Na dobre i na złe M jak miłość Barwy szczęścia TVP 2 Telewizja Bake Off - Ale ciacho! The Voice of Poland

Jesień w TVP2

Artyści

Jesień w TVP2 zapowiada się wyjątkowo! Nie zabraknie nowości i premier, a także kolejnych sezonów seriali i programów, które widzowie Dwójki zdążyli pokochać.

Już 5 września, na antenie Dwójki zadebiutuje nowość, czyli „Bake off – Ale ciacho!” Dwunastu uczestników stanie do rywalizacji o tytuł najlepszego cukiernika-amatora w Polsce. Ich umiejętności sprawdzi profesjonalne jury, czyli Krzysztof Ilnicki i Małgorzata Molska. Poddadzą oni kandydatów serii prób i zadań pod presją czasu. Co tydzień jedna osoba opuści program. W roli gospodarzy zobaczymy: Annę Gacek i Paulinę Mikułę, a tajemnice polskich produktów i tradycyjnych wypieków zgłębiać będzie Robert Makłowicz.

Tuż po zakończeniu „Bake of – Ale ciacho!”, TVP2 zaprasza na „Bake off – Ale przepis!”, czyli telewizyjną szkołę wypieków, prowadzoną przez Roberta Makłowicza, Krzysztofa Ilnickiego i Małgorzatę Molską.

3 września na antenę TVP2 powróci „The Voice of Poland“! To już 7. edycja tego niezwykle popularnego muzycznego show Dwójki. W słynnych, czerwonych fotelach zasiądą Maria Sadowska, Andrzej Piaseczny, Baron i Tomson, a także debiutująca w roli Trenerki – Natalia Kukulska. Program poprowadzą Tomasz Kammel i Maciej Musiał. Na etapie odcinków na żywo do panów dołączy Barbara Kurdej-Szatan.

We wrześniu startuje nowy cykl, zatytułowany „Kochanie, ratujmy nasze dzieci”. Będzie to misyjna produkcja promująca właściwe nawyki żywieniowe dzieci i młodzieży, walkę z otyłością oraz zdrowy, aktywny styl życia. Program poprowadzi Tomasz Wolny.

We wrześniu na antenie TVP2 zadebiutują także „Żarty i Bardy“ prowadzone przez kabaret OT.TO oraz „W tyle wizji. The best of…“, czyli satyryczne podsumowanie tygodnia prowadzone przez Marcina Wolskiego i jego gości.

Wśród serialowych nowości widzowie Dwójki znajdą ośmioodcinkową produkcję „Artyści” autorstwa wybitnych twórców teatralnych – Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, o losach fikcyjnego, warszawskiego teatru. Na ekranie plejada wybitnych polskich aktorów wszystkich pokoleń m.in. Ewa Dałkowska, Edward Linde-Lubaszenko, Jerzy Trela, Marek Frąckowiak, Ewa Skibińska, Dorota Segda, Tomasz Karolak, oraz Marcin Czarnik w roli dyrektora teatru.

Jesienią widzów czeka również dziewiąta już odsłona perypetii zwariowanej „Rodzinki.pl”, a także dalsze losy bohaterów „M jak Miłość”, „Na dobre i na złe”, „Barw szczęścia” i „Na sygnale”. Do ramówki powróci też „O mnie się nie martw”, czyli piąty sezon cieszącego się ogromną popularnością serialu z Joanną Kulig i Stefanem Pawłowskim.

Wśród nowości Dwójki nie zabraknie także pozycji publicystycznych. Od 3 września, co tydzień, w programie „Południk Wildsteina“ widzowie będą mogli śledzić – prowadzone na żywo – dyskusje skupione wokół bieżących wydarzeń i zjawisk społecznych. Z kolei 4 września zadebiutuje cykl „Ukryte skarby“. Patrycja Hurlak zabierze widzów w podróż do miejsc i zakątków Polski, w których podziwiać można niezwykłe cuda natury i unikatowe, pełne tajemnic zabytki. Kolejna nowość to program „Szeptem“, prowadzony przez Ewę Błaszczyk i Dariusza Kowalskiego. Poprowadzą oni z widzami intymne rozmowy na temat spraw trudnych, bolesnych czy kontrowersyjnych.

Jesienią na antenę Dwójki powróci ceniony przez widzów „Magazyn Ekspresu Reporterów“. „Pytanie na śniadanie“ zaprosi na liczne premierowe cykle. Ponownie wystartuje też „Sonda 2”. Druga edycja tego popularno-naukowego magazynu emitowana będzie aż dwa razy w tygodniu, w nowych pasmach.

TVP2 niezmiennie poleca premierowe dokumenty poświęcone najważniejszym współczesnym problemom, autorstwa twórców nagradzanych na całym świecie, prezentowane w pasmach „Czy świat oszalał” oraz „Świat bez fikcji”. Wśród nich takie tytuły, jak m.in.: „Niewolnicy ISIS” Kamal Redouani, „Solidarność według kobiet” w reż. Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego, czy „Koniec świata” Moniki Pawluczuk. Jesienią również kontynuacja popularnego cyklu autorstwa Radosława Kotarskiego „Podróże z historią”.

Sonda 2
Sonda 2

Żelaznym punktem ramówki TVP2 jest kultura. Już we wrześniu na antenie zadebiutują programy promujące czytelnictwo: „Myślnik, program z książką w roli głównej” czy „Dachy Krakowa, czyli literatura jest rozmową”, a swoją kontynuację będzie miał „Wiersz codzienny” zrealizowany wspólnie przez wybitnych polskich aktorów oraz studentów Szkoły Filmowej w Łodzi, którzy nadają wybranym wierszom nową, audiowizualną formę. W cyklu „Studio Teatralne Dwójki” zaprezentowane zostaną dzieła najciekawszych twórców młodego pokolenia. Fanów polskiego kina przed ekrany telewizorów z pewnością przyciągnie gala wręczenia nagród 41. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

  • NOWOŚCI TVP2

BAKE OFF – ALE CIACHO! premiera od 5 września
poniedziałek, godz. 21:45
Od wytrawnych bułeczek, przez ciastka i inne drobne słodkości, po imponujące torty weselne! Wygra ten, kto wykaże się nie tylko kulinarnym kunsztem, ale także pomysłowością i kreatywnym myśleniem. Nowy program „Bake off – Ale ciacho!“ już we wrześniu zadebiutuje na antenie TVP2.

Dwunastu uczestników stanie do rywalizacji o tytuł najlepszego cukiernika-amatora w Polsce. Ich umiejętności sprawdzi profesjonalne jury, czyli Krzysztof Ilnicki i Małgorzata Molska. Poddadzą oni kandydatów serii prób i zadań pod presją czasu. Co tydzień jedna osoba opuści program. Program W roli gospodarzy zobaczymy: Annę Gacek i Paulinę Mikułę.

