Seriale Na dobre i na złe TVP 2 Polecamy

“Na dobre i na złe”: Bart ma kłopoty! [ZDJĘCIA]

W najbliższą środę doktor Burską czeka trudne wyzwanie… wizyta „teściowej”! A do obsady serialu dołączy Iwona Bielska, którą w ostatnich latach mogliśmy oglądać m.in. w produkcjach „Przepis na życie” i „Krew z krwi”. Czy grana przez nią bohaterka – Aurelia Bart, pewna siebie i odnosząca sukcesy seksuolog – zdobędzie sympatię widzów?

Aurelia – przez rodzinę i przyjaciół nazywana Lilką – przyjedzie do Leśnej Góry, by poznać wnuka… I od razu sprawi, że Julka obleje się rumieńcem!

– Nie jestem z tych, co to wściubiają nos w nieswoje sprawy… ale czy między tobą a moim synem dobrze się układa?

– Tak, dogadujemy się… Cudem, bo Artur nie ma najłatwiejszego charakteru!

– Kochanie, ale ja pytam o co innego. Jak wam jest w łóżku? Pytam nie jako przyszła teściowa, ale dyplomowany seksuolog!

– Wiesz… on zawsze był taki pozamykany na „te” sprawy… Dziewictwo stracił wyjątkowo późno i to tylko dzięki determinacji jego ówczesnej dziewczyny!

Doktor Burska, gdy seniorka zacznie opowiadać kolejne „ciekawostki” z życia syna, będzie w lekkim szoku… Za to Artur przez kilka dni spróbuje matki unikać. Aż w końcu Lilka przyjedzie za nim do szpitala – i niemal siłą zmusi chirurga do rozmowy.

– Arturze Krzysztofie Barcie! Zatrzymaj się, jak do ciebie mówię!

– Czy masz do mnie żal?

– A niby o co, mamo?! O to, że przy obiedzie dyskutowałaś z ojcem o problemach seksualnych swoich pacjentów? Że w wieku dziesięciu lat dostałem pod choinkę „Kamasutrę”?!

– A wolałbyś, żebym opowiadała ci o bocianach? Bąbelku… teraz cię naszło na żale?

Jednak na tym problemy Barta się nie zakończą… Bo tego samego dnia chirurg spróbuje też porozmawiać z Van Graafem (Redbad Klynstra) – o dalszej karierze Julki.

Wiem, że u doktora jest miejsce na anestezjologii… A dziś do pracy wraca Julka Burska! Pragnie zostać anestezjologiem…

– Czyżby?

– Jeszcze nie do końca uświadamia sobie, że tego pragnie… Ale gdyby ktoś kompetentny, ktoś wzbudzający zaufanie i respekt jej to zaproponował, wtedy…

– Odpada! Julia Burska nie jest Zosią… Ona ma w sobie geny Kuby.

 – To chirurg. W jej krwi płynie krew chirurga. Jest zacięta, pyskata, co oczywiście dodaje jej uroku, ale na anestezjologa się nie nada!

Ruud z początku odmówi, ale Bart się nie podda. I w końcu spróbuje kolegę przekupić – obietnicą, że załatwi sporą dotację dla jego oddziału.

– Dwóch kosztownych zamówień dyrekcja nie zrealizuje… A oddział neurochirurgii z pewnością będzie miał pierwszeństwo. To jak będzie, doktorze? Moglibyśmy pomóc sobie nawzajem…

 Tymczasem Julka, tuż po powrocie z urlopu macierzyńskiego odkryje, że… dyrektor planuje zwolnić ją z pracy! I uzna, że szef chce zrobić to na prośbę Artura.

– Najpierw postarałeś się, żebym nie dostała miejsca na neurochirurgii… A teraz znalazłeś sposób, żeby w ogóle pozbyć się mnie ze szpitala! Jak mogłeś?!

– Julka… O czym ty, do cholery, mówisz?!

– Stanisławski zamierza mnie zwolnić!

– Przysięgam, że nie miałem z tym nic wspólnego!

Profesor spróbuje ukochaną pocieszyć, ale jego słowa tylko jeszcze bardziej ją zirytują.

– Tymuś jest taki malutki… Potrzebuje matki! Bardziej przydasz się w domu…

– Wiesz, co… Bąbelku? Wal się!

Czy Bart zdoła jednak dziewczynę udobruchać? A do tego przekona Julkę, by zrezygnowała z marzeń o neurochirurgii – i poszła w ślady matki? Ciekawych zapraszamy przed telewizory… w każdą środę punktualnie
o 20:40!

 

Powiązane artykuły

“M jak miłość”: Niebezpieczny zbieg [ZDJĘCIA]

Dawid Propolis

Liga Mistrzów: Legia Warszawa – Sporting Lizbona w TVP1

Dawid Propolis

Stefano Terrazzino jurorem w “Tańcu z Gwiazdami”? Jest dementi!

Magdalena Pełek