Bądźmy w kontakcie!

Seriale

Na dobre i na złe: złamane serca…

Wypadek, zwolnienie i bójka. Doktor Consalidę czeka wielki dramat…

Dawid Propolis

Opublikowano

.

Na dobre i na złe: odc. 708

Wypadek, zwolnienie i bójka. Doktor Consalidę czeka wielki dramat…

W kolejną środę lekarze z Leśnej Góry – pod dowództwem Falkowicza (Michał Żebrowski) – zaczną operację Elki (Agata Turkot), podczas gdy Borowski (Mariusz Sidziński) pojedzie do drugiego szpitala po tkanki dawcy.
– Materiał do przeszczepu został już pobrany… Mamy niecałe trzy godziny, żeby połączyć naczynia dawcy i biorcy. Każda kolejna minuta niedokrwienia grozi odrzuceniem przeszczepu… Nie zwalniamy!
Niestety, w drodze profesor będzie miał wypadek. Zniszczona karetka, uraz głowy – sytuacja okaże się poważna. Borowskiego nie zatrzyma jednak żaden kataklizm! I gdy na miejsce dotrą w końcu ratownicy, lekarz rzuci tylko do Górala (Jan Zmit):
– Wyciągnij mnie, do cholery! Czekają na mnie w Leśnej Górze! Mam operację przeszczepienia!
Czy chirurg dotrze do szpitala na czas – i operacja Elki zakończy się sukcesem?

Tymczasem profesor Bart (Piotr Głowacki) nadal będzie walczyć z nałogiem… A Julka (Aleksandra Hamkało) postanowi w końcu szczerze z partnerem porozmawiać.
– Gdybyś miał jakiś problem… Powiedziałbyś mi, prawda? Nawet jeśli wstydziłbyś się… albo bał tego, jak zareaguję?…
– Do czego zmierzasz?
– Kiedy ostatnio brałeś opiaty?
– Doktor Molenda z tobą rozmawiał? Też uważasz, że się uzależniłem?
– Spójrz mi w oczy i powiedz, że to nieprawda…
– Nie biorę, Julka!
– Dlatego trzymasz napełnioną strzykawkę w szufladzie?!
– Miałbym ryzykować nieodwracalnymi zmianami w mózgu? W moim mózgu?! Ryzykować zdrowiem pacjentów?… Pozycją, na którą pracowałem tyle lat?… Tym, że stracę ciebie?
Ordynator, wzburzony, zawiesi głos i spojrzy na ukochaną…
Doktor Burska nie uwierzy w ani jedno słowo. I w końcu o pomoc poprosi Falkowicza.
– Proszę zawiesić Artura…
– Słucham?!
– Nie wiem, co zrobić, jak mu pomóc…
– O czym pani mówi?!
– Artur… Przez wielomiesięczny, chroniczny ból uzależnił się od opiatów. To równia pochyła… Musimy coś zrobić, by nim wstrząsnąć, bo… Nie mogę go stracić!
Dyrektor od razu ruszy do akcji – i odwoła wszystkie planowane przez Barta zabiegi.
– Nie będzie pan operował. Idzie pan na urlop zdrowotny i zgłasza się do psychiatry.(…) Jeśli pan nie podejmie dobrowolnie terapii, poinformuję izbę lekarską i zostanie pan skierowany na przymusowe leczenie w ośrodku zamkniętym!
Ordynator będzie w szoku…
– Oszalał pan?!
– Nie. Bronię pana przed sobą samym…
– Może pan oczywiście poszukać pracy w innej placówce, ale zadbam o to, żeby nie pozwolono panu wejść do budynku, w którym jest chociaż miligram narkotyków… Nawet przez teleskop pan ich nie zobaczy!
Czy Bart zdecyduje się w końcu na leczenie? I zrozumie, że Julka – donosząc na niego szefowi – naprawdę chciała mu pomóc?

