TVP 1 Telewizja

„Goła baba” na żywo w Teatrze Telewizji

Już 5 grudnia (poniedziałek) o godz. 20:25 w Teatrze Telewizji premiera autorskiego monodramu Joanny Szczepkowskiej „Goła baba”. Widzowie Jedynki obejrzą kultowy spektakl, który jest wystawiany już od dwudziestu lat.

„Goła baba” to tytuł, jaki swojej sztuce nadała Joanna Szczepkowska, jednocześnie autorka, reżyserka i odtwórczyni głównej roli. Co się za takim tytułem kryje? Autorka nie chce niczego zdradzać. Mówi tylko, że to komedia, a główną rolę w tej sztuce gra publiczność, a ona obserwuje ją czujnie, prowadzi z nią dialog i dlatego każdy spektakl jest inny.  Jaki będzie ten w Teatrze Telewizji na żywo? Czy wydarzy się coś, czego jeszcze nie było? Podobno zawsze coś się wydarza.

„Goła baba” od lat jest wystawiana w całej Polsce i na świecie zawsze przy pełnej widowni. Teraz dzięki Telewizji Polskiej widzowie zyskają możliwość obejrzenia tego spektaklu w Teatrze Telewizji na żywo.  Prapremiera  monodramu  odbyła się w Teatrze Powszechnym w Warszawie 5 kwietnia 1997 r.

Spektakl w TVP realizowany jest we współpracy z Narodowym Instytutem Nauk Audiowizualnych. Mecenasem Teatru TV jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.


Teatr Telewizji – „Goła baba”  5 grudnia (poniedziałek) o godz. 20:25. TVP1.

Występuje: Joanna Szczepkowska

Tekst i reżyseria telewizyjna: Joanna Szczepkowska

Scenografia: Klaudia Solarz

Kostiumy: Magdalena Maciejewska

Realizacja telewizyjna: Dariusz Pawelec

Realizator światła: Mirosław Poznański

Realizator dźwięku: Teresa Krzyżanowska

 

Powiązane artykuły

Katarzyna Nosowska zachwycona nowym szefem „Hell’s Kitchen”.

Dawid Propolis

Korona Królów: stan zdrowia królowej pogarsza się.

Robert Wróbel

“W rytmie serca”: Prawda wyszła na jaw!

Dawid Propolis