TVP 1 Oglądalność

Miliony Polaków znowu kibicowały Biało-Czerwonym z TVP

Polska – Portugalia

Tego wieczoru nie można było spędzić inaczej – łzy wzruszenia, podziw dla walki Biało-Czerwonych i poczucie dumy narodowej – to wszystko podczas czwartkowej transmisji meczu Polska – Portugalia w TVP1.

W szczytowym momencie spotkanie 1/4 finału obejrzało 8, 78 mln widzów. W sumie aż 11,66 mln osób śledziło ten mecz w Jedynce przez przynajmniej trzy kolejne minuty. Po niezwykle emocjonujących meczach Polska wraca z EURO 2016 jako jedna z ośmiu najlepszych reprezentacji w Europie.

W czwartek udział meczu Polaków z Portugalią w TVP1 wyniósł aż 44 proc. Średnia oglądalność transmisji to 8 mln – co dało 167 tys. widzów przewagi nad konkurencją. Olbrzymie zainteresowanie towarzyszyło temu wydarzeniu w Internecie. 30 czerwca serwis sport.tvp.pl/euro2016 odwiedziło 300 tys. użytkowników, którzy wygenerowali prawie milion odsłon, a sama transmisja meczu miała prawie 500 tys. odtworzeń wideo.

W sobotę, 2 lipca kolejny mecz ¼ finału: Niemcy – Włochy. Transmisja tego spotkania w TVP1, na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Stream od godz. 20:25. Mecz skomentują z Bordeaux: Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow. Prowadzącym studio będzie Przemysław Babiarz, a towarzyszyć będą mu następujący goście: Jan Tomaszewski, Jerzy Engel, Mirosław Trzeciak i Tomasz Rząsa.

Powiązane artykuły

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” hitem jesiennej ramówki Polsatu

Dawid Propolis

Znakomite wyniki oglądalności transmisji sportowych w TVP

Dawid Propolis

“Dziewczyny ze Lwowa”. Kim jest Klaudia? Już dziś nowy odcinek

Dawid Propolis