TVP 2 Telewizja

Kabaret Mumio wraca do gry, a TVP2 patronuje

Kabaret Mumio

Legendarny kabaret Mumio wraca do gry! Grupa przygotowuje nowy, multimedialny spektakl „Welcome Home Boys”. Premiera zaplanowana jest na maj br. i odbędzie się w ramach najbliższego 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Przedsięwzięciu patronuje TVP2, która planuje nagranie i emisję spektaklu.

Mumio, jedna z najbardziej wyrazistych i oryginalnych polskich grup kabaretowych, powraca na scenę! Z rozmachem i w swoim niepowtarzalnym stylu. Twórcy (Dariusz Basiński, Jacek Borusiński i Jadwiga Basińska, a także nowa postać w zespole, mutiinstrumentalista, Tomasz Drozdek) po raz pierwszy w swojej karierze zdecydowali się na tak rozbudowaną produkcję. Na widowisko złożą się: spektakularna inscenizacja i reżyseria świateł, materiały filmowe, multimedia, oryginalne efekty dźwiękowe, a także wielość postaci w najróżniejszych kostiumach i wcieleniach. W spektaklu zagrają unikatowe instrumenty etniczne, wprowadzające do fabuły szczególny, ludyczno-baśniowy charakter.

Jak podkreślają autorzy, „Welcome Home Boys” to spotkanie w jednej przestrzeni kina i teatru. Autorski materiał filmowy, przenikający się z akcją sceniczną, zakorzeniony będzie w estetyce kina polskiego, czeskiego czy francuskiego lat 60. Dopełnieniem będą motywy ludowe i baśniowe, podane w typowym dla Mumio abstrakcyjno-absurdalnym sosie.

Również 20 kwietnia kabaret Mumio będzie gościć w porannym programie TVP2 – „Pytanie na śniadanie”, gdzie opowie o szczegółach projektu i kulisach jego powstawania.

Powiązane artykuły

Mistrzowie podrywu w TVN Style

Dawid Propolis

Pierwsza premiera wiosennej ramówki TTV startuje już w styczniu

Dawid Propolis

Barwy szczęścia: odc. 1895-1899. Co się wydarzy? (video)

Daniel Pietrzykowski