TVP 1 TVP HD TVP Rozrywka TVP Polonia Telewizja Eurowizja 2016

Michał Szpak w finale Eurowizji

Michał Szpak

Michał Szpak, reprezentant Polski, awansował z piosenką „Color of Your Life” do finału Konkursu Piosenki Eurowizji. Do głównego koncertu, oprócz Polski, dostali się artyści z Łotwy, Gruzji, Bułgarii, Australii, Ukrainy, Serbii, Izraela, Belgii oraz Litwy.

Drugi półfinał konkursu, w którym wybrano 10 piosenek, odbył się w czwartek, 12 maja. W miniony wtorek i czwartek, w pierwszym i drugim półfinale, wskazano utwory, które zdobyły najwięcej punktów – sumy głosów profesjonalnego jury oraz telewidzów. Z pierwszego półfinału do wielkiego finału awansowały: Rosja, Węgry, Azerbejdżan, Cypr, Armenia, Holandia, Chorwacja, Austria, Czechy, Malta.

W finale wystąpią zwycięzcy pierwszego i drugiego półfinału oraz wykonawcy z tzw. „wielkiej piątki”, czyli: Niemiec, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch oraz przedstawiciel gospodarzy – Szwecji. Finał 61. Konkursu Piosenki Eurowizji będzie można oglądać w TVP1 i TVP Polonia 14 maja o godz. 21.00 oraz powtórkowo – 15 maja, w TVP Rozrywka o godz. 20.25 i w TVP HD o godz.15.30. Konkursowe zmagania będą też mogli śledzić internauci na stronie TVP.PL oraz w specjalnym serwisie EUROWIZJA.TVP.PL.

Powiązane artykuły

Święta z HGTV Home&Garden

Magdalena Pełek

“Kocham Cię, Polsko!”: Aktorki kontra aktorzy

Dawid Propolis

Wyjątkowe Święta w TLC z gwiazdami [ZDJĘCIA i WIDEO]

Dawid Propolis