Motowizja. Monster Energy NASCAR Cup Series.
Motowizja. Monster Energy NASCAR Cup Series.
Główna » Monster Energy NASCAR Cup Series w Motowizji!
Motowizja Sport w TV Polecamy Telewizja

Monster Energy NASCAR Cup Series w Motowizji!

Motowizja zaprasza na pierwszą transmisję wyścigu NASCAR w sezonie 2018. Na fanów czekają wymiany niektórych modeli samochodów, zmiany w regulaminie oraz wśród samych zawodników.

Rynek transferowy w NASCAR pomiędzy sezonami był tym razem wyjątkowo ekscytujący. Motywem przewodnim była zmiana pokoleń. Poza nowymi zawodnikami, zobaczymy też nowy model Chevrolet’a.

„Kariery zakończyli Matt Kenseth i Dale Earnhardt Jr, a w serii zadebiutują tacy kierowcy jak Alex Bowman, Darrell Wallace Jr oraz zeszłoroczny mistrz NASCAR Xfinity Series, William Byron. Danica Patrick zakończy swoją karierę w NASCAR po wyścigu na torze Daytona 500. Po pięciu latach startów, z torów NASCAR zniknie Chevrolet SS, który nie jest już w produkcji. Zostanie on zastąpiony przez model Camaro. Toyota dalej będzie obecna z modelem Camry, a Ford – Fusion” – mówi Szymon Tworz komentator Motowizji.

W sezonie 2018 odwiedzimy te same tory wyścigowe, ale kalendarz ulegnie drobnej modyfikacji. Nastąpi też zmiana konfiguracji toru Charlotte Motor Speedway używana podczas Bank of America 500, trzeciego wyścigu fazy playoff.

Kierowcy będą używali tzw. „rovalu”, czyli pętli zawierającej w sobie część owalną, jak i część wewnętrzną. New Hampshire Motor Speedway straciło jeden wyścig, natomiast Las Vegas Motor Speedway będzie gościło dwa. Sezon zasadniczy zakończy w tym roku Brickyard 400 na legendarnym Indianapolis Motor Speedway.” – dodaje Szymon Tworz.

Zmiany zaszły także w regulaminie. W alei serwisowej podczas pit stopów będzie mogło pracować pięciu mechaników, a nie sześciu, jak było do tej pory. Jeżeli zostanie użyta ich nadprogramowa ilość, to kierowca nie będzie już dyskwalifikowany, ale będzie musiał spędzić dwa karne okrążenia w boksach. Dodatkowo NASCAR wydłużyło czas na naprawy w alei serwisowej do sześciu minut. Z najważniejszych zmian technicznych warto wspomnieć o zmianie wielkości spoilera oraz wprowadzeniu wspólnego dla wszystkich splittera.

Rywalizację z toru Daytona International Speedway, na którym tradycyjnie odbywa się inauguracja sezonu, oglądać będzie można już w najbliższą niedzielę, 18 lutego o godz. 20.30. 

Motowizja. Monster Energy NASCAR Cup Series.
Motowizja. Monster Energy NASCAR Cup Series.

Powiązane artykuły

Zwycięzca Aktorskiego Diamentu debiutuje w „Na Wspólnej”!

Dawid Propolis

Żużlowy weekend w NC+: Walka o finał PGE Ekstraligi oraz Grand Prix Niemiec

Dawid Propolis

Zobaczcie archiwalne zdjęcia gwiazdy “Niani w wielkim mieście”

Dawid Propolis
%d bloggers like this: