Festiwal w Opolu 2018 (fot. TVP)
Festiwal w Opolu 2018 (fot. TVP)
Główna » Już dziś 55. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu!
TVP 1 Polecamy Telewizja

Już dziś 55. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu!

Amfiteatr jest już rozśpiewany. Trwają próby do 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Sądząc po świetnej formie artystów, atmosferze na widowni, imponującej scenografii i pięknej pogodzie Festiwal zapowiada się ciekawie.

Sławek Uniatowski, Katarzyna Cerekwicka, Piotr Rubik, Pectus, Rafał Brzozowski i Andrzej Piaseczny to tylko niektórzy wykonawcy, którzy w czasie prób w czwartkowe południe porwali dziennikarzy, ekipy techniczne w opolskim Amfiteatrze i tych, którzy znaleźli się w okolicy. Pogoda sprzyja, a głosy i humory artystów dopisują.

Co zdradzili artyści przed startem?

– Wykonam przepiękną balladę, klasyk lat 60. – ujawnia Katarzyna Cerekwicka, która zaśpiewa w Koncercie przebojów stulecia „Piosenka się nie da zapomnieć”. – Będzie to duet z kobietą-petardą, blondynką  o wspaniałym, mocnym głosie. Serdecznie zapraszam na koncert i konfiguracje, o których nie wiecie, że w ogóle mogą się wydarzyć – zapowiedziała tajemniczo zwyciężczyni ubiegłorocznego Konkursu Premier. Swój zwycięski utwór z ubiegłego roku artystka zaprezentuje poza konkursem w tegorocznym koncercie „Premiery”.

Interesująco zapowiada się koncert piosenki literackiej i kabaretowej „Ja to mam szczęście”. – Będzie trochę komediowo, trochę na poważnie, ale będzie też trochę wzruszeń – mówi Katarzyna Dąbrowska, która zadebiutuje w Opolu.
Niewątpliwą atrakcją i zaskoczeniem jest udział znanego i lubianego komentatora sportowego, Przemysława Babiarza, który wykona piosenkę Wojciecha Młynarskiego „W Polskę idziemy”. – Znam ten utwór na pamięć od 40 lat z górą – wyznaje aktor, dziennikarz i konferansjer.

 

7 koncertów w wyjątkowej scenografii

W tym roku na potrzeby Festiwalu zbudowano największą w jego 55-letniej historii scenografię: mierzy 25 metrów wysokości i 60 metrów szerokości. Cała konstrukcja wznosi się 16 metrów ponad dachem sceny amfiteatru.

Przypomnijmy, że opolską publiczność i widzów Telewizji Polskiej czeka aż 7 niezwykłych  koncertów. Piątkowy koncert to gratka zwłaszcza dla kibiców, którzy usłyszą piosenki mundialowe, w tym przebój towarzyszący transmisjom TVP z Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Na koniec wieczoru planowany jest jak zwykle wyczekiwany koncert debiutantów.

W kolejnych dniach zobaczymy koncert „Premiery”, Koncert Piosenek Literackich i Kabaretowych „Ja to mam szczęście”, „Od Opola do Opola”, będący podsumowaniem roku artystycznego, Koncert Przebojów Stulecia „Piosenka się nie da zapomnieć”. W poniedziałek  czeka nas wydarzenie nowatorskie i wysmakowane: zorganizowany przez TVP Kultura koncert „Scena Alternatywna”, wyczekiwany przez fanów rocka, jazzu, ambitnego popu i muzyki elektronicznej.

Powiązane artykuły

Zobaczcie, jak się bawi setka jurorów na planie „Śpiewajmy Razem. All Together Now”!

Dawid Propolis

Znamy 10 finalistów do Krajowego Konkursu Piosenki Eurowizji 2017!

Dawid Propolis

Za nami pierwszy odcinek ósmej edycji „The Voice of Poland”!

Dawid Propolis