A w finale… atak Eryka (Paweł Ciołkosz) na Wiktorię (Katarzyna Dąbrowska)! Po kolejnej randce lekarka wstąpi do prawnika na drinka… I szybko tego pożałuje. Bo gdy powie „nie”, Eryk jej nie posłucha.
– Poczekaj… Dla mnie to trochę za szybko… Eryk, przestań! Nie, to znaczy nie!
– Myślisz, że jesteś taka wyjątkowa?! Pieprzona królewna!
Mężczyzna – wściekły – zada „ukochanej” mocny cios…
Gdy doktor Consalida wróci w końcu do domu, od razu zaleje się łzami…

Następnego dnia, gdy lekarka przyjdzie do pracy, Adam (Grzegorz Daukszewicz) bez trudu zauważy na jej twarzy ślady pobicia.
– On ci to zrobił? To on cię uderzył?!
– Proszę cię… Myślisz, że dałabym się pobić jakiemuś facetowi?
– Zabiję go!
Gdy w szpitalu zjawi się Eryk… doktor Krajewski rzuci się na niego z pięściami!
– Jak usłyszę, że jeszcze raz podniosłeś rękę na jakąś kobietę, to nie wstaniesz!
Jak Wiktoria podziękuje ukochanemu za pomoc?

Na dobre i na złe
środa, 20.45, TVP 2
Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Na dobre i na złe: odc. 708

Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Seriale

Na Wspólnej: Ilona molestowana seksualnie!?

Ilona nie ma łatwego życia w więzieniu. Wszystko wskazuje na to, że będzie molestowana seksualnie!

Dawid Propolis

Opublikowano

.

fot. R. Orzeł/TVN

Ilona nie ma łatwego życia w więzieniu. Wszystko wskazuje na to, że będzie molestowana seksualnie!

Maks podejrzany?

Prokurator prowadzący śledztwo w sprawie śmierci Wszoły ma nową hipotezę – podejrzewa Maksa! Dowiedział się, że Brzozowski groził naczelnikowi… Przypomnijmy, ze w poprzednich odcinkach Olszewska kazała Maksowi zdobyć poręczenia i pieniądze na kaucję – obiecała walczyć o to, by Ilona zeznawała z wolnej stopy. Czy uda się uwolnić ją z aresztu?

 

Ilona przeżywa koszmar!

Tymczasem Ilona przeżywa koszmarne chwile w więzieniu – jest napastowana seksualnie przez jedną z aresztantek!

Co jeszcze wydarzy się „ Na Wspólnej”? Odpowiedź już dziś o 20:15 na antenie TVN.

Zobacz serial online na Player.pl

Czytaj dalej. Kliknij!

TVN

Produkcje TVN podbijają zagraniczne telewizje

Produkcje fabularne, dokumentalne i rozrywkowe grupy TVN Discovery Polska debiutują w zagranicznej telewizji.

Dawid Propolis

Opublikowano

.

Produkcje fabularne, dokumentalne i rozrywkowe grupy TVN Discovery Polska debiutują w zagranicznej telewizji. Wkrótce widzowie ze Skandynawii, Włoch i Turcji będą mogli obejrzeć m.in. „Pułapkę”, „Pod powierzchnią”, trzy części komedii romantycznej  „Listy do M.” oraz „Sexy Kuchnię Magdy Gessler”.

“Pułapka” i “Pod powierzchnią” hitami

Największe zainteresowanie w grupie seriali fabularnych wśród zagranicznych nadawców wzbudzają dwie ubiegłoroczne nowości – „Pułapka” oraz „Pod powierzchnią”. Oba okazały się prekursorami nowego trendu dla tego gatunku w stacjach komercyjnych – kilkuodcinkowe produkcje z najlepszymi nazwiskami branży filmowej po dwóch stronach kamery.
Już w czerwcu w „Pułapkę” będą mogli się wciągnąć widzowie we Włoszech. Produkcja trafi do serwisu SVOD za pośrednictwem platformy DPlay. Równocześnie oferta włoskiego serwisu SVOD wzbogaci się o serial obyczajowy „Pod powierzchnią”.

Agnieszka Dygant i Maja Ostaszewska gwiazdami tureckiej telewizji!

Zagraniczne stacje sięgają również po starsze tytuły, które już podbiły serca polskiej widowni. Pierwszy to „Prawo Agaty”. Perypetie sercowe i zawodowe mecenas Agaty Przybysz i jej przyjaciół cieszyły się niesłabnącą popularnością aż przez siedem sezonów. Drugi to „Diagnoza”, która nowatorsko łączy ze sobą tematykę medyczną z kryminalną. Losy Anny Nowak – lekarki, która w wyniku wypadku straciła pamięć i próbuje odzyskać swoje życie – oraz jej znajomych ze szpitala w Rybniku fani nad Wisłą śledzili przez dwa lata. Obie produkcje już pojawiły się w ofercie tureckiego kanału TLC, – “Prawo Agaty” pod tytułem “Adalet” a Diagnoza jako  “Kayıp Hayat”, gdzie zostały bardzo dobrze przyjęte przez widzów.