W każdym odcinku Uczestnicy będą przygotowywać spektakularne wypieki – od wytrawnych ciastek po piętrowe torty. Wygra ten, kto wykaże się nie tylko wprawą i kulinarnym kunsztem, ale także pomysłowością i kreatywnością. W każdym z dziesięciu odcinków uczestnicy zmierzą się z dwoma zadaniami: konkurencją techniczną, której recepturę poznają tuż przed startem, oraz konkurencją autorską lub popisową, gdzie liczyć się będzie nie tylko znajomość technik, ale również fantazja, wyobraźnia i osobowość.

Widzowie będą śledzić zmagania uczestników, ich wzloty i upadki w słodkim świecie programu „Bake Off – Ale Ciacho!”. Amatorzy wypieków popiszą się znajomością współczesnych światowych trendów, będą też sięgać po tradycyjne, rodzime przepisy i smaki. Prowadzący w poszukiwaniu najsłodszych zakątków Polski zajrzą do licznych lokalnych cukierni, kawiarni i piekarni. Tajemnice polskich produktów i tradycyjnych wypieków zgłębiać będzie Robert Makłowicz – niekwestionowana gwiazda polskiej sceny kulinarnej, smakosz, wielbiciel kuchni regionalnych i dobrych nalewek.

Program zostanie zrealizowany na podstawie cieszącego się ogromną popularnością brytyjskiego formatu „The Great Bake Off” stworzonego przez Love Productions, pokazywanego w 21 krajach. To jeden z bezapelacyjnych hitów emitowanych w stacji BBC1 – w 2015 roku był najchętniej oglądanym programem w Wielkiej Brytanii z widownią na poziomie 15 milionów. „Ale ciacho!” to także jeden z pierwszych wspólnych projektów BBC Worldwide i Telewizji Polskiej, który powstanie na mocy podpisanego przez obydwu nadawców porozumienia o współpracy handlowej (format autorstwa Love Productions, dystrybuowany przez BBC Worldwide Limited).

BAKE OFF – ALE PRZEPIS! premiera od 5 września
poniedziałek, godz. 22:45
Telewizyjna szkoła wypieków, prowadzona przez Roberta Makłowicza i jurorów „Bake off – Ale ciacho!” (w tej roli: Krzysztof Ilnicki i Małgorzata Molska). Zdradzą oni tajniki najlepszych tradycyjnych przepisów kuchni polskiej i wypieków autorskich. Wcześniej z podobnymi wypiekami borykali się uczestnicy konkursu. Nie wszyscy poradzili sobie z zadaniami.

Nasi eksperci zdradzą tajemnice, które pozwolą nam uniknąć błędów i zapewnią słodki sukces w domowej kuchni. Pokażą – krok po kroku – jak piec, zadbać o perfekcyjny smak i wygląd chlebów, tortów, ciast i ciasteczek. Będzie pysznie!

KOCHANIE, RATUJMY NASZE DZIECI premiera od września
czwartek, godz. 20:40
Masz dziecko? Uważnie mu się przyjrzyj. A teraz zamknij oczy i spróbuj sobie wyobrazić, jakie będzie za 10, 15, 20 lat… Czy będzie zdrowe? Sprawne? Będzie odnosić sukcesy? Aktywnie żyć? A może przeciwnie… Będzie borykać się z chorobami, otyłością, nieakceptacją otoczenia? Jaka przyszłość czeka Twoje dziecko? Pomyśl o tym i zacznij działać już dziś!

Jesienią w Dwójce zadebiutuje nowy, cieszący się zainteresowaniem w wielu krajach program pt. „Kochanie, ratujmy nasze dzieci”, oparty na cenionym formacie BBC „Honey, We Are Killing The Kids”. Będzie to misyjna produkcja, promująca właściwe nawyki żywieniowe dzieci i młodzieży, walkę z otyłością oraz zdrowy, aktywny styl życia. Program poprowadzi Tomasz Wolny.

Bohaterami programu będą rodziny z dziećmi w wieku od 6 do 15 lat, które borykają się z nadwagą czy otyłością lub odwrotnie – z syndromem „niejadka”. Rodziny, które nie są w stanie poradzić sobie z problemem, nie stać ich na poradę dietetyka albo po prostu nie wiedzą, że mogą skorzystać z fachowej pomocy. Domy, gdzie zbyt małą wagę przywiązuje się do aktywności fizycznej dzieci, a życie zbyt często skupia się wokół telewizora czy komputera. Kamery – zaczynając od śniadania – będą towarzyszyć bohaterom cyklu przez cały dzień: w czasie, kiedy dzieci są w szkole, w trakcie obiadu, zajęć pozaszkolnych, wolnego czasu, kolacji. Widzowie dowiedzą się, jak wygląda ich dzień, jak żywią się w domu, co podjadają poza nim, jakie aktywności im towarzyszą. Rodzice otrzymają informację zwrotną, a za sprawą sugestywnej, komputerowej symulacji będą mieli okazję unaocznić sobie, w jakiej kondycji będzie ich pociecha kiedy dorośnie. Następnie pod okiem specjalistów (pediatrów, dietetyków, psychologów), wdrożony zostanie radykalny „plan naprawczy”. Domowników czeka prawdziwa rewolucja. Zmianie ulegnie nie tylko menu całej rodziny, ale również rozkład dnia, sposób spędzania wolnego czasu, a nawet przestrzeń domowa. Z dziecięcych pokoi poznikają telewizory, a w planie tygodnia znajdzie się miejsce na aktywności sportowe: grę w piłkę, wspinaczkę, pływanie, jazdę konną i inne. Zaproszeni do programu psychologowie, a także trenerzy sportowi zadbają o podniesienie samooceny dzieciaków. Młodzi bohaterowie będą też mieli okazję spotkać się ze swoimi idolami – gwiazdami sportu albo estrady, którzy dostarczą potrzebnej im motywacji i zmobilizują w chwilach słabości lub zniechęcenia. Cały proces będzie przebiegał pod czujnym okiem kamer, ale przede wszystkim specjalistów ds. żywienia i zdrowia, a jego wymiernym efektem będzie osobisty sukces i nagroda w postaci nowego, lepszego stylu życia. Wszystko to w imię troski rodziców o przyszłość swoich pociech i najlepiej pojętej miłości do najbliższych.

POŁUDNIK WILDSTEINA premiera od 3 września
sobota, godz. 12:15
Program publicystyczny, którego osią będzie – prowadzona na żywo – dyskusja Bronisława Wildsteina z zaproszonymi do studia gośćmi. Rozmowy skupiać się będą wokół bieżących wydarzeń i zjawisk społecznych, które każdorazowo staną się punktem wyjścia do analizy i interpretacji przemian zachodzących we współczesnym świecie.

Fakty polityczne i medialne, wydarzenia społeczne, tendencje ujawniające się w badaniach, premiery książkowe, teatralne czy filmowe, odkrycia naukowe, wystawy, rocznice, trendy i mody – każde z tych wydarzeń i zjawisk może stać się przyczynkiem do ogólniejszej, rozpisanej na głosy dyskusji w studio. Jej założeniem będzie wymiana zróżnicowanych poglądów i analiza mechanizmów wpływających na dokonujące się aktualnie przemiany społeczne. Rozmowom towarzyszyć będą felietony filmowe i krótkie reportaże wprowadzające do tematyki poruszanej w poszczególnych odcinkach.

