TVP 2 TVP Rozrywka Telewizja

Koncert Davida Gilmoura w TVP2 i TVP Rozrywka

David Gilmour

Legendarny gitarzysta Pink Floyd wystąpi z trzydziestoosobową orkiestrą Zbigniewa Preisnera i Leszkiem Możdżerem 25 czerwca na Placu Wolności we Wrocławiu, w ramach Europejskiej Stolicy Kultury.

Transmisja 1. części koncertu odbędzie się w telewizyjnej Dwójce w sobotę 25 czerwca 2016 o godz. 21:45, a zaraz po niej – o godz. 23:00, wywiad z muzykiem. Transmisję 2. części koncertu będzie można oglądać od godz. 23:10 w TVP Rozrywka. Wrocławski koncert będzie pierwszym na trasie „Rattle That Lock”, w którym zagra 30-osobowa orkiestra pod batutą wieloletniego współpracownika Gilmoura, słynnego kompozytora Zbigniewa Preisnera. Specjalnym gościem koncertu będzie Leszek Możdżer. Wyjątkowe wydarzenie na Placu Wolności przed wrocławskim Narodowym Forum Muzyki będzie filmowane przez słynnego reżysera filmów muzycznych, dokumentalistę i autora okładek grupy Pink Floyd, Aubreya ‘Po’ Powella.

David Gilmour to urodzony w Cambridge angielski muzyk, wokalista i kompozytor. Jeden z najlepszych gitarzystów wszech czasów, wieloletni wokalista i gitarzysta zespołu grupy Pink Floyd. Brytyjski muzyk i kompozytor współpracował m.in z takimi artystami jak Grace Jones, Tom Jones, Elton John, B.B. King, Paul McCartney, John Lennon, Sam Brown, Bob Dylan, Pete Townshend, zespołami The Who i Supertramp oraz stworzył wiele supergrup występujących epizodycznie w wielkich koncertach charytatywnych. Nagrał cztery solowe płyty: „David Gilmour” (1978), „About Face” (1984), „On an Island” (z roku 2006, na której autorem orkiestracji do utworów był Zbigniew Preisner, a w nagraniach wziął udział Leszek Możdżer) oraz „Rattle That Lock” (2015). 6 marca David Gilmour będzie obchodził 70. urodziny.

Płyta „Rattle That Lock” – to czwarty solowy album Davida Gilmoura. Wydany 18 września 2015 r. stał się sukcesem na skalę globalną. Trafił na pierwsze miejsca list przebojów w 11 krajach, w tym w Polsce i Wielkiej Brytanii, oraz do pierwszej piątki w kolejnych 12 krajach, między innymi w Niemczech. Album uzyskał też najwyższą w karierze Gilmoura pozycję na listach przebojów w Stanach. Na iTunes album uzyskał pierwszą pozycję w 12 krajach. Po Europie następnym przystankiem trasy „Rattle That Lock” jest Ameryka Północna.

  • Transmisja 1. części koncertu: sobota 25 czerwca 2016 o godz. 21:45 w TVP2.
  • Transmisja 2. części koncertu: sobota 25 czerwca od godz. 23:10 w TVP Rozrywka

Powiązane artykuły

“Sexy Kuchnia Magdy Gessler” i kuchenny lift

Magdalena Pełek

IDOL: To on skradł serce Elżbiety Zapendowskiej! Szczere wyznanie jurorki programu! [WIDEO]

Dawid Propolis

The Voice of Poland pierwszy odcinek live!

Dawid Propolis