Polsat Oglądalność

Festiwal Piękna 2016 z wysoką widownią

To był czarujący weekend! Wprost z Krynicy Zdrój Telewizja Polsat pokazała aż trzy zachwycające widowiska pod hasłem Festiwal Piękna 2016. W ciągu tych wyjątkowych wieczorów poznaliśmy dwie najpiękniejsze kobiety i najprzystojniejszego mężczyznę. Najśliczniejsze dziewczyny z całego świata zmierzyły się w walce o koronę Miss Supranational 2016, fantastyczni mężczyźni z każdego zakątka globu stoczyli bój o tytuł najprzystojniejszego na Ziemi – Mister Supranational 2016, a najpiękniejsze Polki stanęły do rywalizacji o koronę Miss Polski 2016.

Piątkową koronację Miss Supranational 2016 obejrzało średnio ponad 2 miliony widzów – Miss Supranational 2016 została Srinidhi Shetty z Indii. W sobotę tytuł Mister Supranational 2016 powędrował do Diego Garcy z Meksyku – ceremonię dekoracji szarfą oglądało średnio 1,7 miliona widzów. Zwieńczeniem Festiwalu Piękna 2016 był wybór Miss Polski 2016 – triumfowała Paulina Maziarz ze Zwolenia. Przekazanie korony przez Magdalenę Bieńkowską nowej Miss oglądało ponad 2,3 miliona widzów.

W piątek do rywalizacji o koronę, rozgrywanego po raz ósmy, międzynarodowego konkursu Miss Supranational, stanęło w Krynicy Zdrój aż siedemdziesiąt jeden najpiękniejszych kobiet ze wszystkich kontynentów. Tego wieczoru perła polskich uzdrowisk stała się stolicą świata! Galę oglądały miliony widzów przed telewizorami w pięćdziesięciu dziewięciu krajach na pięciu kontynentach. Światowe piękności zaprezentowały się na scenie w siedmiu odsłonach. Wyjątkowy wieczór otworzył niezwykły pokaz w strojach narodowych. Kandydatkom nie zabrakło pomysłowości i rozmachu, stworzyły niezapomniane widowisko! Następnie rozpoczęła się rewia mody, przeplatana prezentacją finalistek. Panie wystąpiły: w barwnych sukniach wieczorowych, kostiumach kąpielowych, strojach sportowych, białych sukniach wieczorowych,  czarnych i czerwonych sukniach glamour oraz złotych sukniach wieczorowych. Spośród siedemdziesięciu jeden uczestniczek jurorzy wybrali TOP25, a następnie półfinałową dziewiątkę. Dziesiątą półfinalistkę, po raz pierwszy w historii Miss Supranational, wybierali fani konkursu z całego świata. W specjalnie przygotowanej aplikacji, każdy z internautów mógł oddać głos na swoją faworytkę. Ich ulubienicą okazała się Intan Aletrino z Indonezji. Następnie jury wskazało finałową piątkę, a po czarującym pokazie w złotych sukniach wieczorowych, nastąpił moment koronacji najpiękniejszej kobiety świata. Wygrała Srinidhi Shetty z Indii. Koronę nowo wybranej międzynarodowej królowej piękności przekazała Miss Supranational 2015 – Stephania Stegman z Paragwaju. Obok finalistek na scenie wystąpiły gwiazdy muzyczne: Varius Manx, Pectus, Andrzej Cierniewski oraz Dharni i K-Leah. Uroczystą międzynarodową galę Miss Supranational 2016 prowadzili – Miss Nowego Jorku 2010 Davina Reevs-Ciara i Ivan Podrez.