UKRYTE SKARBY premiera od 4 września (co drugi tydzień)
niedziela, godz. 10:55
Piękna, bogata kulturowo i historycznie Polska to przewodni temat cyklu. Twórcy zabiorą widzów w podróż do miejsc niezwykłych, choć często zapomnianych, do zakątków, w których kształtowała się nasza państwowość i kultura. Przeniesiemy się w te rejony Polski, gdzie wciąż można podziwiać cuda natury i unikatowe zabytki, pełne tajemnic i wyjątkowych historii.

Pokażemy jedyną w Polsce budowlę postawioną przez Józefa Wybickiego. Przyjrzymy się polu, gdzie „rodzą się” garnki mające tysiące lat. Dotkniemy kamieni kruszwickiej wieży, pamiętającej historię Popiela. Poszukamy tajemniczego fletu, którego dźwięk wyprowadził myszy z Kruszwicy. Zanurzymy ręce w „Bełkotce”, źródle które swoją nazwę zawdzięcza złożom gazu, wydobywającego się razem z tryskająca ze skały wodą. Przejdziemy przez Wartę w Uniejowie w miejscu, którym kiedyś przeprawiała się królowa Bona. To tam jej wóz się przewrócił, a w mule Warty do dziś znaleźć można skarby. Odkryjemy też wieś nad Bugiem, która jest ojczyzną setek bocianów.

Te bogate w historyczne treści i unikalne piękno miejsca, łączyć będzie osoba prowadzącej. W tej roli zadebiutuje Patrycja Hurlak. Wraz z nią widzowie wybiorą się m.in. na stuletnią wieżę ciśnień, okryją niezwykły browar, w którym powstawał kultowy “tonik 76”, wezmą udział w wyścigu z najlepszymi w kraju żużlowcami, uniosą się szybowcem w przestworza i poszukają zamurowanego za chciwość brata Onufrego.

SZEPTEM premiera od 5 października
środa, godz. 0:45
Nocny program emitowany na żywo. Antena TVP2 zostanie oddana w ręce widzów. Każdy będzie mógł zadzwonić do studia, by podzielić się swoim problemem, osobistymi doświadczeniami, życiowymi przeżyciami. Rozmówcom towarzyszyć będzie para prowadzących: Ewa Błaszczyk i Dariusz Kowalski. Oboje są wrażliwymi, uważnymi słuchaczami. Własne doświadczenia i ogromna empatia sprawią, że ich udział w programie nie ograniczy się do chłodnej, dziennikarskiej narracji, lecz będzie mądrym, pełnym ciepła i delikatności towarzyszeniem rozmówcy, dyskretnym przewodnictwem po zawikłanych ścieżkach ludzkiego życia. „Szeptem” to program wolny od tematów tabu. Pełne dramatyzmu, osobiste przeżycia, dylematy etyczno-moralne, problemy społeczne – wszystko to może stać się kanwą intymnej, pogłębionej rozmowy. Program nie będzie stronić od tematów trudnych, takich jak samobójstwa, zdrady małżeńskie, zjawisko mobbingu czy problem Eurosierot, czyli dzieci, których rodzice wyjechali z Polski w poszukiwaniu pracy. Prowadzący, wspólnie z widzami, spróbują poszukać sensu w indywidualnych losach, motywacjach i doświadczeniach, zrozumieć sprawy, o których zwykle mówi się… szeptem.

WIERSZ CODZIENNY premiera od 27 sierpnia
sobota, 27 sierpnia, godz. 11:10, od 3 września o godz. 12:50
Cykl promujący poezję, zrealizowany wspólnie przez wybitnych polskich aktorów oraz studentów Szkoły Filmowej w Łodzi, którzy nadadzą wybranym wierszom nową, audiowizualną formę. Wiersz codzienny to cykl krótkich scenek filmowych, w których znani polscy aktorzy przedstawiają utwory wybitnych polskich poetów. Osadzając wiersze w codziennych sytuacjach, młodzi realizatorzy podsuwają ciekawe, czasem zaskakujące, czasem zabawne tropy interpretacyjne. W „Wierszu codziennym” poezja nie jest oderwana od życia, ale to życie opisuje.

MYŚLNIK, PROGRAM Z KSIĄŻKĄ W ROLI GŁÓWNEJ premiera od 28 sierpnia, co dwa tygodnie (przemiennie z cyklem „Dachy Krakowa czyli literatura jest rozmową”).
niedziela, godz. 19:30
Cykliczny program dla szerokiej publiczności popularyzujący czytelnictwo poprzez ukazywanie niezwykłych zjawisk związanych z literaturą, przybliżający miejsca oraz ludzi, dla których książki są największą pasją. Celem programu jest pokazanie, że czytanie z powodzeniem może konkurować z innymi sposobami spędzania wolnego czasu, jak oglądanie filmów czy słuchanie muzyki.

Głównym bohaterem każdego odcinka jest jedna książka. Ciekawą rozmowę o niej zagwarantują: prowadzący Szymon Kloska i zmieniający się wraz z każdym odcinkiem jego goście. W dyskusji pojawią się reprezentanci różnych grup pokoleniowych, z odmienną wrażliwością czytelniczą oraz osoby niezwiązane zawodowo z pisaniem. „Myślnik” nie będzie jednak ograniczał się do recenzowania czy polecenia tytułów. Program ma skłonić widza do sięgnięcia po lekturę i wyrobienia sobie własnego poglądu. Książka będzie punktem wyjścia do rozmowy o wartościach, relacjach międzyludzkich, ideach, problemach, stylach życia, światopoglądach i obyczajach. Dyskusja w studio będzie wzbogacona o reportaże z Polski, z których widzowie dowiedzą się, co Polacy czytają na Pomorzu, czy na Podkarpaciu. Będą też relacje spoza naszych granic, a w nich informacje o najpopularniejszych książkach w Europie i na świecie. Program realizowany w koprodukcji z Instytutem Książki.

DACHY KRAKOWA, CZYLI LITERATURA JEST ROZMOWĄ premiera od 4 września, co dwa tygodnie (przemiennie z cyklem „Myślnik”).
niedziela, 19:30

„Dachy Krakowa, czyli literatura jest rozmową” to nowy cykl o literaturze i czytelnictwie. Program ma zapoznawać z nowościami książkowymi, promować czytelnictwo, a przede wszystkim prezentować autorów. Poszczególne odcinki będą składały się ze stałych segmentów, takich jak prezentacja i rozmowa z bohaterem odcinka o jego dziele, fragment tekstu czytany przez jego autora, rozmowa z krytykiem na temat twórczości bohatera odcinka oraz część dotycząca inspiracji w jego twórczości.

