-5.5 C
Warsaw
24 stycznia 2019
Polska – Portugalia
Polska – Portugalia
TVP 1 Oglądalność

Miliony Polaków znowu kibicowały Biało-Czerwonym z TVP

Tego wieczoru nie można było spędzić inaczej – łzy wzruszenia, podziw dla walki Biało-Czerwonych i poczucie dumy narodowej – to wszystko podczas czwartkowej transmisji meczu Polska – Portugalia w TVP1.

W szczytowym momencie spotkanie 1/4 finału obejrzało 8, 78 mln widzów. W sumie aż 11,66 mln osób śledziło ten mecz w Jedynce przez przynajmniej trzy kolejne minuty. Po niezwykle emocjonujących meczach Polska wraca z EURO 2016 jako jedna z ośmiu najlepszych reprezentacji w Europie.

W czwartek udział meczu Polaków z Portugalią w TVP1 wyniósł aż 44 proc. Średnia oglądalność transmisji to 8 mln – co dało 167 tys. widzów przewagi nad konkurencją. Olbrzymie zainteresowanie towarzyszyło temu wydarzeniu w Internecie. 30 czerwca serwis sport.tvp.pl/euro2016 odwiedziło 300 tys. użytkowników, którzy wygenerowali prawie milion odsłon, a sama transmisja meczu miała prawie 500 tys. odtworzeń wideo.

W sobotę, 2 lipca kolejny mecz ¼ finału: Niemcy – Włochy. Transmisja tego spotkania w TVP1, na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Stream od godz. 20:25. Mecz skomentują z Bordeaux: Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow. Prowadzącym studio będzie Przemysław Babiarz, a towarzyszyć będą mu następujący goście: Jan Tomaszewski, Jerzy Engel, Mirosław Trzeciak i Tomasz Rząsa.

Powiązane artykuły

Żużlowy weekend w NC+: Walka o finał PGE Ekstraligi oraz Grand Prix Niemiec

Dawid Propolis

Zuzanna Falzmann korespondentką TVP w Waszyngtonie

Dawid Propolis

Zosia Zborowska twarzą Polsat Cafe

Dawid Propolis