Bądźmy w kontakcie!

Seriale

Na sygnale: Czy Góra przeżyje?

Robert Wróbel

Opublikowano

.

Na sygnale. TVP2

Śmierć pacjenta, koniec kariery – doktora Górę czekają spore kłopoty. Co tym razem zobaczymy w serialu?

 Szef stacji – po tym, jak zmarł pacjent, którego uznał za symulanta – będzie załamany. I pewien, że utraci prawo do wykonywania zawodu. Lidka (Anna Haba) spróbuje lekarza pocieszyć:
– Jeszcze nie wiadomo, czy ten chłopak umarł na serce… Artur, wiem, że czujesz się winny, ale ja też tam byłam! On udawał! Zresztą w żadnym badaniu nic nie wyszło, słyszysz?
Doktor Góra pokręci jednak głową:
– Przez moją błędną decyzję zmarł człowiek… Bez znaczenia, czy to był bandzior, czy nie. Umarł, bo go tam zostawiłem!

Tymczasem Adam (Konrad Darocha) opowie o ostatnich wydarzeniach Wiktorowi (Wojciech Kuliński).
– Zmarł godzinę po rozprawie, zaraz potem jak go przywieźli z powrotem do aresztu… Nie wiadomo, co się stało.
– Mówiliście, że symulował?
– Bo symulował! I to kiepsko…
– Nie tak kiepsko, skoro skończyło się zgonem. Ale że Artur nie chciał go zabrać… To nie w jego stylu.(…) Przy tak głośnej sprawie będzie trzeba znaleźć winnych. Cholernie ciężka sytuacja dla Artura…

Kolejne godziny ratownicy spędzą na dyżurze, ale bez szefa – bo Góra zostanie zawieszony. A Lidka coraz bardziej będzie się niepokoić… zwłaszcza, gdy Artur przestanie odpowiadać na telefony. Dziewczyna namówi w końcu ekipę, by odwiedzili go w domu. A gdy lekarz im nie otworzy, koledzy wejdą do jego mieszkania przez balkon.
– Czujecie…? Gaz!
– Jasna cholera! Otwierajcie okna! Samym gazem śmiertelnie się nie zatruje, ale może stracić przytomność… A jeśli dojdzie do niedrożności dróg oddechowych…

Sekundę później Lidka zauważy, że doktor Góra – nieprzytomny – leży na podłodze w kuchni. I – wspólnie z Wiktorem – od razu zacznie reanimację.
– On chyba… nie oddycha, doktorze!
– Brak tętna i oddechu! Coś ty zrobił, debilu?!
– Źle, brak funkcji życiowych!(…) Nie umieraj, słyszysz?! Komu będę zachodzić za skórę, jak ciebie zabraknie? No, dalej…

A po kilku minutach na miejsce dotrą wezwani przez ratowników strażacy – by odłączyć gaz i wyprowadzić z kamienicy lokatorów.
– Poradzimy sobie… Ktoś uszkodził zawór, ale to nie problem – zaciśniemy rurę!(…) Stężenie gazu jest na tyle duże, że w każdej chwili grozi wybuchem… Ewakuacja bezwarunkowa!

Lidka i doktor Banach przeniosą w końcu Górę do karetki, cały czas walcząc o jego życie. Adam – towarzysząc strażakom – wróci za to na chwilę do budynku, by pomóc w ewakuacji. I połączy się z Wiktorem przez radio.
– My już w karetce… Zbieraj się stamtąd!
– A co z Górą? Ruszył?
– Nie…

A chwilę później… w kamienicy dojdzie do eksplozji! Co wydarzy się dalej? 

Emisja odcinka 180 już 28 lutego o godz. 21:45.

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2

Na sygnale. TVP2erial

Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Seriale

Na Wspólnej: Ilona molestowana seksualnie!?

Ilona nie ma łatwego życia w więzieniu. Wszystko wskazuje na to, że będzie molestowana seksualnie!