Bohaterami pierwszych odcinków będą: Jan Polkowski – poeta, prozaik, dziennikarz oraz Marta Kwaśnicka – dziennikarka i pisarka, jedna z najoryginalniejszych polskich blogerek. Program poprowadzi Anna Czartoryska-Sziler.
Magazyn realizowany w koprodukcji z Instytutem Książki.

ŻARTY I BARDY… premiera od 18 września
niedziela, godz. 22:15
„Żarty i Bardy” to program łączący klasyczny talk-show z programem kabaretowym. Gospodarzem programu będzie kabaret OT.TO. W każdym odcinku wystąpią młodzi twórcy kabaretowi. Staną oni przed wyzwaniem przygotowania skeczu oraz wykonania utworu muzycznego. Ich występ zwieńczony zostanie rozmową w studio.

W programie gościć będą również bardowie, którzy zaprezentują swoją twórczość, a w rozmowie z gospodarzami zdradzą trochę nieznanych faktów dotyczących własnej drogi życiowej i artystycznej.
Istotnym interaktywnym elementem programu będzie konkurs dla widzów na limeryk lub fraszkę.

Całość okraszona zostanie skeczami w wykonaniu gospodarzy. Nie zabraknie też anegdot i opowieści o kulisach powstawania wielkich przebojów kabaretowych.

W TYLE WIZJI. THE BEST OF… premiera od 3 września
sobota, godz. 17:15
Satyryczne podsumowanie tygodnia i wydarzeń prezentowanych od poniedziałku do piątku w programie „W tyle wizji”. Komentarze z przymrużeniem oka, felietony, zabawne memy, dowcipne scenki, smsy od widzów, telewizyjne archiwa… innymi słowy „W tyle wizji” w pigułce. W parze z Marcinem Wolskim bieżące wydarzenia z kraju i świata komentować będą znani dziennikarze i publicyści.

 

  • NOWOŚCI SERIALOWE TVP2

ARTYŚCI premiera od 2 września
piątek, godz. 22:20

Pierwsza polska produkcja telewizyjna o kulisach współczesnego teatralnego świata, na podstawie scenariusza Pawła Demirskiego i w reżyserii Moniki Strzępki. „Artyści” są opowieścią o losach fikcyjnego, publicznego Teatru Popularnego w Warszawie. Akcja ośmioodcinkowego serialu rozpoczyna się w dniu, w którym zasłużony i wieloletni dyrektor teatru popełnia „spektakularne” samobójstwo. Nowym dyrektorem zostaje młody reżyser z prowincji (Marcin Czarnik). Jego plany repertuarowe są bardzo ambitne. Wkrótce okazuje się jednak, że budżet nie pozwala na ich realizację, a bohater wciągnięty został w rozgrywkę urzędników miejskich, którzy szukają pretekstu do likwidacji instytucji. Walka o przetrwanie teatru przeplata się ze zmaganiami artystycznymi zespołu. Starzy aktorzy nieufnie podchodzą do propozycji nowej ekipy. Intryga zaczyna gonić intrygę, a młody dyrektor coraz mocniej odczuwa, że tkwi w tragikomicznej maskaradzie.

Na ekranie plejada polskich aktorów wszystkich pokoleń, zarówno teatralnych, jak i filmowych, m.in. Ewa Dałkowska, Jerzy Trela, Marek Frąckowiak, Ewa Skibińska, Dorota Segda, Tomasz Karolak, Marta Ojrzyńska oraz Marcin Czarnik w głównej roli – dyrektora teatru.

„Artyści” to oryginalna produkcja własna TVP, która powstała z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Projekt dofinansowany przez Narodowy Instytut Audiowizualny podległy Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Reż. Monika Strzępka

Wyk.: Marcin Czarnik, Agnieszka Przepiórska, Ewa Dałkowska, Dorota Segda, Agnieszka Glińska, Antonina Choroszy, Ewa Skibińska, Maria Maj, Marta Ojrzyńska, Anna Ilczuk, Jerzy Trela, Edward Linde-Lubaszenko, Tomasz Karolak i inni.

  • KONTYNUACJE

THE VOICE OF POLAND – NAJLEPSZY GŁOS nowy sezon od 3 września
sobota, godz. 20:05
W trenerskich fotelach 7. edycji „The Voice of Poland” zasiądą Maria Sadowska, Andrzej Piaseczny, Baron i Tomson, a także debiutująca w roli Trenerki – Natalia Kukulska. Program poprowadzą Tomasz Kammel i Maciej Musiał. W odcinkach na żywo do grona prowadzących dołączy Barbara Kurdej-Szatan.

Kto spośród setek utalentowanych wokalistów, biorących udział w castingach, dotrze do finału i zdobędzie nagrodę główną – kontrakt płytowy z Universal Music Polska? O tym widzowie Dwójki przekonają się już jesienią.

Nowa edycja „The Voice of Poland” obfitować będzie w nowości i niespodzianki. Podczas „Przesłuchań w ciemno” Trenerzy do swoich drużyn będą mogli wybrać od 12 do 14 osób. Na etapie „Bitew” aż trzykrotnie będą mieli szansę „ukraść” zawodnika z konkurencyjnej drużyny. Do odcinków „Live” trafi 16 osób. Znowu nie zabraknie ogromnych emocji – Trenerzy zrobią wszystko, żeby to właśnie w ich drużynie znalazł się najlepszy głos w Polsce. Widzowie zobaczą gwiazdy śpiewające z uczestnikami, dowiedzą się, który wokalista wzruszy Trenerów i jak trzeba zaśpiewać, żeby być noszonym na rękach. W nowym sezonie show widzowie będą świadkami jednego z najbardziej zaskakujących elementów programu – tzw. podwójnego Blinda. Oznacza to, że Trenerzy nawet po odwróceniu swoich foteli nie zobaczą uczestnika.

Voice of Poland
Voice of Poland

Wokaliści będą dostarczać Trenerom ogromnych emocji – jeden z uczestników zaśpiewa wzruszającą piosenkę, którą napisał dla swojej mamy. Nie zabraknie też powrotów – raz jeszcze na scenie „The Voice of Poland” staną dawno niewidziane osoby i być może skorzystają z drugiej szansy. Może serca fanów programu raz jeszcze skradnie duet?

Tak jak w poprzedniej edycji, 7. odsłona „The Voice of Poland” będzie angażowała widzów wykorzystując tzw. drugi ekran. Aktywności wokół programu będzie można śledzić w serwisie voice.tvp.pl, a także na YouTubie, Instagramie, Facebooku, Twitterze i Snapchacie TVP. Najciekawsze komentarze, zdjęcia, krótkie posty, będą wyświetlane na ekranie telewizora. Social TV pozwoli na wymianę opinii w czasie rzeczywistym i ożywioną dyskusję z innymi fanami programu. Do dyspozycji widzów znów będzie aplikacja „The Voice of Poland – zostań Trenerem”, która dostosowana jest do każdego z etapów programu – za jej pomocą, na bieżąco, można wyrazić poparcie dla swoich ulubionych wokalistów, odwrócić wirtualny fotel, a nawet budować własną drużynę, zdobywać punkty i rywalizować z innymi. Ale to nie wszystko. Dzięki aplikacji użytkownicy mają również dostęp do wszystkich zakulisowych newsów – tutaj znajdą się ciekawostki o Trenerach, ich drużynach, aktualności i ekskluzywne materiały z planu programu.

