TVP 1 Sport w TV

Mecz otwarcia EURO 2016 w TVP1

EURO 2016, Polska

EURO 2016 zaczyna się już w piątek, mecz Francja – Rumunia od godz. 20:25. Wszyscy Polacy czekają jednak na niedzielę 12 czerwca i spotkanie naszej reprezentacji z Irlandią Północną od godz. 17:25. Transmisje w TVP1, sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Stream.

Reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz w Nicei. Przeciwnikiem będzie Irlandia Północna, która nie przegrała 12 kolejnych spotkań. Mecz komentować będą ze Stade de Nice Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow. Studio poprowadzi Dariusz Szpakowski. Przy boisku zlokalizowane będzie ministudio, a po meczu Jacek Kurowski „na żywo” porozmawia z piłkarzami. Natomiast w TVP Sport o godz. 20:20 będzie można obejrzeć wydanie specjalne magazynu „4 – 4 – 2”, poświęcone temu wydarzeniu a także pokazywanemu przez TVP turniejowi Copa America. Podobne wydania „4 – 4 – 2” będzie można obejrzeć w dzień przed i dzień po meczu Polaków. Wszystkie bramki EURO 2016 będą pokazywane w programach informacyjnych, także sportowych, w TVP1, TVP2 i TVP3.

W sport.tvp.pl będzie można wybrać komentarz alternatywny do meczu Polska – Irlandia Północna – Macieja Iwańskiego oraz Piotra „Izaka” Skowyrskiego, znanego komentatora e-sportu. – To uzupełnienie przez Telewizję Polską bardzo bogatej oferty obsługi EURO 2016 oraz potwierdzenie, że nadawca publiczny jest otwarty na świat nowych mediów – mówi dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz. – W czasie alternatywnej transmisji internetowej meczu zaoferujemy widzom możliwość interakcji na żywo, a także wykorzystamy nasze kanały w mediach społecznościowych – na facebooku i twitterze, gdzie śledzi nas kilkaset tysięcy fanów sportu.
W piątek, 10 czerwca w meczu otwarcia Francja zmierzy się z Rumunią. Transmisja w TVP1, na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Stream od godz. 20:25. Spotkanie skomentują ze Stade de France w Saint-Denis Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow. Studio poprowadzi Dariusz Szpakowski.

Telewizja Polska pokaże 11 najważniejszych spotkań EURO 2016 w TVP1, sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Stream: cztery fazy grupowej – mecz otwarcia Francja – Rumunia (10 czerwca) oraz trzy spotkania reprezentacji Polski – z Irlandią Północną (12 czerwca), Niemcami (16 czerwca) oraz Ukrainą (21 czerwca). Oprócz tego na antenie Jedynki będzie można zobaczyć dwa mecze 1/8 finału, dwa mecze ¼ finału, półfinały oraz finał.

Powiązane artykuły

Eurowizja 2018: Walka Gromee i Lukasa Meijera już dziś!

Dawid Propolis

TVP oficjalnym nadawcą Światowych Dni Młodzieży

Dawid Propolis

„Teleexpress” i „Panorama” w jakości HD

Dawid Propolis