Elektryczni
Elektryczni
Główna » Fokus TV z własną produkcją jesienią – “Elektryczni”
Fokus TV Polecamy Telewizja

Fokus TV z własną produkcją jesienią – “Elektryczni”

„ELEKTRYCZNI” to oryginalna produkcja Telewizji FOKUS TV, która pokaże prawdziwe historie pracowników jednego z największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce. Premiera już jesienią!

Prądu nie widać. Telewizja FOKUS TV pokaże więc tych, którzy są odpowiedzialni za jego wytwarzanie i dostarczenie do naszych domów w każdych warunkach.  Problemów, jakie napotykają każdego dnia, jest wiele, bo choć ludzie starają się być niezawodni – technika i natura bywają kapryśne. Wtedy, z pełną mocą, wkraczają “Elektryczni”.

Na co dzień ludzie nie zastanawiają się skąd pochodzi prąd, dzięki któremu wiodą dziś komfortowe życie i są w stałym kontakcie z bliskimi.  Dlatego Telewizja FOKUS TV pokaże kulisy pracy największych elektrowni, ich technologię a przede wszystkim ludzi, którzy sprawili, że czytacie Państwo teraz tę informację na ekranie swojego komputera lub smartfona.

„Ludzie, o których nakręciliśmy serial są niemniej ważni, niż osoby pracujące w zawodach, o których znacznie częściej się mówi w mediach. Gdyby nie oni – nie byłoby prądu, a gdyby nie byłoby prądu… – W tych czasach każdy umie odpowiedzieć sobie na to pytanie”

Mikołaj Nowak, Dyrektor Marketingu i Promocji w Telewizji FOKUS TV.

Kamery zarejestrowały elektrotechników firmy Tauron przy pracy. Ryzykowne akcje naprawcze z ich udziałem to wyjątkowy pokaz ludzkiej siły, determinacji, pasji i umiejętności. Emocjonująca walka z czasem, nerwami i często niesprzyjającą pogodą to pokazanie ludzi, których na co dzień nie widać. Codzienność polskiego energetyka, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych czy zarządzanie gigantyczną elektrownią – to niektóre wątki z życia tych, którzy działają w symbiozie z naturą, by społeczeństwo mogło toczyć normalne życie. Bohaterowie odcinków zostali dobrani w pary metodą „mentor – uczeń”.

Telewizja FOKUS TV odwiedziła elektrownie, miejsca mega inwestycji i napraw. Pokaże ich skalę, by uzmysłowić widzowi, jak wielkie nakłady są potrzebne, by zaświeciła się żarówka.  Serial pokazuje również walory przyrodnicze południa Polski oraz to, jak zmienia się rodzima energetyka, by w sposób przyjazny środowisku dostarczać energię do naszych domów. Smaku dodają niesamowite ujęcia z dronów, a dzięki kamerom GoPro widz poczuje się tak, jakby był w miejscu ryzykownej akcji. Animacje, pojawiające się w każdym odcinku, pozwolą lepiej zrozumieć istotę sprawy, którą aktualnie zajmują się drużyny złożone z bohaterów tytułowych „Elektrycznych”.

 

Elektryczni
6 września, Fokus TV

 

Powiązane artykuły

Tajemnice ze starych klisz w czerwcu w Planete+

Dawid Propolis

Styczniowe premiery National Geographic

Dawid Propolis

Stevena Seagala w roli stróża prawa już od 6 maja na CBS Reality

Dawid Propolis