Główna » “M jak miłość” – same kłopoty…
Seriale M jak miłość TVP 2 Polecamy Telewizja

“M jak miłość” – same kłopoty…

Kłamstwa, tajemnice sprzed lat i nowe zagrożenie dla Mostowiaków… Co tym razem spotka Ulę, Janka oraz Justynę?

Przede wszystkim: Kamil Starski (Radosław Krzyżowski) odwiedzi razem z Marią (Małgorzata Pieńkowska) siedlisko… i spróbuje przekonać Ulę (Iga Krefft), by zgodziła się sprzedać mu pensjonat oraz otaczające go ziemie. Dziewczyna – po rozmowie z Anną – odmówi.
– Nawet nie wysłuchały panie mojej oferty…
– Bo nie chodzi o pieniądze. Jesteśmy bardzo związani z tą okolicą… I to jest po prostu nasze… miejsce na Ziemi!

Biznesmen tuż po powrocie do domu wezwie swoją prawniczkę (Katarzyna Jamróz) i zażąda, by zaczęła walkę z Mostowiakówną w sądzie.
– Złożyłem im uczciwą ofertę, nie skorzystały, więc… trzeba będzie wdrożyć kroki prawne!(…) Te ziemie były w posiadaniu mojej rodziny od wielu pokoleń… I zrobię wszystko, żeby – w taki czy inny sposób – wróciły w moje ręce!

Kilka dni wcześniej do siedliska przyjedzie za to ojciec Janka (Marek Lewandowski) – a młody policjant po jego wizycie znów będzie w szoku. Bo tym razem Morawski wyzna synowi (Tomas Kollarik), że… przed laty został adoptowany!
– Twoja mama nie chciała, żebyś wiedział… Bała się, że kiedy się dowiesz, że nie jesteśmy twoimi biologicznymi rodzicami…
– Co?… Co ty powiedziałeś?
– Adoptowaliśmy cię, gdy byłeś niemowlęciem…

A w finale: pechowy tydzień Justyny (Olga Kalicka). Gdy Franek (Piotr Nerlewski) wróci do Grabiny, „przyjaciółka” – stęskniona – od razu rzuci się w jego ramiona… Jednak leśnik ją odepchnie.
– Nie… proszę cię… Nie!(…) Posłuchaj, zawsze byłaś dla mnie ważna… I zawsze będziesz. Ale kocham tylko Natalkę… Wszystkie moje plany, nadzieje, marzenia są związane tylko z nią. I jednego w życiu jestem pewien – że nigdy nic i nikt mnie z nią nie rozdzieli. A ty i ja… Boże, Justyna, my… to tylko wspomnienia!

Tymczasem policja znajdzie nad rzeką ciało mężczyzny… Mateusz (Krystian Domagała), gdy usłyszy o „topielcu”, będzie pewien, że chodzi o Maćka. I w końcu wyzna Justynie, że widział, jak zepchnęła swojego byłego chłopaka ze skarpy. A później zaproponuje nauczycielce, że… weźmie winę za śmierć Garlickiego na siebie! Tak, by policja nie mogła jej oskarżyć.
– Mnie nic nie zrobią, podpytywałem siostrę! Jestem nieletni, będę potraktowany zupełnie inaczej niż pani, a poprawczak to jednak nie więzienie…
Czy Górska wykorzysta nastolatka – i dzięki temu pozostanie na wolności?

“M jak miłość” dziś o 20.50 w TVP 2

Powiązane artykuły

Zazdrość, strach i prawy sierpowy!

Magdalena Pełek

Zawadzka i Kołeczek życzą Wesołych Świąt!

Dawid Propolis

Za marzenia – posłuchaj piosenki z serialu!

Magdalena Pełek