-5.5 C
Warsaw
24 stycznia 2019
Krzysztof Dracz
Krzysztof Dracz
Seriale TVP 2

Krzysztof Dracz w nowym serialu TVP2 „Artyści”

Wiosną na antenie TVP2 zadebiutuje serial zatytułowany „Artyści”. Będzie to 8-odcinkowa opowieść o kulisach funkcjonowania jednego z warszawskich teatrów. W obsadzie znaleźli się m.in. Krzysztof Dracz, Edward Lubaszenko i Dorota Segda. Serial powstaje z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

Zgodnie z zapowiedziami TVP serial „Artyści” ma być społeczno-obyczajową opowieścią o współczesnym polskim teatrze i jego twórcach. Jego akcja będzie się rozgrywać za kulisami fikcyjnego publicznego Teatru Popularnego w Warszawie. Wieloletni dyrektor placówki popełnia samobójstwo, a na jego miejsce mianowany zostaje młody reżyser. Musi się on zmierzyć nie tylko z problemami finansowymi, lecz także z urzędnikami miejskimi dążącymi do likwidacji teatru.

To będzie serial o aktorach, o teatrze z okazji obchodów 250-lecie teatru w Polsce – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Krzysztof Dracz.

Za reżyserię serialu odpowiada Monika Strzępka, a autorem scenariusza jest Paweł Demirski. W obsadzie aktorskiej znaleźli się m.in. Edward Lubaszenko, Ewa Dałkowska, Jerzy Trela, Tomasz Karolak, Dorota Segda, Agnieszka Glińska, Marek Frąckowiak i Krzysztof Dracz.

W tym serialu gram rolę nestora, czyli starego, doświadczonego aktora – mówi Krzysztof Dracz.

TVP2 zaplanowała osiem odcinków serialu. Obecnie dobiegają końca zdjęcia realizowane w Krakowie. Premiera planowana jest na wiosnę tego roku – niewykluczone, że pierwszy odcinek widzowie TVP2 zobaczą już w marcu. Krzysztof Dracz nie ogranicza się jednak do roli w „Artystach”, myśli bowiem o powrocie na duży ekran.

Przeczytałem teraz jeden scenariusz i jestem przed rozmową z reżyserem, ale nie mogę powiedzieć, co to jest, bo zawsze jak powiem, to się potem nie sprawdza – mówi Krzysztof Dracz.

Obecnie aktora można oglądać m.in. w roli George’a w spektaklu „Kto się boi Virginii Woolf?” w warszawskim Teatrze Polonia.

Powiązane artykuły

Żużlowy weekend w NC+: Walka o finał PGE Ekstraligi oraz Grand Prix Niemiec

Dawid Propolis

Zuzanna Falzmann korespondentką TVP w Waszyngtonie

Dawid Propolis

Zosia Zborowska twarzą Polsat Cafe

Dawid Propolis