Seriale M jak miłość TVP 2

M jak miłość: Szukając ojca (odc. 1225)

M jak miłość

Mały Antek (Jakub Jankiewicz) nadal się buntuje i kłóci nie tylko z rodzicami, ale też z bratem. A Mostowiakowie zdają sobie sprawę, że popełnili błąd. Zapraszamy na 1225 odcinek ”M jak Miłość”, a w nim…

Ewa (Dominika Kluźniak) wciąż myśli o problemach synów i w końcu rzuca do Marka (Kacper Kuszewski):

-Cały czas się zastanawiam… Czy to rozdzielenie ich do dwóch różnych klas to rzeczywiście był dobry pomysł? Czy jednak trochę nie przesadziliśmy? Chodziło przecież o to, żeby przestali rozrabiać, a nie, żeby ich ze sobą skłócić…
A mąż tym razem przyznaje jej rację.
-Antek, prawdę mówiąc, ma prawo czuć się pokrzywdzony – wina była wspólna, a karę poniósł głównie on. Źle to rozegrałem… Dałem Antkowi pretekst, żeby się ode mnie odsunął. I jest mi z tego powodu naprawdę przykro… Przecież kocham go tak samo jak Mateusza! A jeśli on ma co do tego jakiekolwiek wątpliwości… to znaczy, że go zawiodłem.

Kilka minut później Mostowiak wspomina za to o Szeflerze… Świadomy, że Antek coraz częściej o niego pyta.

– Co on w ogóle wie o swoim ojcu? Bo coś chyba wie?
– Wie, że Krzysztof jest zawodowym wojskowym… i że zaraz po urodzeniu się Antka wyjechał na Zachód, na szkolenie i… to w zasadzie był koniec naszych kontaktów. Dopiero ostatnio, jakiś rok temu zadzwonił, chciał się spotkać z synem…
– Ale tego już Antkowi nie mówiłam!
– A jeśli uprze się i nadal będzie chciał poznać ojca?
– Jak będzie starszy, proszę bardzo. Nie zamierzam mu zabraniać. Chociaż… uważam, że Krzysztof na to nie zasługuje!

Tymczasem Antek włącza po kryjomu komputer, otwiera pocztę… i w starych wiadomościach do Ewy znajduje adres jej byłego męża. A później, udając matkę, wysyła do Szeflera list, w którym proponuje spotkanie.

– „Krzysztof, mam prośbę… Muszę się z Tobą pilnie spotkać. Będę dziś czekać na Ciebie w kawiarni na rynku w Gródku. Nie wiem, czy w ogóle jesteś w kraju…”

Tego samego dnia Ewa – nieświadoma tego, co junior zrobił – próbuje z synem porozmawiać. Choć nie przychodzi jej to łatwo.

– Twój ojciec zwyczajnie nas porzucił, zostawił, nigdy się nami nie interesował… A kiedy los postawił na naszej drodze człowieka, który cię kocha i wbrew temu, co na ten temat myślisz, traktuje cię jak własnego syna… Poświęca ci czas, serce, uwagę… To ty tego nie potrafisz docenić…
A Marek odważnie przyznaje się do tego, że popełnił błąd. I zapowiada, że po feriach Antek znów będzie chodzić z bratem do jednej klasy.
– Ale nie myśl, że się wam upiecze… Będziecie musieli sami wymyślić sobie inną karę. Uczciwą, sprawiedliwą… I wtedy zobaczycie, że to wcale nie taka prosta sprawa!

Chwilę później Mostowiak posyła chłopcu ciepły uśmiech:

Nigdy ci tego nie mówiłem, bo myślałem, że o tym wiesz, ale… bardzo cię kocham. Dla mnie jesteś po prostu… moim synem, moim dzieckiem. A jeśli mi nie wierzysz, to zwyczajnie jesteś… głupi i tyle!

Jednak to Antka nie powstrzymuje…
I wieczorem junior wymyka się z domu, by pójść do kawiarni w Gródku – na spotkanie z Szeflerem! Co wydarzy się dalej?

Czy Antek pozna w końcu swojego ojca? I będzie dzięki temu naprawdę szczęśliwy?

Ciekawych TVP2 zaprasza na kolejne, telewizyjne spotkania z Mostowiakami, emisja 17 maja.

M jak miłośćM jak miłośćM jak miłośćM jak miłośćM jak miłośćM jak miłośćM jak miłośćM jak miłość

Powiązane artykuły

Start ósmej edycji „The Voice of Poland”!

Magdalena Pełek

„Teleexpress” i „Panorama” w jakości HD

Dawid Propolis

Kto jest kim w serialu „Ślad”? (galeria postaci)

Magdalena Pełek