SONDA 2 nowy sezon, dwa razy w tygodniu od 3 września
Sobota, niedziela, godz. 14:35
Cykl popularnonaukowy, prowadzony przez dr Tomasza Rożka powraca dwa razy w tygodniu, w nowych pasmach – w każdą sobotę i niedzielę o godz. 14:35. Program zainicjowany w ramówce wiosennej 2016 roku został niezwykle ciepło przyjęty przez widzów. Premierowe emisje kolejnych odcinków gromadziły średnio prawie milionową widownię.

W drugim sezonie pojawi się wiele elementów, które uatrakcyjnią i wzbogacą program zarówno w warstwie merytorycznej, jak i wizualnej. W każdej z 24 premierowych audycji pojawi się gość główny odcinka, który wspólnie z doktorem Rożkiem w zrozumiałej i lekkiej formie przedstawi nawet najbardziej zawiłe, naukowe teorie. W studio nie zabraknie znanych dziennikarzy naukowych i cenionych popularyzatorów nauki, jak Jan Stradowski, Monika Aksamit Koperska czy Michał Krupiński. O przyszłości języka porozmawiamy z prof. Jerzym Bralczykiem. Na pytanie „czy człowiek może żyć wiecznie” odpowie prof. Ewa Sikora.

Za pośrednictwem Skype’a dr Rożek łączyć się będzie m.in. z takimi osobistościami, jak Max More czy Chris Hadfield. Max More to światowej sławy filozof i futurolog, guru trans humanizmu i prezes firmy, która oferuje możliwość zamrożenia ciała w celu odmrożenia go w dalekiej przyszłości. Chris Hadfield to kanadyjski astronauta i gwiazda YouTuba, który podczas pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wykonał utwór „Space Oddity” Davida Bowie. Chris opowie nam o zagrożeniach, jakie czają się na nas w kosmosie.
Drugi sezon „Sondy2” to jeszcze więcej doświadczeń, humoru i naukowych ciekawostek, które zainteresują i dorosłych, i tych młodszych widzów.
PYTANIE NA ŚNIADANIE

Poniedziałek – piątek, godz. 8:00-10:50
sobota, godz. 7:30-10:25
Jesienią „Pytanie na śniadanie” zaprasza na nowe cykle, w tym:
Niezbędnik kulturalny
Przez sześć dni w tygodniu „Pytanie na Śniadanie“ będzie podpowiadało, co warto zobaczyć, przeczytać i czego posłuchać. Kilkuminutowy, dynamiczny cykl kulturalny to najciekawsze płyty, filmy, wystawy, a także premiery literackie i teatralne, których nie można przegapić.

MAGAZYN EKSPRESU REPORTERÓW od 30 sierpnia
wtorek, godz. 21:45
Misyjny program cieszący się niesłabnącą popularnością, z oglądalnością sięgającą 3 milionów widzów. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych marek TVP2 i program, którego formuła wykracza poza klasyczną „interwencję”. „Magazyn Ekspresu Reporterów” obserwuje rzeczywistość z perspektywy losów indywidualnych ludzi, nie stroniąc także od materiałów promujących pozytywne i godne naśladowania postawy społeczne.

„Magazyn Ekspresu Reporterów” w ostatnich latach zdobył kolejno aż cztery Telekamery w tym Złotą Telekamerę Tele Tygodnia. Program otrzymał też wiele innych prestiżowych nagród, m.in. na Festiwalach Camera Obscura, Człowiek w Zagrożeniu, nagrodę Rady Programowej TVP i wiele innych.

PODRÓŻE Z HISTORIĄ premiera od 4 września
niedziela, godz. 11:30
Radosław Kotarski, charyzmatyczny popularyzator wiedzy udowadnia, że nawet trudne zagadnienia można przedstawić w interesującej formie. W trzecim sezonie programu „Podróże z historią” zaprosi on widzów w podróż na Kresy, by pokazać, obok obiektów polskich, również te, które… już polskie nie są. Kotarski odwiedzi z kamerą zachodnią i południową Ukrainę, gdzie przyjrzy się takim polskim perełkom jak Lwów, Kamieniec Podolski czy dawne siedziby polskich magnatów.

Program zrealizowany został w duchu francuskiej szkoły historii „Annales”, skupiając się na codziennym życiu naszych przodków, ich emocjach i obowiązujących w przeszłości stosunkach społecznych, nie zaś na ogólnych wydarzeniach i datach, charakterystycznych dla szkolnych lekcji historii. Nie zabraknie w nim zaskakujących eksperymentów i widowiskowych rekonstrukcji historycznych.

MAKŁOWICZ W PODRÓŻY premiera od 4 września
niedziela, godz. 12:05
Program podróżniczo-kulinarny emitowany na Antenie TVP2 od początku 2008 r. Na przestrzeni ostatnich lat Robert Makłowicz odwiedził ponad 35 krajów na czterech kontynentach. Jesienią wraz z widzami TVP2 wybierze się w podróż do Austrii, Bośni i Hercegowiny oraz w wyjątkowe rejony Ukrainy.
Tak jak dotychczas każdy odcinek stanowi odrębną całość, a równocześnie część cyklu tematycznego dotyczącego danego regionu lub całego kraju.

 

  • TELETURNIEJE

FAMILIADA premiera od 3 września
sobota-niedziela, godz.14:00
„Familiada” od 1994 roku utrzymuje się w ścisłej czołówce najpopularniejszych programów rozrywkowych w Polsce. Aby wystąpić w teleturnieju nie trzeba mieć ani ogromnej wiedzy, ani wykształcenia. Wystarczy zgrana rodzina czy grupa przyjaciół, a także odrobina szczęścia i już można się bawić. Bo właśnie dobra zabawa jest w „Familiadzie” najważniejsza.

Dla fanów „Familiady” tej jesieni przygotowaliśmy niespodzianki. Wśród gości specjalnych, jubileuszowych odcinków nie zabraknie znanych aktorów, piosenkarzy oraz ludzi kultury.
Program od samego początku prowadzi uwielbiany przez widzów Karol Strasburger.

JEDEN Z DZIESIĘCIU premiera od 29 sierpnia
poniedziałek-piątek, godz. 18:50
Od lat należy do najbardziej lubianych teleturniejów o charakterze edukacyjnym. Uczestnicy muszą wykazać się nie tylko wszechstronną wiedzą, ale również refleksem – na poprawną odpowiedź mają zaledwie trzy sekundy. Laureat każdego odcinka zdobywa nagrodę pieniężną oraz nagrody rzeczowe. Dziesięciu najlepszych zawodników z tzw. odcinków eliminacyjnych spotyka się ponownie w Wielkim Finale.