Włosi spędzą święta z “M…”

Z kolei zimą, w okresie świątecznym, włoski kanał naziemny NOVE pokaże trzy części przeboju kinowego „Listy do M.”. Wszystkie odsłony tej romantycznej komedii świątecznej z gwiazdorską obsadą biły rekordy w Polsce, przyciągając do kin około 3 milionów widzów.

Nie tylko seriale…

Na fali sukcesu serialu HBO „Czarnobyl” kanał Discovery w ponad 30 państwach Europy i w Azji wyemituje dokument „Powrót do Czarnobyla”, który dwa lata temu powstał na zamówienie kanału TVN Turbo.
We Włoszech Nove niebawem pokaże reportaż dziennikarzy „Superwizjera” – „Chore bydło kupię”, ukazujący kulisy sprzedaży mięsa krów do rzeźni.
Z kolei Motor trend wyemitował wiosną serię “Megatransporty” – sztandarowa produkcja TVN Turbo podgląda proces przewozów ponadgabarytowych ładunków. A w czerwcu oferta programowa włoskiej platformy SVOD DPlay wzbogaci się o program “Sexy Kuchnia Magdy Gessler“, w którym ikona gotowania udowadnia, że dobre potrawy mogą rozpalić zmysły. Jednocześnie serie dokumentalne trafiły na rynek turecki.
W drugim kwartale 2019 r. lokalny kanał DMAX pokazał „Wyburzaczy”, program TVN Turbo ukazujący pracę burzycieli. Zaraz po nim ten sam kanał wyemitował serię podróżniczą „Martyna na krańcu świata”. Kolejny autorski projekt Martyny Wojciechowskiej to cztery niezwykłe filmy dokumentalne prezentujące nieemitowane i rozszerzone relacje z wypraw dziennikarki do Japonii, Mongolii, Pakistanu i Boliwii.

Programy Martyny Wojciechowskiej są doceniane i lubiane przez widzów na świecie.

Światowa kooperacja

Grupa TVN i Discovery Polska rozpoczęła również współpracę z oddziałami w Niemczech, Włoszech i Holandii. Efektem połączenia tych potencjałów jest seria dokumentalna o kierowcach ciężarówek, w której bohaterami każdego z odcinków będą zawodowcy – obywatele wszystkich czterech państw.
Kanały TVN Discovery Polska rozpoczynają – w ramach projektu TVN Studios – produkcję trzech serii dokumentalnych na specjalne zamówienie światowego kanału Discovery Science. Pierwsza z nich to trzyodcinkowa miniseria „Tokyo Engineering”. Przybliży widzom niezwykłe technologie i wynalazki związane  z igrzyskami olimpijskimi. Pozostałe dwie to „Bizzare Post-Soviet Architecture” – seria przedstawiająca najbardziej zadziwiające budowle i konstrukcje rejonu postsowieckiego oraz „Underwater Secrets” – produkcja badająca wraki z okresu II wojny światowej, leżące na dnie Bałtyku. Prace nad pilotami obu tytułów już ruszyły!
Ostatnio Grupa TVN Discovery Polska przystąpiła także do produkcji drugiego sezonu programu „Mediterranean Life” na zamówienie amerykańskiego kanału HGTV.

Czytaj dalej. Kliknij!

Seriale

Na Wspólnej: Bruno wypowiada wojnę narkotykowym dilerom!

Jarek dostaje od ojca Elizy nowy samochód! Nie potrafi mu odmówić… Tymczasem Bruno zauważa w swoim klubie narkotykowych dilerów!

Dawid Propolis

Opublikowano

.

fot. R.Orzeł/TVN

Jarek dostaje od ojca Elizy nowy samochód! Nie potrafi mu odmówić… Tymczasem Bruno zauważa w swoim klubie narkotykowych dilerów!

Bruno zdecydowanie wyrzuca bandytów z lokalu. Przestępcy jednak nie rezygnują. Postanawiają się rozmówić z managerem pod jego domem. Czy życie Bruna będzie zagrożone?

Co jeszcze wydarzy się „ Na Wspólnej”? Odpowiedź już dziś o 20:15 na antenie TVN.

Czytaj dalej. Kliknij!

Popularne