Dawid Propolis

Opublikowano

.

fot. R. Orzeł/TVN

Ilona nie ma łatwego życia w więzieniu. Wszystko wskazuje na to, że będzie molestowana seksualnie!

Maks podejrzany?

Prokurator prowadzący śledztwo w sprawie śmierci Wszoły ma nową hipotezę – podejrzewa Maksa! Dowiedział się, że Brzozowski groził naczelnikowi… Przypomnijmy, ze w poprzednich odcinkach Olszewska kazała Maksowi zdobyć poręczenia i pieniądze na kaucję – obiecała walczyć o to, by Ilona zeznawała z wolnej stopy. Czy uda się uwolnić ją z aresztu?

 

Ilona przeżywa koszmar!

Tymczasem Ilona przeżywa koszmarne chwile w więzieniu – jest napastowana seksualnie przez jedną z aresztantek!

Co jeszcze wydarzy się „ Na Wspólnej”? Odpowiedź już dziś o 20:15 na antenie TVN.

Zobacz serial online na Player.pl

Czytaj dalej. Kliknij!

TVN

Produkcje TVN podbijają zagraniczne telewizje

Produkcje fabularne, dokumentalne i rozrywkowe grupy TVN Discovery Polska debiutują w zagranicznej telewizji.

Dawid Propolis

Opublikowano

.

Produkcje fabularne, dokumentalne i rozrywkowe grupy TVN Discovery Polska debiutują w zagranicznej telewizji. Wkrótce widzowie ze Skandynawii, Włoch i Turcji będą mogli obejrzeć m.in. „Pułapkę”, „Pod powierzchnią”, trzy części komedii romantycznej  „Listy do M.” oraz „Sexy Kuchnię Magdy Gessler”.

“Pułapka” i “Pod powierzchnią” hitami

Największe zainteresowanie w grupie seriali fabularnych wśród zagranicznych nadawców wzbudzają dwie ubiegłoroczne nowości – „Pułapka” oraz „Pod powierzchnią”. Oba okazały się prekursorami nowego trendu dla tego gatunku w stacjach komercyjnych – kilkuodcinkowe produkcje z najlepszymi nazwiskami branży filmowej po dwóch stronach kamery.
Już w czerwcu w „Pułapkę” będą mogli się wciągnąć widzowie we Włoszech. Produkcja trafi do serwisu SVOD za pośrednictwem platformy DPlay. Równocześnie oferta włoskiego serwisu SVOD wzbogaci się o serial obyczajowy „Pod powierzchnią”.

Agnieszka Dygant i Maja Ostaszewska gwiazdami tureckiej telewizji!

Zagraniczne stacje sięgają również po starsze tytuły, które już podbiły serca polskiej widowni. Pierwszy to „Prawo Agaty”. Perypetie sercowe i zawodowe mecenas Agaty Przybysz i jej przyjaciół cieszyły się niesłabnącą popularnością aż przez siedem sezonów. Drugi to „Diagnoza”, która nowatorsko łączy ze sobą tematykę medyczną z kryminalną. Losy Anny Nowak – lekarki, która w wyniku wypadku straciła pamięć i próbuje odzyskać swoje życie – oraz jej znajomych ze szpitala w Rybniku fani nad Wisłą śledzili przez dwa lata. Obie produkcje już pojawiły się w ofercie tureckiego kanału TLC, – “Prawo Agaty” pod tytułem “Adalet” a Diagnoza jako  “Kayıp Hayat”, gdzie zostały bardzo dobrze przyjęte przez widzów.

Włosi spędzą święta z “M…”

Z kolei zimą, w okresie świątecznym, włoski kanał naziemny NOVE pokaże trzy części przeboju kinowego „Listy do M.”. Wszystkie odsłony tej romantycznej komedii świątecznej z gwiazdorską obsadą biły rekordy w Polsce, przyciągając do kin około 3 milionów widzów.