„Jeden z dziesięciu” pozostaje na Antenie TVP2 od 1994 r. Gospodarzem programu jest znany dziennikarz radiowo-telewizyjny, trzykrotny laureat Telekamery w kategorii Osobowość Telewizyjna (w latach 2013 – 2015) – Tadeusz Sznuk. Zarówno zawodnicy, jak i widzowie docenili gospodarza za niespotykany spokój, nadzwyczajny takt oraz dowcip.

POSTAW NA MILION premiera od 3 września
sobota, godz. 19:05 (poprzedzony „Kulisami”, godz. 18:55)
Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Tak potężnej dawki emocji, wiedzy i adrenaliny nie znajdą w żadnym programie rozrywkowym w Polsce. Uczestnicy stają przed niepowtarzalną okazją – mogą spełnić swoje marzenia i… przekonać się, ile waży milion złotych. Czy komuś uda się odpowiedzieć na wszystkie osiem pytań, nie tracąc pieniędzy? Widzowie TVP2 będą świadkami, jak w ciągu 60 sekund zmienia się życie zwykłych ludzi. To nie tylko sprawdzian wiedzy, ale również test charakteru, opanowania i pracy zespołowej. A przy tym – doskonała rozrywka.

Rodziny, przyjaciele z dzieciństwa, znajomi z pracy – wszyscy dobrani w zgrane pary – spotkają się w studiu z Łukaszem Nowickim, który wprowadzi ich w tajniki niełatwej i ryzykownej gry.

 

  • KONTYNUACJE SERIALOWE TVP2

O MNIE SIĘ NIE MARTW nowy sezon od 2 września
piątek, godz. 20:40
W piątym sezonie jednego z najpopularniejszych seriali komediowych TVP2 widzów czeka jak zawsze mnóstwo emocji. Iga (Joanna Kulig) przekona wspólników kancelarii do nowej inicjatywy. Razem z Marcinem (Stefan Pawłowski) i Łukaszem (Jan Wieczorkowski) uruchomią usługę cotygodniowych darmowych porad prawnych. Dla kancelarii będzie to źródło potencjalnych klientów, dla Igi – powrót do jej naturalnego sposobu działania. Przejęta losem „swoich“ klientów, będzie konfrontować się z ich problemami, zgodnie z właściwym jej poczuciem sprawiedliwości.

Krzysiek (Paweł Domagała) zostanie oskarżony o próbę zgwałcenia klientki (Zuzanna Grabowska). Sprawa będzie stanowić poważny sprawdzian dla raczkującego dopiero związku Krzyśka z Martą (Katarzyna Ankudowicz). Do akcji wkroczy Iga, która wiele mogłaby zarzucić byłemu mężowi, ale ani przez chwilę nie wierzy w jego winę. Krzysiek na swój sposób zrobi wszystko, by zostać oczyszczonym z zarzutów. Walcząc o związek z Martą, postanowi się zmienić, stać się zupełnie nowym Krzysztofem.

Do Warszawy przyjadą rodzice Igi, którzy celebrują renesans swego małżeństwa. Lucyna Gajewska (Agnieszka Pilaszewska), po której Iga odziedziczyła temperament, postanowi natychmiast wydać za mąż panią Irenkę (Hanna Śleszyńska). Krzysiek i chłopaki zaangażują się w akcję, organizując castingi i aranżując randki. Rezultaty okażą się zaskakujące.
Tymczasem Zarzycki zatrudni nowego adwokata. Paweł Radecki (Marcin Korcz), przystojny, czarujący, wesoły singiel spróbuje wciągnąć Marcina w świat niekończącej się imprezy…

RODZINKA.PL nowy sezon od 2 września
piątek, godz. 21:40
To już dziewiąta seria cieszącego się niesłabnącą popularnością serialu TVP2. Natalia i Ludwig Boscy, po sprzedaży domu, przeprowadzają się do apartamentu w modnej warszawskiej dzielnicy Wilanów. Choć przekonują siebie nawzajem, że podjęli słuszną decyzje, to jednak małe sprzeczki z sąsiadami oraz duża odległość od przyjaciół sprawiają, że Boscy mają coraz więcej wątpliwości. Na domiar złego Kuba przyznaje się, że jednak nie dostał sie na studia do Krakowa…Tomek z kolei zamieszkuje z Magdą, której we wszystkim ulega, co martwi Natalię, która zastanawia się czy to dobra męska cecha. Marysia (Agata Kulesza) tymczasem zostaje matką i rola ta mocno nadwyręży jej cierpliwość. Ludwik postanowi zawalczyć o boską figurę i wystartować w triatlonie, a jego przyjaciel Marek (Jacek Braciak) będzie miał pretensje, że Boscy zrezygnowali z domu z ogrodem na rzecz betonowej dżungli…

Wyk.: Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maciej Musiał, Adam Zdrójkowski, Mateusz Pawłowski, Agata Kulesza, Jacek Braciak i inni.

BARWY SZCZĘŚCIA nowy sezon od 22 sierpnia
poniedziałek-piątek, godz. 20:05
Nowi bohaterowie, śluby, gorące romanse i próba samobójstwa – wszystko to w 10 sezonie „Barw szczęścia”, które powrócą na antenę TVP2 już 22 sierpnia!

Hubert (Marek Molak) i Klara (Olga Jankowska) przekażą w końcu bliskim radosną nowinę o spodziewanym nowym członku rodziny. Wkrótce jednak przyszłych rodziców spotka dramat, kiedy lekarz stwierdzi, że dziecko może urodzić się obarczone poważną chorobą.
Amelia (Stanisława Celińska) zostanie szczęśliwą panną młodą – i żoną Tomasza (Kazimierz Mazur). Tuż przed ślubem spełni się też jej największe marzenie… na uroczystości zjawi się jej syn Bruno (Lesław Żurek)!

Borys (Jakub Wieczorek) zabierze wreszcie Bożenę (Marieta Żukowska) na wymarzoną randkę za miastem. Szybko zrozumie jednak, że ma konkurencję, bo kilka dni później dziewczyna umówi się z Brunem. Humor, fantazja i gorące serce – to może zaoferować ukochanej Grzelak. Za to Stański – sukces i bogactwo. Który z nich ma większe szanse, by podbić jej serce? Dramatyczne chwile czekają Sabinę (Barbara Kurzaj) i Andrzeja (Bartłomiej Nowosielski), bo sąd podejmie w końcu decyzję w sprawie opieki nad Mają… Gdy rozprawa dobiegnie końca, na Sabinę spadnie kolejny cios: Kajtek wyzna matce, że jego dziewczyna zaszła w ciążę! Rodzice Oliwki (Anna Grycewicz i Arkadiusz Janiczek) postanowią zmusić dziewczynę, by poddała się aborcji… Trudne chwile przeżywać będzie także Marta (Katarzyna Zielińska), od której odsunie się Ewa, po tym jak podczas wyjazdu do Londynu usłyszy od ojca, że Walawska nie jest jej „prawdziwą mamą”…

Problemy nie ominą także Iwony (Izabela Zwierzyńska) i Adriana (Sambor Czarnota) – na ich drodze znów stanie Lara (Malwina Turek). Dziewczyna najpierw będzie starała się o ponowne przyjęcie do pracy w szpitalu, a później spróbuje popełnić samobójstwo. W dodatku rywalka wyzna Iwonie, że była z jej narzeczonym w ciąży…

Tymczasem Małgorzata (Adrianna Biedrzyńska) padnie ofiarą oszusta! Wróż Modest złamie jej serce, ukradnie pieniądze i ucieknie. Na szczęście córki otoczą załamaną Zwoleńską opieką i zrobią wszystko, by stanęła na nogi.

