjnej informacji dołączył serdeczne podziękowania dla Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Włodzimierza Szaranowicza, szefa TVP Sport i wszystkich, którzy cały czas wspierali Telewizję Polską w zabiegach o tę transakcję.

Teraz wszystko w głowach i nogach naszych piłkarzy – mówił prezes Kurski, zapewniając jednocześnie, że Telewizja Polska uczyni co w jej mocy, by najbardziej wymagający kibice byli w pełni usatysfakcjonowani relacjami i specjalnymi programami przygotowanymi przez dziennikarzy, ekspertów i ekipy techniczne TVP.

Od 10 czerwca stajemy zatem w szranki z Polsatem – dodał dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz, nie ukrywając zadowolenia z pozyskania optymalnego – według jego oceny – pakietu meczowego.

Jak poinformował prezes Kurski, TVP1 pokaże 11 najważniejszych spotkań tej wzbudzającej najwyższe zainteresowanie imprezy: cztery fazy grupowej: mecz otwarcia Francja – Rumunia (10 czerwca) oraz trzy spotkania reprezentacji Polski – z Irlandią Północną (12 czerwca), Niemcami (16 czerwca) oraz Ukrainą (21 czerwca). Oprócz tego na antenie Jedynki będzie można zobaczyć dwa mecze 1/8 finału, dwa mecze ¼ finału, oba półfinały oraz finał. Jeśli reprezentacja Polski awansuje do fazy pucharowej, jej spotkania będzie można śledzić właśnie w Jedynce. Równolegle z TVP1 mecze będzie można także oglądać na stronie sport.tvp.pl.

To już kolejna ważna impreza, którą pokaże TVP. W poprzednim tygodniu Telewizja Polska nabyła wyłączne prawa medialne do najbardziej prestiżowych wydarzeń piłkarskich w latach 2018–2022. TVP wygrała przetarg ogłoszony przez UEFA i prowadzony przez jej agencję zależną CAA Eleven. Dzięki temu TVP będzie jedyną na terytorium kraju, która będzie mogła transmitować mecze piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy 2020 roku, w eliminacjach mistrzostw świata 2022 oraz dwóch cyklach nowo utworzonych rozgrywek UEFA – Ligi Narodów 2019 i 2022. Dodatkowo TVP zapewniła sobie wyłączne prawa do kolejnych mistrzostw Europy 2020 roku. Mając na uwadze, że już wcześniej TVP zapewniła sobie prawa do turniejów finałowych Mistrzostw Świta w Rosji w 2018 roku oraz Katarze w 2022 roku oznacza to, że w latach 2018–2022 mecze piłkarskiej reprezentacji Polski oraz wielkie wydarzenia z udziałem innych reprezentacji narodowych – EURO 2020, Mundial 2018 i Mundial 2022 pokaże tylko Telewizja Polska.

Powiązane artykuły

Żużlowy weekend w NC+: Walka o finał PGE Ekstraligi oraz Grand Prix Niemiec

Dawid Propolis

Zuzanna Falzmann korespondentką TVP w Waszyngtonie

Dawid Propolis

Zosia Zborowska twarzą Polsat Cafe

Dawid Propolis