W sobotę,po raz pierwszy w historii, odbył się finał międzynarodowego konkursu dla mężczyzn – Mister Supranational. Na scenie stanęło trzydziestu sześciu fantastycznych, przystojnych i przebojowych mężczyzn, aby stoczyć bój o tytuł najprzystojniejszego na Ziemi. Zmagania panów śledziły miliony widzów przed telewizorami w pięćdziesięciu dziewięciu krajach. Panowie musieli wykazać się umiejętnościami w pomysłowych konkurencjach i elektryzującymi występami na scenie. Jurorzy poszukiwali charyzmatycznej osobowości, mężczyzny, który mógłby być wzorem do naśladowania dla młodych ludzi z całego świata. By udowodnić, że to właśnie oni zasługują na ten tytuł, podczas zgrupowania kandydaci brali udział w licznych rozgrywkach. Pod okiem Karoliny Szostak rywalizowali ze sobą na basenie w zawodach pływackich. Królowa polskiego driftu Karolina Pilarczyk rzuciła im wyzwanie motoryzacyjne. Natomiast dwie Miss Supranational – Stephania Stegman i Asha Bhat przygotowały dla nich zadanie kulinarne, a oceniła je jurorka programu “TOP CHEF” Ewa Wachowicz. Finalista, który, sumując wszystkie konkurencje otrzymał największą liczbę punktów, jako pierwszy awansował do TOP 20. Zwycięzców rozgrywek było aż dwóch – Christian Trenche z Portoryko i Rex Newmark z Wielkiej Brytanii. Natomiast Polak Rafał Jonkisz jako pierwszy awansował do finałowego TOP10 – wygrywając internetowe głosowanie. Pierwszym na Ziemi Misterem Supranational został Diego Garcy z Meksyku. Najprzystojniejszy mężczyzna świata został udekorowany szarfą z rąk Miss Supranational 2016 Srinidhi Shetty. Wokalistka Monika Lewczuk, zespół Blue Cafe, a także argentyński wokalista Patricio Arellano uświetnili wieczór wyborów swoimi estradowymi występami. Uroczystą galę Mister Supranational 2016 poprowadzili Davina Reeves i Kamil Baleja.

Ostatni dzień Festiwalu Piękna 2016 należał do najpiękniejszych Polek. Sceną zawładnęły dwadzieścia cztery piękności, które walczyły o koronę Miss Polski. Elegancki i niepowtarzalny wieczór podczas gali Miss Polski 2016 był pełen gorących emocji i piękna. Na scenie królowała wielka moda, taniec i wspaniałe występy gwiazd polskiej sceny muzycznej. Panie zaprezentowały się na wybiegach w strojach znakomitych projektantów, ale też opowiedziały o swoich pasjach i marzeniach. Każda z nich wyglądała niezwykle stylowo w zimowej kolekcji casual Violi Piekut i w odsłonie glamour Hector & Karger. A podczas elektryzującego pokazu w kostiumach kąpielowych grudniowy wieczór zamienił się w gorące lato! Całość po to, żeby zachwycić wszystkich – jurorów, publiczność i widzów Telewizji Polsat. Jury miało niezmiernie trudne zadanie wyłonienia TOP10 spośród dwudziestu czterech finalistek Miss Polski 2016. W kolejnej części gali dziesięć zjawiskowych panien młodych wystąpiło w sukniach ślubnych Violi Piekut. Najlepsza dziesiątka zaprezentowała się również w eleganckich sukniach wieczorowych jej projektu. Nową Miss Polski została dwudziestoletnia Paulina Maziarz ze Zwolenia. Prócz korony nowa Miss otrzymała 50 tys. złotych i biżuterię. Koronacji dwudziestej siódmej Miss Polski dokonała Miss Polski 2015 Magdalena Bieńkowska. Miss Polski 2016 będzie reprezentować nasz kraj na jednym z najstarszych i najważniejszych międzynarodowych konkursów piękności na świecie – Miss International 2017. Widzowie Telewizji Polsat, wysyłając SMSy, również wybrali swoją Miss – Miss Polski Widzów Polsatu. Została nią Laura Mancewicz. Głosując fani zapewnili jej nie tylko tytuł i szarfę, ale też udział w jednym z koncertów przyszłorocznego Polsat SuperHit Festiwal, w roli prowadzącej.

O oprawę muzyczną wieczoru zadbały gwiazdy: Grzegorz Hyży i Natalia Szroeder. Taneczny popis na scenie zaprezentowali czołowi polscy tancerze, a wśród nich: Tomasz Barański i Rafał Maserak. Uroczystą galę poprowadził niezastąpiony i od lat związany z wyborami Miss Polski – Krzysztof Ibisz, a towarzyszyła mu finalistka Miss Polski 2005 – Agnieszka Hyży.

Za scenariusz i reżyserię wszystkich trzech dni Festiwalu Piękna 2016 odpowiadał Szymon Łosiewicz, a za organizację wyborów Nowa Scena.

Powiązane artykuły

U “Przyjaciółek” szykują się rewolucje (WIDEO)

Dawid Propolis

Nadchodzi nowy sezon „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”!

Dawid Propolis

Polsat SuperHit Festiwal 2018: wiemy, kto wystąpi! (mnóstwo zdjęć!)

Kamil Szypuła