5491692 06.05.2018 DJ Gromee, right, and vocalist Lukas Meijer (Poland) at the opening ceremony of the 63rd Eurovision Song Contest in Lisbon, Portugal. Vladimir Astapkovich / Sputnik
Główna » Eurowizja 2018: Walka Gromee i Lukasa Meijera już dziś!
TVP 1 Polecamy Telewizja

Eurowizja 2018: Walka Gromee i Lukasa Meijera już dziś!

Dziś Gromee i Lukas Meijer zaprezentują się publiczności z całej Europy podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Reprezentanci Polski wystąpią w drugim półfinale na miejscu 11 z piosenką „Light Me Up”. Koncert transmitowany będzie w TVP1 i TVP Polonia o godz. 21.00.

Rywalem naszego energetycznego duetu będzie m.in. pochodzący z Białorusi, a drugi raz reprezentujący Norwegię Alexander Rybak, który wygrał już Eurowizję w 2009 roku czy ogromnie popularna nie tylko na Antypodach Australijka Jessica Mauboy, która koncertowała już m.in. z Beyoncé, współpracowała z Ricky Martinem i Snoop Doggiem.

Finałowe emocje rozpoczną się 12 maja (sobota) o godz. 21:00. Miejsca w finale pewni są reprezentanci tzw. Wielkiej Piątki, czyli Francji, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch oraz gospodarz, czyli Portugalia. Tradycyjnie polskim komentatorem podczas koncertów jest Artur Orzech.

Internauci mogą śledzić konkursowe zmagania na dedykowanym serwisie EUROWIZJA.tvp.pl 

Powiązane artykuły

Zobaczcie, jak się bawi setka jurorów na planie „Śpiewajmy Razem. All Together Now”!

Dawid Propolis

Za marzenia – posłuchaj piosenki z serialu!

Magdalena Pełek

Wielki mecz Polska – Niemcy w TVP1

Dawid Propolis