W premierowych odcinkach „Barw szczęścia” pojawi się wielu nowych bohaterów, m.in. pełna seksapilu Edyta Herbuś w roli Stelli – luksusowej „damy do towarzystwa”, która przekaże Sadowskiemu niewygodne materiały dotyczące jednego ze swoich klientów –biznesmena Berga (Cezary Żak), czy też Olga Bończyk, jako pani mecenas Sylwia Paszkowska. Do obsady dołączy również Helena Englert, w roli Angeli, córki Kowalskiego (Marek Krupski), która zamieszka z ojcem i Zwoleńską, po tym jak jej matka i dziadkowie zginą w wypadku samochodowym.

M JAK MIŁOŚĆ nowy sezon od 29 sierpnia
poniedziałek-wtorek, godz. 20:40
Już 29 sierpnia na ekrany telewizorów powrócą bohaterowie najpopularniejszego polskiego serialu, który regularnie ogląda niemal 7 milionów widzów!

Tuż po wakacjach w Grabinie pojawi się nowy bohater – Krzysztof Szefler (Karol Pocheć). Ojciec Antka poprosi Ewę (Dominika Kluźniak) o spotkanie po latach, a wszystko przez wiadomość, którą kilka tygodni wcześniej wysłał do niego syn. Mostowiakowa nie ucieszy się na widok byłego męża, Krzysztof zapewni jednak Ewę, że nie zrobi nic wbrew jej woli, ale przyzna też, że pragnie poznać syna. Przeciwny temu będzie Marek (Kacper Kuszewski).
Trudne chwile czekają Franka (Piotr Nerlewski). Zarzycka (Jowita Budnik) trafi w końcu do szpitala, a kolejne badania wykażą, że stan chorej gwałtownie się pogarsza. Załamany Leśnik będzie czuwał przy łóżku matki non stop.
Tymczasem Natalia (Marcjanna Lelek) postanowi rzucić studia i wstąpić do policji, co nie spodoba się Markowi, który pomysł córki ostro skrytykuje.

Do obsady serialu dołączy Jan Wieczorkowski, który wcieli się w rolę Jacka – dawnego kolegi Tomka (Andrzej Młynarczyk) i Agnieszki (Magdalena Walach), który od kilkunastu lat mieszka w USA. Biznesmen spotka się z przyjaciółmi z dzieciństwa, będąc przelotem w Polsce, by podpisać ważny kontrakt. Podczas uroczystej kolacji, którą Agnieszka przygotuje na cześć kolegi, Tomek poprosi przyjaciela, by został świadkiem na jego ślubie. Tymczasem Jacek przez cały wieczór nie będzie mógł oderwać oczu od Joanny (Barbara Kurdej-Szatan).
Miłosne problemy nie ominą też Marii. Rogowska (Małgorzata Pieńkowska) wyzna byłemu mężowi, że chce odwiedzić Bilskiego w więzieniu. I choć Artur (Robert Moskwa) wybuchnie złością, Maria odrzuci jednak rozsądek i w końcu pojedzie na widzenie do aresztu, gdzie Robert (Zbigniew Stryj) kolejny raz wyzna jej miłość..

NA DOBRE I NA ZŁE nowy sezon od 31 sierpnia
środa, godz. 20:40
Miłość, nadzieja… i brutalny atak bandytów. 31 sierpnia wystartuje 18 sezon „Na dobre i na złe”, w którym widzowie Dwójki wciąż śledzić będą miłosne perypetie, rozstania i powroty, a wszystko to w murach szpitala, gdzie serialowi lekarze konfrontują się z niezwykle trudnymi przypadkami medycznymi.

W pierwszym po wakacjach odcinku Ola (Ola Karczmarczyk) i Janek (Krzysztof Kwiatkowski) będą przygotowywać się do wesela. Tuż przed ślubem w Leśnej Górze pojawi się jednak trójka groźnych przestępców i doktor Stanisławski – niedoszły pan młody – zostanie ich zakładnikiem. Gdy bandyci spróbują wymknąć się ze szpitala, na ich drodze stanie policjant, który rozpozna poszukiwanego listem gończym Miśka (Antek Królikowski). Na korytarzu padną strzały. To Lidka – dziewczyna przestępcy – zabije mężczyznę z zimną krwią.

Z pomocą lekarzom ruszą antyterroryści (w roli dowódcy oddziału gościnnie wystąpi Tomasz Oświeciński), a Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) zarządzi ewakuację pacjentów… Bandyci postanowią ukryć się na bloku operacyjnym, by stamtąd negocjować z policją. Niestety sytuacja wymknie się spod kontroli i jeden z lekarzy zostanie postrzelony…

Po dramacie, który rozegrał się w szpitalu, wszystko wróci do normy… ale tylko z pozoru. Do Leśnej Góry powróci Ksawery Stanisławski (Marek Ślosarski) – jako wizytator z Akademii Medycznej. Profesor zrobi wszystko, by ukarać tych, którzy przyczynili się do tragedii, a dyrektor Tretter jako pierwszy trafi na jego „czarną listę”.

Bezsenne noce i wyrzuty sumienia będą nękać Wiktorię, która nie potrafi poradzić sobie z tragedią, jaka wydarzyła się w szpitalu, a to nie koniec dramatów w jej życiu, bo już wkrótce czeka ją walka o życie córki. Fanki Marka Bukowskiego niewątpliwie ucieszy powrót do Polski Piotra Gawryły, który podejmie się nowego zadania – zostanie szefem nowoczesnej kliniki w Otwocku.

NA SYGNALE nowy sezon od 22 do 26 sierpnia codziennie o godz. 20:45, od 31 sierpnia raz w tygodniu:
środa, godz. 21:45
Kontynuacja serialu opowiadającego o pracy ratowników medycznych, którzy stoją na pierwszej linii frontu w walce o życie i zdrowie pacjentów. Serial ukazuje dramatyczne wydarzenia w najbardziej newralgicznym czasie tzw. „złotej godziny”, w której poszkodowany powinien znaleźć się na stole operacyjnym lub w specjalistycznej jednostce pomocy. Każdy odcinek opowiada historię innego pacjenta czy poszkodowanego, a stawką zawsze jest ludzkie życie i zdrowie. W nowych odcinkach ratownicy zajmą m.in. ratowaniem życia słynnego muzyka jazzowego, który przyleciał do Polski na koncert i stracił przytomność w hotelu, wyruszą też w teren, by pomóc poszukiwaczom skarbów, którzy mieli wypadek w ruinie starego fortu.

