Seriale Na dobre i na złe TVP 2

Na dobre i na złe: opis odcinka 638

Na dobre i na złe: 638

Zapraszamy na 638 odcinek „Na dobre i na złe”. Co tym razem wydarzy się w serialu?

Agata (Emilia Komarnicka) spotka przypadkiem dawną koleżankę z akademii medycznej: Katarzynę (Magda Czerwińska). Choć z trudem rozpozna w bezdomnej, uzależnionej od alkoholu dziewczynie studentkę, która niegdyś była prymuską…

Pijana i zaniedbana – Katarzyna o mało nie wpadnie pod pociąg. A doktor Woźnicka uratuje jej życie, w ostatniej chwili spychając dziewczynę z torów i – wspólnie ze Szczepanem (Kamil Kula)– zawiezie dawną koleżankę na badania do Leśnej Góry.

Klaudia (Julia Wyszańska), które będzie miała akurat dyżur, widząc nową pacjentkę wcale się nie ucieszy. I wda się nawet z Agatą w sprzeczkę.
– Skoro jest tylko pijana, trzeba było ją zabrać na izbę wytrzeźwień!
– Potrzebuje pomocy…
– Codziennie przywożą nam tu alkoholików i przyjmujemy ich w pierwszej kolejności. Powiedz to matce chłopca ze złamaną ręką, który czeka na przyjęcie od godziny!
– Wiesz, że koszt przyjęcia jednego pijanego pacjenta wynosi około 2 tysięcy złotych, a na całą dobę SOR-u NFZ daje nam 9 tysięcy!? I za to powinniśmy obsłużyć ze 100 pacjentów…
– A ty, co? Księgowa czy lekarz!? Ta kobieta chciała popełnić samobójstwo… To też przeliczysz na pieniądze?!

W finale Katarzyna trafi jednak na oddział, głównie dzięki pomocy doktor Woźnickiej. Co wykażą badania? I dlaczego Katarzyna – młoda, zdolna lekarka – sięgnęła po alkohol i zniszczyła swoją karierę?

W najbliższym odcinku spotkanie z przeszłością czeka także Janka (Krzysztof Kwiatkowski). Doktor Stanisławski wybierze się z narzeczoną na ślub swojej “eks”: Alicji (w tej roli Orina Krajewska))…

A Ola (Anna Karczmarczyk), gdy pozna jego byłą dziewczynę, od razu straci humor. Zwłaszcza, gdy odkryje, że Stanisławski był w Alicji szaleńczo zakochany i ją również poprosił o rękę, ale dostał kosza.

Tymczasem ślub zostanie w końcu przerwany, bo pan młody (Hubert – w tej roli Bartłomiej Nowosielski) nagle źle się poczuje i trafi do szpitala. Czy Janek wykorzysta okazję i na nowo zbliży się do ukochanej sprzed lat?

W kolejną środę do Leśnej Góry powróci także Jasiek „Góral” (Jan Zmit) – więzień, którym opiekowała się niedawno Zuza (Julia Wyszyńska). Doktor Krakowiak zorganizuje w szpitalu wolontariat dla skazanych, którzy mają niedługo odzyskać wolność – i jako pierwszy do programu zgłosi się właśnie „Góral”.

Doktor Tretter (Piotr Garlicki) od razu jednak zaprotestuje – pamiętając, ile problemów miał wcześniej przez Jaśka, gdy ten uciekł z oddziału. Czy dyrektor zrezygnuje w końcu z pomocy więźniom? A Zuza kolejny raz wpadnie przez “Górala” w kłopoty?

Ciekawych zapraszamy przed telewizory – 25 maja punktualnie o 20.40 do TVP2.

Na dobre i na złe: 638Na dobre i na złe: 638Na dobre i na złe: 638Na dobre i na złe: 638Na dobre i na złe: 638Na dobre i na złe: 638Na dobre i na złe: 638Na dobre i na złe: 638Na dobre i na złe: 638

Powiązane artykuły

Powiedz TAK!: Skomplikowane zlecenie? (VIDEO)

Dawid Propolis

Kultowa seria „Zabójcza Broń” powraca jako serial

Dawid Propolis

Ola Gintrowska w serialu “Pierwsza Miłość”!

Magdalena Pełek