Seriale TVP 1

„Komisja morderstw” w TVP1

Komisja morderstw

Już we wtorek, 30 sierpnia, o godz. 21.25 na antenie TVP1 zadebiutuje nowy serial kryminalny „Komisja morderstw”. W rolach głównych wystąpią Małgorzata Buczkowska, Krzysztof Pieczyński, Paweł Małaszyński i Marcel Sabat. „Komisja morderstw” jest wspólną produkcją Telewizji Polskiej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Dwunastoodcinkowy serial opowiada historię grupy policjantów z Wydziału Spraw Niewyjaśnionych. Kryminalne zagadki z przeszłości wpływają na współczesne sprawy, plączą losy ludzi, zmieniają bieg historii, by w końcu tajemnice ukryte w zakamarkach dolnośląskich archiwów wyszły na jaw.

Dwanaście historii, które pozostały aż do dziś niewyjaśnione. Sprawcy zła skryli się w mroku przeszłości, dowody i narzędzia zbrodni utonęły w zakurzonych archiwach. Aby wymierzyć po latach sprawiedliwość, musimy zanurzyć się w przeszłości, poznać logikę świata, który już dawno przeminął. Każda ze spraw jest żmudną rekonstrukcją zatartych śladów dawnych przestępstw, pojedynkiem z ich dzisiejszymi spadkobiercami. Jest także opowieścią o dramatycznych i nieprostych dziejach Wrocławia i Dolnego Śląska – tak o serialu mówi scenarzysta Krzysztof Kopka.

Rozwiązywanie zagadek sprzed lat to zadanie jednostki, która od niemieckiego Mordkommission, potocznie zwana jest Komisją morderstw. Wydział rozwiązuje m.in. zagadki Breslau lat 30-tych, dotyka sprawy żołnierzy Niezłomnych, zagłębia się w historię Ziem Odzyskanych, analizuje tajemnicze przypadki z czasów II wojny światowej, pokazuje skomplikowane sprawy sekt z lat 80-tych, a także zajmuje się wieloma innymi, niewyjaśnionymi dotąd sprawami kryminalnymi. Za wszystkimi zagadkami, zawsze kryje się jednak człowiek, ze swoimi, słabościami, ułomnościami, pożądaniem, obłędem, czy też miłością, które popychają go na drogę przestępstwa.

Nierozwikłane sprawy sprzed lat rozwiązywać będą: inspektor Alicja Grześkowiak (Małgorzata Buczkowska), podinspektor Maciej Stasiński (Krzysztof Pieczyński), aspirant Dominik Hertz (Marcel Sabat). Towarzyszyć im będzie szalenie inteligentny i czarujący doktor Adam Frejncz (Paweł Małaszyński).

Komisja morderstw” to kolejny po „Głębokiej Wodzie”, serial którego akcja rozgrywa się na Dolnym Śląsku. Widzowie zobaczą w nim tajemnicze wnętrza i piękne dolnośląskie plenery. Zdjęcia kręcone były m.in. we Wrocławiu, na zamkach w Kliczkowie i Książu, terenach poradzieckich w Krzywej, w Legnicy, Ząbkowicach, w Karkonoszach, Górach Sowich, na Stawach Milickich, na Górze Ślęży, w Hucie Szkła Julia oraz w „złotym kompleksie” RISE w okolicach Wałbrzycha. Serial dla TVP wyprodukowała wrocławska firma mediabrigade.

Powiązane artykuły

“19+”: Czy Kasia zdradzi Rafała?

Dawid Propolis

Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu polskiego serialu HBO – Pakt (FOTO)

Dawid Propolis

“Oblicza zła” 9 stycznia w CBS Reality

Dawid Propolis