KRYMINALNE ZAGADKI LAS VEGAS. CSI nowy sezon od 2 września
piątek, godz. 23:30
14 sezon niezwykle popularnego i wielokrotnie nagradzanego serialu kryminalnego amerykańskiej stacji CBS, opowiadającego o pracy zespołu laboratorium kryminalistycznego policji w Las Vegas, który najnowsze osiągnięcia naukowe wykorzystuje do wyjaśniania przebiegu przestępstw i ustalania winnych.

ZABÓJCZE UMYSŁY nowy sezon od 3 września
sobota, godz. 22:20
4 sezon kryminalnego serialu amerykańskiej stacji CBS. Kulisy pracy elitarnej grupy FBI, jednostki Analiz Behawioralnych (BAU), zajmującej się tworzeniem profili groźnych przestępców, głównie seryjnych morderców. Profilerzy tego zespołu pod kierownictwem byłego prokuratora Aarona Hotchnera prowadzą najbardziej skomplikowane śledztwa na terenie całego kraju.

TYLKO Z TOBĄ nowy sezon od 17 października
poniedziałek-piątek, godz. 17:05
Współczesny turecki serial obyczajowy. Yigit jest bardzo bogatym biznesmenem, który osiąga sukcesy i twardo stąpa po ziemi. W wyniku wypadku samochodowego, który spowodował Yigit, jego żona Iclal zapada w śpiączkę. Mężczyzna ukrywa przed synkiem – Mertem, prawdę o tym, że matka żyje, ponieważ jest przekonany, że żona nigdy nie wróci ze szpitala. Wkrótce potem poznaje Nur, która nieświadoma całej sytuacji, zgadza się wyjść za niego za mąż. Yigit i Nur pobierają się w tajemnicy przed niechętną temu związkowi rodziną. Sprawy komplikują się, gdy niespodziewanie, Iclal budzi się ze śpiączki…

 

  • NIEDZIELNE PASMO FILMOWE
    niedziela, godz. 20:05

IGRZYSKA ŚMIERCI
4 września, niedziela, godz. 20:05
16-letnia Katniss (Jennifer Lawrence) pochodzi z Dwunastego Dystryktu, jednego z najbiedniejszych regionów w państwie Panem. Kiedy jej młodsza siostra zostaje wylosowana do udziału w Głodowych Igrzyskach, corocznym turnieju organizowanym przez bezwzględne władze, Katniss zgłasza się, by zająć jej miejsce. Musi opuścić nie tylko rodzinę, której jest żywicielką, ale i Gale’a, który zdaje się kimś więcej niż przyjacielem. Aby ich jeszcze zobaczyć, musi zwyciężyć w transmitowanych przez telewizję Igrzyskach. Przeżyć może tylko jeden uczestnik. Pochodzący z biednego dystryktu i nie szkoleni w walce Katniss i jej partner Peeta, w oczach widzów skazani są na porażkę. Igrzyska są jednak nieprzewidywalne. Między młodymi rodzi się uczucie, a odważna szesnastolatka rozpala w ludziach nadzieję na zmiany, stając się symbolem buntu i walki z niesprawiedliwością.

IGRZYSKA ŚMIERCI: W PIERŚCIENIU OGNIA
11 września, niedziela, godz. 20:05
Kontynuacja wydarzeń z pierwszej części fenomenalnych „Igrzysk śmierci”, które zawładnęły wyobraźnią publiczności na całym świecie. Do zjawiskowej obsady (młode gwiazdy Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson i Liam Hemsworth) dołączył zdobywca Oscara Philip Seymour Hoffman. Katniss i Peeta odbywają obowiązkowe Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą zaskakujący obrót spraw… Wkrótce okaże się, że zwycięska para stanie przed kolejnym wyzwaniem. „W pierścieniu ognia” to druga część bestsellerowej trylogii autorstwa Suzanne Collins, która stała się jednym z największych wydawniczych fenomenów ostatnich lat.

W niedzielnym paśmie filmowym jesienią również:
• KSIĄŻĘ PERSJI: PIASKI CZASU, reż. Mike Newell (USA, 2010)
Wyk.: Jake Gyllenhaal, Ben Kinsley, Alfred Molina, Gemma Arterton
• UCZEŃ CZARNOKSIĘŻNIKA, reż.: Jon Turteltaub (USA, 2010)
Wyk.: Nicholas Cage, Monica Bellucci
• EVAN WSZECHMOGĄCY, reż. Tom Shadyac (USA, 2007)
Wyk.: Steve Carell, Morgan Freeman, Lauren Graham, John Goodman
• JOHNNY ENGLISH, reż. Peter Howitt (Francja/Wielka Brytania, 2003)
Wyk.: Rowan Atkinson, John Malkovich, Natalie Imbruglia
• FRANCUSKI POCAŁUNEK, reż. Lawrence Kasdan (USA, 1995)
Wyk.: Meg Ryan, Kevin Kline, Timothy Hutton, Jean Reno, François Cluzet

  • KULTURA W TVP2

STUDIO TEATRALNE DWÓJKI
emisja w ostatnią niedzielę miesiąca, ok. godz. 23:15
W ramach „Studia Teatralnego Dwójki” jesienią zaprezentowane zostaną dzieła najciekawszych twórców młodego pokolenia.

FESTIWAL FILMOWY W GDYNI – GALA WRĘCZENIA NAGRÓD premiera
24 września, sobota, godz. 19:50 – relacja z „czerwonego dywanu”
godz. 22:20 – retransmisja uroczystości
Retransmisja uroczystego rozdania nagród 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, jednej z najważniejszych imprez filmowych w Polsce, która w tym roku odbędzie się w dniach 19-24 września. W konkursie głównym tegorocznego festiwalu znalazły się filmy koprodukowane przez Telewizję Polską, m.in. „Jestem mordercą” w reż. Macieja Pieprzycy, „Szczęście świata” w reż. Michała Rosy, „Sługi Boże” w reż. Macieja Gawrysia, „Wszystkie nieprzespane noce” Michała Marczaka, „Zjednoczone Stany Miłości” Tomasza Wasilewskiego czy najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”. Już w sobotę 24 września widzowie TVP2 dowiedzą się, kto zdobędzie tegoroczne Złote Lwy!
Prowadzenie gali: Aleksandra Rosiak i Łukasz Nowicki

Powiązane artykuły

“Dancing with The Stars. Taniec z Gwiazdami” – tego nie wiecie o Popku!

Daniel Pietrzykowski

Dawno niewidziana Paulina Lenda w „Must Be The Music”

Dawid Propolis

Taniec z Gwiazdami: „Mam nadzieję, że Adam wreszcie przestanie być traktowany i nazwany „drewnem w tańcu” (VIDEO)

Dawid Propolis