Nie tylko seriale…

Na fali sukcesu serialu HBO „Czarnobyl” kanał Discovery w ponad 30 państwach Europy i w Azji wyemituje dokument „Powrót do Czarnobyla”, który dwa lata temu powstał na zamówienie kanału TVN Turbo.
We Włoszech Nove niebawem pokaże reportaż dziennikarzy „Superwizjera” – „Chore bydło kupię”, ukazujący kulisy sprzedaży mięsa krów do rzeźni.
Z kolei Motor trend wyemitował wiosną serię “Megatransporty” – sztandarowa produkcja TVN Turbo podgląda proces przewozów ponadgabarytowych ładunków. A w czerwcu oferta programowa włoskiej platformy SVOD DPlay wzbogaci się o program “Sexy Kuchnia Magdy Gessler“, w którym ikona gotowania udowadnia, że dobre potrawy mogą rozpalić zmysły. Jednocześnie serie dokumentalne trafiły na rynek turecki.
W drugim kwartale 2019 r. lokalny kanał DMAX pokazał „Wyburzaczy”, program TVN Turbo ukazujący pracę burzycieli. Zaraz po nim ten sam kanał wyemitował serię podróżniczą „Martyna na krańcu świata”. Kolejny autorski projekt Martyny Wojciechowskiej to cztery niezwykłe filmy dokumentalne prezentujące nieemitowane i rozszerzone relacje z wypraw dziennikarki do Japonii, Mongolii, Pakistanu i Boliwii.

Programy Martyny Wojciechowskiej są doceniane i lubiane przez widzów na świecie.

Światowa kooperacja

Grupa TVN i Discovery Polska rozpoczęła również współpracę z oddziałami w Niemczech, Włoszech i Holandii. Efektem połączenia tych potencjałów jest seria dokumentalna o kierowcach ciężarówek, w której bohaterami każdego z odcinków będą zawodowcy – obywatele wszystkich czterech państw.
Kanały TVN Discovery Polska rozpoczynają – w ramach projektu TVN Studios – produkcję trzech serii dokumentalnych na specjalne zamówienie światowego kanału Discovery Science. Pierwsza z nich to trzyodcinkowa miniseria „Tokyo Engineering”. Przybliży widzom niezwykłe technologie i wynalazki związane  z igrzyskami olimpijskimi. Pozostałe dwie to „Bizzare Post-Soviet Architecture” – seria przedstawiająca najbardziej zadziwiające budowle i konstrukcje rejonu postsowieckiego oraz „Underwater Secrets” – produkcja badająca wraki z okresu II wojny światowej, leżące na dnie Bałtyku. Prace nad pilotami obu tytułów już ruszyły!
Ostatnio Grupa TVN Discovery Polska przystąpiła także do produkcji drugiego sezonu programu „Mediterranean Life” na zamówienie amerykańskiego kanału HGTV.

Czytaj dalej. Kliknij!

Seriale

Na Wspólnej: Bruno wypowiada wojnę narkotykowym dilerom!

Jarek dostaje od ojca Elizy nowy samochód! Nie potrafi mu odmówić… Tymczasem Bruno zauważa w swoim klubie narkotykowych dilerów!

Dawid Propolis

Opublikowano

.

fot. R.Orzeł/TVN

Jarek dostaje od ojca Elizy nowy samochód! Nie potrafi mu odmówić… Tymczasem Bruno zauważa w swoim klubie narkotykowych dilerów!

Bruno zdecydowanie wyrzuca bandytów z lokalu. Przestępcy jednak nie rezygnują. Postanawiają się rozmówić z managerem pod jego domem. Czy życie Bruna będzie zagrożone?

Co jeszcze wydarzy się „ Na Wspólnej”? Odpowiedź już dziś o 20:15 na antenie TVN.

Czytaj dalej. Kliknij!

Popularne